Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, takie małe pytanie. Mam komorę CA w mini z Specna Arms. Zakupiłem dysze JBU m16. Replikę zakupiłem ostatnio używkę i była tam dysza JG z 3 generacj. Pytanie brzmi jak gumka pasuje świetnie do komory CA jak i dysza.

Gumka jakaś koślawa była popękana. Włożyłem jakąś wykopaną z pod ziemi starą Boyi i fps nie zachwyca. 368-370fps na m110 SHS i dyszy JBU do m16. Tłok madbula, głowica tłoka łożyskowana elementa, głowica cylindra chyba JBU, Cylinder 3 generacji JG. Szczelność na układzie idealna strzykawka.

W m4 PJ/boyi na tym springu i tej dyszy oraz komorze elementa i gumka systemy reszta stock wyskoczyło 426-429fps. :)

 

Ma ktoś jakiś komplecik który się świetnie ze sobą komponuje i mógłby polecić ?. Posiadam też stockową gumkę i komorę może do tego coś polecacie.

Ewentualnie jakiś zestaw FTK? Głownie chodzi o dysze i gumkę aby ładnie się uszczelniało ze sobą.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Na M110 bez bore upa masz 370 fpsów i Ci źle? To normalny wynik moim zdaniem. Na M120 przy stocku powinno się mieć coś w okolicach 400 fpsów, trochę więcej jak ma się perfekcyjną szczelność.

W te 426-429 na M110 to mi ciężko uwierzyć. Takie FPSy daje w standardzie sprężyna M130 na normalnym cylindrze.

Co do gumki: ja przerabiałem stockową gumkę CA, było OK. Madbulla Sharcka - taka czerwona - też było ok. Teram mam Systeme Energy - ciężko powiedzieć bo dysze mam w tej chwili ciut przy krótką i nie uszczelnia się prawidłowo, ale gumka kręci.

Z dyszami to najlepiej sprawdzała mi się dysza przerobiona z dyszy do AUGa (deep fire). Sam ją sobie skróciłem (metodą prób i błędów) żeby jednocześnie uszczelniała i nie przeszkadzała w podawaniu kulek. Z m249 jest ten problem że często pasuje dysza od M4/M16 a czasami od G3 (trochę krótsza) a czasami trzeba jakąś ciut dłuższą niż M4/M16. Trzeba sobie poeksperymentować, ewentualnie zmierzyć jaka długość będzie w sam raz. Jeśli masz dyszę teraz od M16 to powinieneś być w stanie podejrzeć przez otwór podawania kulek czy dysza dochodzi do gumki czy zostawia szczelinę. Jeśli zostawia - trzeba jakąś dłuższą.

Link to post
Share on other sites

Jak u was z magami od M'ek? Przeglądając temat znalazłem info, że PJ'otowskie dobrze siedzą, ale zastanawiam się na ile dobrze... mi np. boyowe niby się trzymają, ale kiedy za takiego szarpnę (nie jakoś mocno) to wychodzi. Raz nawet wypadł podczas biegu :/ To samo z hi-capem JG. Low-cap CA wypadł sam kiedy obróciłem karabin żeby rozłożyć dwójnóg :happy:

Link to post
Share on other sites

Z góry wielkie dzięki. W fpsy musisz uwierzyć. Najprościej kup tego springa SHS mają zawyżone wartości. Teraz mam G36c od kolegi na serwisie i wyskoczyło bagatela 414-416 fps. Drugi spring kupiony z azteko.pl a oni z taiwanu. Czyli jest to takie moce m120 chyba że po ubiciu będzie te 380fps :D. Ten sam spring na moim mini w którym jeszcze nic nie robiłem jak wyżej około 380fps w g36c 414-416fps. 2 x ten sam schemat. Pozdrawiam

 

AAA m130 Guardera ubita w tej giecie dawała 445fps. Replika z allegro.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Jak u was z magami od M'ek? Przeglądając temat znalazłem info, że PJ'otowskie dobrze siedzą, ale zastanawiam się na ile dobrze... mi np. boyowe niby się trzymają, ale kiedy za takiego szarpnę (nie jakoś mocno) to wychodzi. Raz nawet wypadł podczas biegu :/ To samo z hi-capem JG. Low-cap CA wypadł sam kiedy obróciłem karabin żeby rozłożyć dwójnóg :happy:

Np. przy magazynkach Boya możesz jeśli używasz tylko magazynków od emek choćby taśmą w gnieździe magazynka zniwelować luz, lub na samym magazynku. Kolega z Teamu tak zrobił i trzymają ciasno.

 

Czy ktoś ma doświadczenie z magiem podwójnym elektrykiem od emki? Po wstępnej ocenie wydaje mi się, że nie da się go wsadzić. Czy się mylę?

Magazynki podwójne z wbudowaną baterią są dostępne choćby na Ebairsoft. Wydaje mi się jednak, że konstrukcja gniazda M249 nie pozwoli na zamocowanie tego maga.

 

@PiotrqŚ

Co do pakietu to można przedłużyć sobie kable do magazynka typu BOX i tam wsadzisz choćby 3200 LiPo. Zachęcam do zainstalowania choćby najtańszego MOSFETa. Można zastosować wtyk do baterii w frontgripie i do BOXa przedłużacz, który wepnie się w razie używania BOXa w gniazdo kabla w frongripie przedłużając kabel do wewnątrz BOXa. W frontgripie wejdzie pakiet ok. 2000mAh LiPo, a w BOXie na przedłużaczu swobodnie 3200mAh.

Przy MOSFETcie nie zarżniemy kostki stykowej, choć można tanio ją dokupić w każdym sklepie elektronicznym. Nie zaskoczy nas jednak klejenie się styków, które powodują nawet przy zdjęciu palca ze spustu, dalszego samowolnego strzelania. Po instalacji nawet najtańszego MOSFETu spokojnie udaje się strzelać nawet singlem.

Edited by Mario75
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jescze jak to u mnie będzie wyglądać, ale chyba boxa (przynajmniej na początku) będę używać. Bardziej chodzi mi właśnie o miejsce we froncie (bo rozumiem, że stockowo batka jest tam?). Sądzę że 2000mAh wystarczy do wystrzelania tych 2k-2,5k kulek, więcej mi nie potrzeba - aż takim kulkosiewcą nie jestem :D

Jeśli chodzi o przeróbki to w planach miałem MOSFET, wtyczki deansy, Być może porządniejsze kabelki o ile nie ma ich stockowo, bateryję lipo nie wiem jeszcze o jakiej mocy, spring m130-m140, precyzyjną lufę i wymianę gumki, do tego jeśli zajdzie potrzeba to jakieś wzmocnienia, żeby GB tak łatwo nie poszło, bo inaczej będzie kicha z wymianą. Nie jestem wtajemniczony w KMy więc nie wiem czy jest to dobry zestaw, ma to być karabinek wsparcia więc liczy się w nim wszystko - za równo moc, jak i celność czy rof i właściciel :teeth: . Części jeszcze się ugada - ale chodzi o sam plan.

Link to post
Share on other sites

Np. przy magazynkach Boya możesz jeśli używasz tylko magazynków od emek choćby taśmą w gnieździe magazynka zniwelować luz, lub na samym magazynku. Kolega z Teamu tak zrobił i trzymają ciasno.

Niepotrzebnie bawicie się w taśmy szpecąc przy tym magazynki. Do ciasnego osadzenia magazynka wystarczy odgiąć śrubokrętem górną krawędź w magazynku tam gdzie wchodzi zatrzask ( 30 sekund roboty łącznie z pójściem po śrubokręt). Osobiście używałem low capów boiya w mojej SA i po lekkim odgięciu blaszki mogłem spokojnie podnieść i szarpać repliką unosząc ją za magazynek.

http://imageshack.us/photo/my-images/29/zdjcie01881.jpg/ - zdjęcie robione na szybko telefonem.

Link to post
Share on other sites

Ja swoją baterie 11.1 lipo 4200 najpierw zamocowałem na dolnej szynie ris z boku , przy pomocy rzepów wyglądało to tak sobie, :zastanawia: teraz mam ja pod boxem firmy MAG (jest on sporo mniejszy od PJ czy AK choć pojemność porównywalna). A na to wszystko uszyłem sobie pokrowiec w DPMie (za starej kurtki) zapinany na rzep ze ściągaczem. Pasuje idealnie. Tam też mam doprowadzone kable. Bareria jest jeszcze przytrzymywana dodatkowymi opaskami do maga, pośrednio dzieki temu mag jest od góry Bardziej chroniony przed zanieczyszczeniami dostającymi sie do środka od góry. Polecam takie rozwiazanie jeśli ktoś ma za duża baterie.

Jeśli komuś wylatują magi to może sobie zamiast obklejania tasmą samego maga troche ścisnąć samo gniazdo jakimiś kombinerkami tylko z umiarem.

Link to post
Share on other sites

Zadałem wcześniej pytanie co do A&K vs P&J... PeJoty to generalnie rebrand A&K więc jak z tymi dwoma? Jest jakaśzasadnicza różnica w jakości wykonania wewnętrznego lub zewnętrznego? Jak do tej pory macałem tylko m249 od A&K, a na forum znalazłem tylko (patrz niżej) info że różnią się dyszą (gównianą) i akumulatorem który tak czy siak wymienię. Więc Poproszę tylko info czy lepiej brać A&K za 1000zł czy P&J za 1120zł biorąc pod uwagę fakt że wymienię tam wszystko co będzie potrzebne żeby uzyskać 450-500 fps. Lufa precyzyjna i gumka HU też pójdą na wymianę podobnie jak akumulator- jeszcze więc co do tych 450 fps. Poza springiem (m130-m140) co trzeba wymienić? zdaje mi się że tłok oraz zębatki. Coś jeszcze? I czemu wszyscy mówią o tej komorze Classic Army - co ona daje, że jest musem w tych replikach?

 

Żeby nie było - przeczytałem ten temat: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/59024-m249-pj-vs-ak/ :P

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

...

Żeby nie było - przeczytałem ten temat: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/59024-m249-pj-vs-ak/ :P

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

 

Skoro przeczytałeś temat w którym jest link do porównania PJta (pierwszej wersji) z A&K i wywnioskowałeś z tego tylko tyle że różnią się dyszą i baterią to myślę że powinieneś odpuścić sobie ten sport i przeznaczyć wolny czas na naukę czytania ze zrozumieniem... Nie zrozum mnie źle, to naprawdę przyjacielska rada.

 

Pomijając temat do którego link umieściłeś jest ten temat w którym piszemy i chociażby jeszcze jeden, podobnie na 30 czy 40 stron, gdzie o tych replikach jest napisane niemal wszystko. Pytasz o to co jest już napisane, więc kup sobie chociaż torbę precelków i przeznacz tą godzinę czy dwie na czytanie. Będziesz przynajmniej wydawał kasę z przekonaniem że masz choćby liche pojęcie w co się pakujesz.

Link to post
Share on other sites

Skoro przeczytałeś temat w którym jest link do porównania PJta (pierwszej wersji) z A&K i wywnioskowałeś z tego tylko tyle że różnią się dyszą i baterią to myślę że powinieneś odpuścić sobie ten sport i przeznaczyć wolny czas na naukę czytania ze zrozumieniem... Nie zrozum mnie źle, to naprawdę przyjacielska rada.

 

Pomijając temat do którego link umieściłeś jest ten temat w którym piszemy i chociażby jeszcze jeden, podobnie na 30 czy 40 stron, gdzie o tych replikach jest napisane niemal wszystko. Pytasz o to co jest już napisane, więc kup sobie chociaż torbę precelków i przeznacz tą godzinę czy dwie na czytanie. Będziesz przynajmniej wydawał kasę z przekonaniem że masz choćby liche pojęcie w co się pakujesz.

Jeśli chodzi o ten temat w którym piszemy... cóż przyznaję się - przeglądnąłem kilka ostatnich stron... Natomiast wyszukiwarki i googli umiem używać - i nikt jeszcze nie zwracał mi na to uwagi. Parę tagów wpisywałem w naszą forumową wyszukiwareczkę, i przykro mi - nie znalazłem tematów które PORÓWNUJĄ A&K i P&J a nie opisują obydwie lub tylko którąś z nich :) tylko ten co podałem - a w nim z tego co wyczytałem albo opinie sąpodzielone, albo jeśli wierzyć AnRowi o 0Lowi to różnice są takie jak podałem.

 

A, i co do radzia - dzięki, nie zwróciłem wcześniej uwagi na temat na tym forum airsoftgunscośtam :) Z niego wynika że A&K jest totalnie do dupy... ale - tamten post jest z 2007 roku.

 

Tyle ode mnie, chciałem tylko nieco sprostować sprawę - swoje na temat replik już wiem, także za pomoc bądź upomnienia dziękuję.

 

Pozdrawiam

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zadałem wcześniej pytanie co do A&K vs P&J... PeJoty to generalnie rebrand A&K więc jak z tymi dwoma? Jest jakaśzasadnicza różnica w jakości wykonania wewnętrznego lub zewnętrznego? Jak do tej pory macałem tylko m249 od A&K, a na forum znalazłem tylko (patrz niżej) info że różnią się dyszą (gównianą) i akumulatorem który tak czy siak wymienię. Więc Poproszę tylko info czy lepiej brać A&K za 1000zł czy P&J za 1120zł biorąc pod uwagę fakt że wymienię tam wszystko co będzie potrzebne żeby uzyskać 450-500 fps. Lufa precyzyjna i gumka HU też pójdą na wymianę podobnie jak akumulator- jeszcze więc co do tych 450 fps. Poza springiem (m130-m140) co trzeba wymienić? zdaje mi się że tłok oraz zębatki. Coś jeszcze? I czemu wszyscy mówią o tej komorze Classic Army - co ona daje, że jest musem w tych replikach?

 

Żeby nie było - przeczytałem ten temat: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/59024-m249-pj-vs-ak/ :P

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

 

P&J mają w stocku M130 to co chcesz wymieniać? Z doświadczenia wiem, że w chińskich replikach do póki działają lepiej nie grzebać, bo skarbonka się otworzy i zacznie zżerać kasę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niedawno miałem wątpliwą przyjemność ujrzeć m249 MKII z "ułamaną" kolbą. Straciłem przez to trochę zaufanie do mojej :icon_confused: Bawił się ktoś już w jakieś jej wzmocnienie? Niestety nie wiem w jakich okolicznościach tamta poszła, być może był to po prostu skrajny przypadek?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

od tej strony w miniaczach jest cocking handle , w wiekszosci aby zamknac klape trzeba pociagnac rączke przeladowania do siebie. jesli w twoim miniaczu nie ma juz tego elementu to sprawdz czy pozostalosc po nim nie blokuje ci klapy od strony prawej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

moja kupiona w połowie 2011 też normalnie strzelała tylko była nieszczelna potwornie, komora hopsiup ca dała przyrost 70 fypsów. możliwe że chinol zaczął robić lepiej ale szczerze w to wątpie. nowe m60 A&K są dowodem że trza dużo przerobić.

Link to post
Share on other sites

Test szczelności komora - lufa wyszedł pomyślnie, zastanawiam się czy czasem jeszcze trochę nie uszczelnić hopa jak już mogę, ale ja nie narzekam na gumki z kołnierzem w minimi, myślałem że coś zmienili, macie może jakiś pomysł na poprawienie szczelności głowica tłoka - cylinder tylko, że bez kupowania nowej głowicy tłoka /cylindra? Od razu mówię, że "przeciek" powietrza jest minimalny wręcz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...