Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bo niby podchodzą, ale ja miałem np. problem z dyszą BU DF od M4.

Tanio w ręce wpadła mi dysza od AUGa więc ją przerobiłem. Wsadziłem w wkrętarkę akumulatorową, ustawiłem niskie obroty i przy pomocy mini szlifierki (takiej modelarskiej) skróciłem sobie do odpowiedniej długości. Potem pilnikiem przeszlifowałem dyszę na odpowiednią średnicę. Zaokrągliłem też krawędzie żeby nie niszczyły gumki.

Wyszło całkiem dobrze, jak dla mnie uszczelnia odpowiednio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przedzwoń do Krakmanów, powinni mieć. Miesiąc temu do nich dzwoniłem i mieli wszystkie zębatki od MK43, czyli te same co w M249. Ewentualnie poszukaj po komisie/allegro, będzie taniej.

 

Tak na przyszłość to zdania zaczynami z dużej litery.

Link to post
Share on other sites

A można wiedziec jaka jest jeszcze cena takiej zębatki i jej jakośc w porównaniu do a&k?

 

Zębatki w M249 i w MK43/M60 to te same zębatki, czyli opisane jako A&K.

Koszt takiej zębatki to pewnie od 10zł w górę, zależy gdzie kupisz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest Dawid4009

Hmmm..Panowie, a ja mam pytanie dotyczące pokrowców na boxy. Są dostępne do kupienia w sklepach ASG, czy raczej tylko na zamowienie? Capri ma boxy CA juz "ubrane", ale nigdzie nie mogę znaleźć samego pokrowca. Po prostu niepodoba mi się stockowy kolor tego boxa. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Igła, nitka, materiał i ładnie uszyj sobie pokrowiec (który będzie funkcjonalny), zmiana magazynka na kontraktowego, ewentualnie malowanie boxa na inny kolor.

 

Pokrowców do 200rd nigdzie nie widziałem w ersofcie ani w armii.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Hmmm..Panowie, a ja mam pytanie dotyczące pokrowców na boxy. Są dostępne do kupienia w sklepach ASG, czy raczej tylko na zamowienie? Capri ma boxy CA juz "ubrane", ale nigdzie nie mogę znaleźć samego pokrowca. Po prostu niepodoba mi się stockowy kolor tego boxa. Pozdrawiam

 

Te boxy od CA są "ubrane" bo to kopie magazynków szmacianych, które są właśnie w większości wykonane z materiału. W żadnym sklepie nie znajdziesz pokrowca na boxa do M249.

 

Pokrowców do 200rd nigdzie nie widziałem w ersofcie ani w armii.

 

Ja się spotkałem z tym że ktoś sobie właśnie uszył pokrowiec na boxa. Ale tylko w airsofcie. Nigdy nie spotkałem się z tym żeby ktoś to w jakiejś armii praktykował.

 

Jak napisał Zwierzu, albo sam sobie uszyj (możesz zlecić to jakiemuś krawcowi taktycznemu, wielu tu takich) albo kup puszkę farby i psiknij na boxa.

Link to post
Share on other sites

Na pierwszej fotce którą podałeś jest magazynek do MK48, na taśmę z amunicją 7,62x51 mm, nie jest to żaden pokrowiec na magazynek.

 

Na drugiej i trzeciej to też nie pokrowce, tylko szmaciane magazynki na 200 nabojową taśmę. Takie jak często spotykane 100 nabojowe szmaciaki do M249, tylko że o większej pojemności.

 

Nigdzie nie spotkałem się z tym żeby w jakiejś armii ktoś stosował pokrowiec na skrzynkę do M249, czyli na ten plastikowy magazynek na 200 nabojową taśmę. Bo niby po co, skoro są te szmaciane magazynki, które mają chociażby tą zaletę że są cichsze od skrzynek.

Link to post
Share on other sites

Hmmm..Panowie, a ja mam pytanie dotyczące pokrowców na boxy. Są dostępne do kupienia w sklepach ASG, czy raczej tylko na zamowienie? Capri ma boxy CA juz "ubrane", ale nigdzie nie mogę znaleźć samego pokrowca. Po prostu niepodoba mi się stockowy kolor tego boxa. Pozdrawiam

 

normal_S5002634.jpg

jeśli wiesz po której stronie stanąć igły - uszyj sam - naprawdę to nie jest trudne, jeśli nie wiesz - tak jak napisali powyżej przedmówcy - krawiec taktyczny ;) jest ich kilku i szyją takie gadżety.

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites

Corey, czy mógłbyś wstawić jakieś lepsze fotki swojego oporządzenia z tego zdjęcia? Głownie chodzi mi o ładownice które masz na przodzie. Ciężko czegoś dopatrzeć się z tego małego zdjęcia, a mnie interesują konfiguracje pod SAWy.

To co używałem to było w 2008 roku - tu link do galerii

Ogólnie kamizelka na siatce - tył to camel - przód to dwa pionowe cargo, kieszeń na radio, 2x pistoletowy mag oraz kieszeń na opatrunek - żadna rewelacja ale mi to odpowiadało - zakupione na Miwo P. Sprawdzało sie w tej konfiguracji - jakiś czas później wymieniłem na małego maga CA - poprawił sie komfort operowania repliką - sa tez gdzieś foty - mam nadzieje że trochę pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Na tym małym zdjęciu ciężko było się dopatrzeć co tam masz na kamizelce. Myślałem że to jakieś fikuśne ładownice na boxy do M249 z którymi się nie spotkałem. Dzięki za info.

 

Co do małego boxa, to fakt, jest o niebo lepszy jeśli chodzi o ergonomię. Chyba że ktoś ma bardzo długie ręce, to wtedy i duży box nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Przy kolbie są dwa piny, wyciągasz górny, "opuszczasz" kolbę i widzisz tył gearboxa wraz z prowadnicą. Teraz otwierasz pokrywę zamka, przyciskasz lekko prowadnicę sprężyny i jednocześnie przesuwasz ten dynks na górze gearboxa i sprężyna wraz z prowadnicą wychodzi. Jeśli coś jest niejasne, mogę wrzucić zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...