Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie wiem na co uważac bo gb pierwszy raz rozkręciłem i jak narazie nawet nieźle mi to idzie ale zostałem zasmucony widokiem poszarpanej gumy na głowicy cylindra, a tak pozatym nie zauważyłem jakiś zużytych części .

 

p.s na zębatkach repliki firmy specna arms jest napis A&K co mnie ucieszyło .

Edited by piotrek7714
Link to post
Share on other sites

gume wzmocnij teflonem (owiń całą głowice taśmą teflonową) i składaj :)

 

Zębatki A&K ostatnimi czasy zadziwiły mnie niesamowicie. Ogarniają temat na m170. Stockowe m60 PJ (czyli A&K) i sp170 guardera, 590 fps i ROF na poziomie bardzo wysokim. Po kilku strzelaninach nie było śladów zużycia.

Link to post
Share on other sites

i teraz zauważyłem jeszcze ze głowica tłoka jest troszkę odłamana i dzięki temu cylinder i głowica są nie szczelne :/ i tu moje pytanie czy opłaca się kupic

tą głowicę tłoka

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...ka_p_j-922.html

i tą głowicę cylindra

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...i_p_j-1458.html

Edited by piotrek7714
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zasięg skuteczny jest taki sam jak każdej innej repliki. Nie ma cudów mimo, że replika jest duża to nie ma szans, że jej gabaryty oszukają fizykę. Wbrew wszelkim przekonaniom kupując minimi nie masz przewagi zasięgu nad innymi replikami. Jeżeli jesteś niezdecydowany lepiej kup inną replikę.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś napotkał podobny problem.

 

M249 MkII A&K (PJ - Krakman) notorycznie dochodzi do zacięcia ognia. Znaczy cały czas strzela, niezależnie od spustu, jego blokady itd. Czasem przerywa solidne uderzenie w korpus, a czasem tylko odpięcie baterii (9,6 3000mhA). Wysłałem do Krakmanów na serwis. wymieniłem mikroprzełącznik czy jak to się tam nazywa na wzmocniony CA, skręciłem śrubkę odpowiadającą za docisk blaszki mikroprzełącznika przez spust i nic. Dziś znowu to samo.

 

Jeśli macie jakieś pomysły/doświadczenia własne to byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś napotkał podobny problem.

 

M249 MkII A&K (PJ - Krakman) notorycznie dochodzi do zacięcia ognia. Znaczy cały czas strzela, niezależnie od spustu, jego blokady itd. Czasem przerywa solidne uderzenie w korpus, a czasem tylko odpięcie baterii (9,6 3000mhA). Wysłałem do Krakmanów na serwis. wymieniłem mikroprzełącznik czy jak to się tam nazywa na wzmocniony CA, skręciłem śrubkę odpowiadającą za docisk blaszki mikroprzełącznika przez spust i nic. Dziś znowu to samo.

 

Jeśli macie jakieś pomysły/doświadczenia własne to byłbym wdzięczny.

 

Sama wymiana kostki stykowej i regulacja śrubki czasami nie wystarcza. Trzeba dobrze blaszkę wygiąć. Jeśli jest nieodpowiednio wyprofilowana to będzie załączał przełącznik niezależnie od tego czy ściągasz spusty czy nie.

Ja reguluję spust tak że wkręcam śrubkę praktycznie do końca, profiluję blaszkę tak żeby spust podczas ściągania załączał przełącznik a potem reguluję tylko śrubką na jakiej drodze spust ma go załączać. Trzeba też uważać aby blaszka nie była za mocno wygięta w kierunku zębatek bo może wtedy kolidować z zębatkami przy ściąganiu spustu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

Właśnie doszedłem do podobnych wniosków i zgrałem śrubkę z blaszką na ucho. Czyli pojedyncze "cyk" przy naciśnięciu spustu i kolejne przy zwolnieniu. Jutro sprawdzę na podłączonej baterii bo teraz godzina już nie pozwala na takie eksperymenty.

Link to post
Share on other sites

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem PJ m249 MKII i zastanawia mnie dość niski wynik fps z pomiaru wykonanego przez sklep. Wacha się on w granica od 420 do 430. Trochę to mało jak na Bore-Up i SP130 :roll:

Od razu wyjaśniam że nie chodzi mi o to że powinno być pincet fps żeby dziurawić kolegów. Ciekawi mnie raczej jaki wpływ na to może mieć gumka HU pozbawiona kołnierza...

I jak to w końcu jest z tymi gumami? Do stocowej komory można wstawić zwykłą gumkę z kołnierzem czy trzeba wymieniać na CA?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie kupowałeś, ale Taiwangun podaje od 430-450 fpsów.

Najpierw sprawdź na jakimś chrono, może wyjdzie Ci 450fpsów to można by uznać to za znośny wynik. Sklep może podawać tyle żeby się zabezpieczyć przed jakimiś roszczeniami jeśli ktoś by po zakupie sprawdził i wyszło tych FPSów za mało. W końcu to chińska replika, choć uważam że dobra, więc i tak trzeba w nią trochę pracy włożyć żeby wszystko śmigało jak należy.

 

Do stockowej komory nie wstawisz gumki z kołnierzem, chyba że kołnierz utniesz.

Ja radzę już wydać te 100zł i wstawić komorę CA.

Link to post
Share on other sites

Replikę kupowałem właśnie na taiwanie dlatego zdziwił mnie wynik nieco niższy od tego który podany jest na stronce. Z resztą przy następnej wypłacie wrzucę sobie do GB zestaw Bore-up Guardera i springa 130 tej samej firmy więc osiągi powinny się poprawić ;-)

 

Komora CA już do mnie dojechała, zobaczymy jak w połączeniu z lufą G&P (ponoć 6,05mm) wpłynie na poprawienie osiągów w stosunku do stockowej komory i lufy :roll:

 

Wracając do wspomnianego zestawu Guardera...

Czy dysza do niego dołączona uszczelnia się prawidłowo w komorze CA i na gumiaku Systemy?

Czy ktoś miał by możliwość zmierzenia jakiej długości jest stockowa dysza w m249 PJ?

Link to post
Share on other sites

Replikę kupowałem właśnie na taiwanie dlatego zdziwił mnie wynik nieco niższy od tego który podany jest na stronce. Z resztą przy następnej wypłacie wrzucę sobie do GB zestaw Bore-up Guardera i springa 130 tej samej firmy więc osiągi powinny się poprawić ;-)

 

Komora CA już do mnie dojechała, zobaczymy jak w połączeniu z lufą G&P (ponoć 6,05mm) wpłynie na poprawienie osiągów w stosunku do stockowej komory i lufy :roll:

 

Wracając do wspomnianego zestawu Guardera...

Czy dysza do niego dołączona uszczelnia się prawidłowo w komorze CA i na gumiaku Systemy?

Czy ktoś miał by możliwość zmierzenia jakiej długości jest stockowa dysza w m249 PJ?

 

W moim przypadku średnio się to wszystko uszczelniało. Dysze kupiłem za długą (celowo) i piłowałem do tego stopnia,że była idealna szczelność w miejscu stykania sie gumki i dyszy. Prawie 550 fps na m140 guardera przy BU składanym z części różnych firm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...