Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W moim M249 które pod lufą ma mniej więcej tyle samo miejsca co MK46 od A&K wchodzi lipo 11,1v 2200 mah. Więcej już raczej się nie upcha. W puchę An/peq też dużo większej batki się nie wsadzi. Pozostaje upychanie batki w boxa.

Link to post
Share on other sites

Jak wiadomo z lataniem bywa różnie. Raz jest dobrze, raz trafisz na brzozę i jest lipa. Wszystko zależy...

 

Teraz do rzeczy. Gdzie upchasz batkę to już Twoja sprawa. Jak Ci wejdzie pod lufę, to może być tak. Jak pod górnego RISa, też dobrze. jak będziesz chciał to założysz ładownicę na kolbę i też będzie dobrze. Różni ludzie, różne opinie. Ja mam batkę pod lufą, bo ładonica na kolbie dla mnie odpada a w boxie nie mam miejca. Najchętniej miałbym ją w kolbie, ale w przypadku mojej nie ma takiej możliwości (mówię o batce rozsądnej pojemności i mocy). Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Aku jakie chciałbym tam wsadzić to:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6540__ZIPPY_Flightmax_2200mAh_2S1P_20C.html .

 

Ogólnie zastanawiam się czy kupić wersję para albo mk46, za para przemawia bardziej "stabilna" budowa(według mnie) a za mk46 orisowany przód i możliwość wywalenia dwójnogu i zastąpienia go czymś innym.

Link to post
Share on other sites

To samo możesz zrobić w wersji Para- wywalić osłonę lufy i zastąpić ją RISami. Z resztą Mk46 mod 0 i mod1 to rozwinięcie M249 Para dla jednostek specjalnych USA- z reguły to jest to samo, lecz MK46 ma kilka usprawnień względem M249.

 

Między replikami, szczególnie A&K/P&J nie ma znaczących różnic ( chińskie MK46 mało przypomina MK46 g&p, o oryginale nie wspomnę ).

Link to post
Share on other sites

Aku jakie chciałbym tam wsadzić to:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6540__ZIPPY_Flightmax_2200mAh_2S1P_20C.html .

 

Ogólnie zastanawiam się czy kupić wersję para albo mk46, za para przemawia bardziej "stabilna" budowa(według mnie) a za mk46 orisowany przód i możliwość wywalenia dwójnogu i zastąpienia go czymś innym.

 

Ta batka powinna Ci wejść pod lufę bez problemów. Moja ma niemal identyczne wymiary poza jednym, zamiast 17 mm mam ok 24 mm.

 

Nie ma różnicy w budowie i "stabilności" między Para a MK46. Wszystkie te repliki są tak samo zbudowane, różnią się kolbami, risami i długością lufy.

Link to post
Share on other sites

Tzn jakiego blow backa? Tak żeby kopało czy żeby ruszała się rączka przeładowania?

 

Jeśli tak żeby kopało - nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania w AEGu. Jest konwersja gazowa i kopie. Kosztuje dużo, osiągi średnie.

 

Jeśli tak żeby ruszało rączką przeładowania - da się, ktoś już nawet to zrobił z tego forum. Kłopot tylko w tym, że w prawdziwym M249 rączka przeładowania się nie rusza podczas strzelania. Tak samo w PK, UKM 2000, M60 itp. Więc po co robić coś co się nie pokrywa z rzeczywistością?

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites

Kurde. Mam problem mianowicie- jak złożyć tę blokadę lufy? Tj. ten element z dźwigienką, którym zatrzaskujemy lufę. Jest kilka elementów- sprężynka, dźwigienka, tulejka z kołkiem i pin- to wszystko?

 

Robię tak- do dźwigienki wkładam tulejkę z kołkiem i sprężynkę- dłuższy jej koniec wkładam do otworu w odpowiednim miejscu, a krótszy kawałek wystaje do przodu. Dopasowuję wszystko, wkładam pina i blokuję go podkładką. W rezultacie blokada chodzi luźno i nie blokuje lufy.

Link to post
Share on other sites

Mam taki kaprys,jakoś to mi się bardzo podoba.Tylko jak to wykonać ot pytanie .

Chodzi o wersje AEG żeby sam zamek poruszał się do tyłu.

 

Nie osiągalne w aegu bo tu nie ma zamka ani jego atrapy.

 

Kurde. Mam problem mianowicie- jak złożyć tę blokadę lufy? Tj. ten element z dźwigienką, którym zatrzaskujemy lufę. Jest kilka elementów- sprężynka, dźwigienka, tulejka z kołkiem i pin- to wszystko?

 

Robię tak- do dźwigienki wkładam tulejkę z kołkiem i sprężynkę- dłuższy jej koniec wkładam do otworu w odpowiednim miejscu, a krótszy kawałek wystaje do przodu. Dopasowuję wszystko, wkładam pina i blokuję go podkładką. W rezultacie blokada chodzi luźno i nie blokuje lufy.

 

5 sekund googlowania i można wszystko zobaczyć na zdjęciach:

PICT0023.jpg

PICT0021.jpg

PICT0019.jpg

PICT0018.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

Mam zamiar kupić pj249 , po przeczytaniu 50 stron tego tematu plus jakiś 5 tematów o tej replice na innych forach postanowiłem przy zakupie wymienić lufe precyzyjną dołożyć nowy bore up + gumke hop up. Wysłąłem zapytanie do Krakmana , odpowiedzieli że :

Mogą dostawić lufe , dołożyć zestaw http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/zestawy-cylindra/zestaw-cylindra-o-powiekszonych-srednicach-do-m16a2-guarder.html ale gumki nie ruszą musi pozostać stockowa , więc moje pytanie brzmi : Czy zostawić faktycznie tę gumkę hop up przynajmniej do utracenia gwarancji czy dokupić w innym sklepie i dosłać ją aby mi na wstępie zamontowali ?

Link to post
Share on other sites

Musisz przerobić stockową komorę albo kupić od CA, ponieważ stockowa komora nie ma miejsca na kołnierz gumki. Chociaż ja wsadziłem fioletowego promyka do stockowej komory i nie traciłem w ogóle fps i wszystko kręciło idealnie.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

... moje pytanie brzmi : Czy zostawić faktycznie tę gumkę hop up przynajmniej do utracenia gwarancji czy dokupić w innym sklepie i dosłać ją aby mi na wstępie zamontowali ?

 

Jak Ci napisał Gloomer, i co powinieneś wiedzieć jeśli przeczytałeś te 50 stron, do stockowej komory nie pasują inne gumki. Trzeba albo ją przerobić, albo kupić komorę CA. Wymiana gumki czy komory nie wpływa na utratę gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...