Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty


Recommended Posts

Witam

Mam 200zł i przymierzam się do zakupu butów taktycznych o rozmiarze 46. Tak jak już powiedziałem mam 200zł i chciałbym kupić buty które mają bardzo dobre wykonanie, są wygodne, nie rozpadają się pod wpływem wilgoci, będą mi służyć przez około 2 lata i żeby pasowały do DPM'a. Na oku mam te buty milteca ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1008 ) ale chciałbym usłyszeć od was specjalistów opini i rad na temat tych butów. Mile widziane są też inne propozycje i prosiłbym o linki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do butow polecam magnumy

A ja nie polecam. Gadałem już z kilkoma osobami, w tym sprzedawcami ze sklepów i wszyscy jak jeden mówią że pozbywają się Magnumów bo od kiedy produkcja przeniosła się do Chin to 90% butów wraca momentalnie na gwarancję i teraz ich jakość jest na poziomie poniżej krawężnika (w ostatnim czasie zwłaszcza). Moje po 1,5 roku zaczynają sie rozklejać, a chodzę głównie po mieście.

Link to post
Share on other sites

Moje po 1,5 roku zaczynają sie rozklejać, a chodzę głównie po mieście.

 

i to cos strasznego?? cholera ja jungle oryginalne rozwalilem po niecalym roku, slynne GROM'y protektora tez okolo roku daly rade, altamy po 3 miesiacach maja podeszwe jak trampki...wiec 1,5 roku w butach to dla mnie nie byloby nic strasznego...zwlaszcza ze ja swoje magnumy juz jakis czas mam i nic sie znimi nie dzieje, a ich nie oszczedzam...

Link to post
Share on other sites

Moje Magnumy Classic po 4 miesiącach użytkowania (strzelanka raz na tydzień) zaczęły się rozłazić. Pierwszy raz widziałem, żeby cordura się rozsnuwała. Posłałem je na gwarancję, naprawili (tzn. zaszyli), ale w półtora miesiąca później zaczęło sie to samo.

 

Szczęście, że znajomy szewc za parę złotych wszył tam po prostu kawałki skóry, więc buty się nadal trzymają. Ale kilku znajomych miało ze swoimi ten sam problem - i kiedy boki cholewy zaczęły się na serio rozłazić, buty poszły do śmieci.

 

Jak moje się rozsypią, to następne kupię już inny model i pewnie innej firmy :(

Link to post
Share on other sites

i to cos strasznego??

No biorąc pod uwagę, że w desantach które są niby gówno warte przechodziłem na codzień 3 lata i do teraz używam do łażenia po jaskiniach i wspinaczki (a dostawały po dupie dużo bardziej niż magnumy, łącznie około 5 lat i korzystam dalej i będę jeszcze długo korzystał) to jest to coś strasznego. Kiedyś w magnumach chodziło się latami, teraz liczy się to w miesiącach :?

cholera ja jungle oryginalne rozwalilem po niecalym roku, slynne GROM'y protektora tez okolo roku daly rade, altamy po 3 miesiacach maja podeszwe jak trampki...wiec 1,5 roku w butach to dla mnie nie byloby nic strasznego...zwlaszcza ze ja swoje magnumy juz jakis czas mam i nic sie znimi nie dzieje, a ich nie oszczedzam...

Respect :-F

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Primo:

a gdzie można dostać desanty (proszę o linki)
- http://www.google.com

Secundo:

A o co chodzi z tą numeracją 26,27,28 czy to są normalne rozmiary czy jakieś wojskowe ?
- ta numeracja do długość stopy w centymetrach - całkiem normalna numeracja.

Tertio:

to jak ja mam 46 to potrzebowałbym 26 ?
- TU masz linka co do rozmaiarów - tabela buty i skarpety.

 

I finito - takie pytania do działu Jestem zielony.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Dawno mnie nie było na wmasgu, ale niech tam, zabiorę głos:

 

napisze tak:

BIEDNEGO NIE STAĆ NA KUPOWANIE GÓWNA.

 

a desanty to poprostu gówno.Od skóry, ktora, gdy namoknie rozbija się tak, że but staje sięo rozmiar większy, po podeszwę, którsa ma tendencję do rowarstwiania się.

Nie piszę o protektorze, bo desanty goprawie nie mają.

 

Polecam buty niemieckie BW.

 

 

co do Magnumów - to są buty WYLĄCZNIE do miasta i maja z założenia wytrzymac pół roku słuzby.

Po tym czasie wyrzuca się je do kosza i kupuje nowe.

niestety w naszym kraju ceny są na tyle chore (albo inaczej - ni etyle ceny, co pensje), że poprostu mało kogo stac na tak częste wymienianie tych butów i kupując je liczy że wystarcza mu na kilka lat.

 

Gdy już kupisz buty impregnuj się i czyść CODZIENNIE a ni etylko przed czy po strzelance.

dobrze zakonserwowana skóra wytrzyma dłużej.

 

POzdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

Podczepie się do tematu , bo się boje nowy zakładać a odpowiedzi na pytania nie znalazłem. Jakoże jestem biedny a "biednego niestać na tanie" , pozatym z tego co czytam to z tanich nie ma jakiegoś faworyta jedni np. mówią że magnumy wytrzymują 3 lata , a inni 3 dni. Z tego co czytam to polecacie bundeswehry > Które dokładnie??

np>

http://www.allegro.pl/item249753661_bw_but...deswehr_45.html

http://armyworld.pl/projector.php?product=...1bmhena25a2fua8 używane ale może warto??

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=116 pewnie powiecie że te ale moze tamte mają lepszy stosunek cena/jakość

 

Może ktoś jeszcze poleci jakieś do 300zł . Przeznaczenie do pogo i do kościoła , do lasu i na asg oczywiscie.

Link to post
Share on other sites

Satyrnorth odpuść sobie kupno używanych butów, co prawda buty z demobilu BW sa odkażane i żadnego choróbska raczej nie złapiesz. Ale używki to używki, i nie wiadomo w jakim stanie Ci sie trafią. A w na butach raczej oszczędzać nie można. Kup sobie nowki w SpecShopie, albo poszukaj na allego - sam tak zrobiłem - nówki chodzą po 260-270 zeta.

Link to post
Share on other sites

A wygodnie Ci sie w nich chodzi? Pochodź trochę w prawdziwych butach, a później przesiądź się na skoczki i oceń ich wygodę.

 

Z Desantami jest różnie; zależnie jakie Ci sie trafią, mogą być wytrzymałe- i na tym sie kończą pozytywy tych butów. Ale widziałem Desanty które sie rozwaliły po 1. marszu.

 

Pozdrawiam!

Wasz Harry

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...