Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaimponuj dziewczynie


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wystarczy zobaczyć jak opierała się stopka kolby i wszystko jest jasne... :wink:

 

Swoją drogą te filmy z wypadkami jako główne ofiary odrzutu pokazują kobiety, co może nasuwać mylny wniosek, że do poradzenia sobie z odrzutem trzeba siły i masy. Kiedyś podczas wypadu ze znajomymi na strzelnicę moja dziewczyna strzelała z Breneki i widziałem na własne oczy jak ważące niewiele ponad 50 kg drobne dziewczątko radzi sobie bez problemu ze skutkami odrzutu. No ale ona dostała odpowiednie instrukcje i pilnowaliśmy, aby ich przestrzegała.

 

Tylko, choć radziła sobie świetnie, po oddaniu 2 strzałów powiedziała, że już nigdy więcej... ;-)

Edited by Inferno
Link to post
Share on other sites
Swoją drogą te filmy z wypadkami jako główne ofiary odrzutu pokazują kobiety, co może nasuwać mylny wniosek, że do poradzenia sobie z odrzutem trzeba siły i masy.
Nie przesadzaj, jest też wiele filmów z facetami.

Że z kobietami więcej? Tak, bo więcej kobiet nie potrafi się posługiwać bronią niż facetów.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, jest też wiele filmów z facetami.

Wiem, sam takie oglądałem. Jednak dwa zamieszczone tutaj pokazywały kobiety, więc mój post to taki 'prolepsis' w związki z tym faktem. ;)

 

Że z kobietami więcej? Tak, bo więcej kobiet nie potrafi się posługiwać bronią niż facetów.

Cytując miłościwie panującego nam prezydenta, to jest akurat oczywista oczywistość. 8)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Co do 700 Nitro to BYDLE ma około 12300 Juli energii na wylocie, według opisu w "Broni i Amunicji" trafienie z TEGO porównać można do jednoczesnego trafienia 11 pociskami z AK 47. A Średnica lufy jak w dubeltówce kurde tym można odstrzelić głowę przy samej d.... icon_twisted.gif

 

 

wafel z pociskami od AK...tych 11 pocisków o których mowa to pociski 7,62x51mm NATO :killer: :-F

 

a tak przy okazji... .700NE ma współczynnik TKO 202 a pocisk NATOwski ma "zaledwie" 19...

Link to post
Share on other sites

Polecam jednak pamiętać, że amunicja wojskowa służy jednak bardziej do przebijania, zaś w mniejszym stopniu do rażenia celów żywych, poza tym zgodnie z układami międzynarodowymi musi być pełnopłaszczowa. To wszystko powoduje taki, a nie inny współczynnik mocy obalającej.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Rewolwery i jednostrzałowe pistolety dużego kalibru są dość popularną bronią myśliwską w Stanach Zjednoczonych.

Uprzedzając pytania : tak w tym kraju można polować z bronią "ręczną" jak równieŻ z łukiem, kuszą, i bronią odprzodową jak równieŻ z włócznią.

 

Co kraj to obyczaj.

 

ps

Rosyjska firma Bajkał produkuje na zamówienie dla amerykańskich myśliwych strzelbę gładkolufową w kalibrze wagomiarowym 4 (zwykła "pompka" to 12)

Naważka śrutu do tego potworka to ponad 160 gram, dlatego też nazywają ją łamaczem obojczyków.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...