Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Mam pytanko.

Obiło mi sie o uszy od pewnego uzyktownika M24 Ca, ze nie widzi róznicy pomiędzy komorą PDI i stockową komorą z M24 jesli chodzi o szczelność i i funkcjonalność.

Z tego ci mi wiadomo do takowej komory ca pasują rece i gumki od aeg...czy moje spostrzeżenia są prawidłowe?

Bo tym mozna by częściowo zastąpic problem chińskiej komory HU oraz nie dostępności PDI w polsce, jesli ktos miałby pozostałą po tuningu taką komore ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie wątpie w to, że jest to wina tłumika SF. Założylem "hamulec wylotowy" (tłumik płomienia jak tto woli) z PDI i też jest krzywo. Dokładniej jest przekrzywiony w dół. Są dwa wyjścia:

1. Wszystkie tłumiki do warriora SF są złe (mają krzywy gwint),

2. Krzywy jest gwint na końcu lufy warriora.

 

Ja obstawiam 2.

Link to post
Share on other sites

W warriorze, którego miałem na sp160 guardera, zespole cylindra (tłok, prowadnica, sam cylinder, głowica cylindra, głowica tłoka LL) ze stali, po ok.150 kulkach poszedł set pin (to coś co przechodzi przez trigger i trzyma prowadnicę), dorobiłem stalowy. Potem warrior zmienił właściciela i po nastepnych ok. 150 kulkach szlag trafił piston sear'a (to co trzyma tłok).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja, korzystając z ładnej pogody zrobiłem mały teścik przy najmniejszym tuningu. Strzały oddawałem z 50 metrów (mierzone) do celu wielkości klatki piersiowej (ręcznik rozwieszony na grabiach:)) przy właściwej konfiguracji:

-MB01 Wella

-bipod

-luneta 3-9x50

-zestaw tutningowy PJ (teoretyczne 530 fps)

-tłumik z pcv + materiał tłumiący.

-kulki SRC 0.30

 

 

Wyniki nadwyraz niezłe, jak na replikę z lufą 6,08. A mianowicie:

Pierwsza seria : 8/10 strzałów trafionych

Druga seria: 9/10

Trzecia seria 9/10

 

Nietrafione strzały wynikały z nagłego zrywu lub zmiany kierunku wiatru (przykro mi, ale taką już mam działkę i na chwilę obecną nie mam cięższych kulek...:)). Spróbuję na dniach zrobić testy na 55/60 metrach, bo wydaje mi się, że powinno być nieźle. Lufa precyzyjna + gumka i doszczelnienie w miarę możliwości komory HU oraz wymiana triggera na G&H powinny dać całkiem niezły wynik, bo zestaw tuningowy daje całkiem dobrą szczelność. O mocy nie wspomnę, bo przebił na raz 2 puszki na wylot i w trzeciej zrobił dziurę w pierwszej ściance i wgniecenie w miejscu teoretycznego wylotu kulki.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nawet będę miły i Ci popowiem: oglądnij obudowe w miejscach gdzie sa osie obrotu searów. Oraz "uszy" mocujące mechanizm spustowy do receivera. Coś masz połamane.

 

 

EDIT: oczywiście przy założeniu że tokarz Ci faktycznie zrobił na wzór oryginalnych części a nie skopał np długości schodka na tłoku o 0,5mm.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Vincent to jeden z userów tego forum, polecony przez Legilega jako człowiek, który jest w stanie wykonać tulejkę do stockowej komory w warriorze (zrobi ci to też tokarz po dostarczeniu rysunku). Wątpię, żeby wykonywał jakieś dodatkowe elementy dla innych (możesz próbowac dotac do niego jakiś kontakt bo jego ostatnie logowanie tutaj było pod koniec marca br.). W kwestii triggera pisz do G&H, za 300zł zrobią ci taki ze stali, a używanego ze stocka szukaj w komisie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...