Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R85A1 [ARMY]


Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słyszałem od jednego z forumowiczów że mozna cos poradzić także na temat zacinania się l-ki na trybie ognia pojedyńczego, podobno trzeba przy spuście podpiłować jakieś dwa elementy, i że jest to gdzies na forum, ale jak do tąd tego nie znalazłem. 8)

I jak można wyciągnąć prwie 500fps-ów ze sprężyn m120?? nie bardzo chce mi sę wierzć,chyba że replika jest uszczelniona do granic możliwości, choc i to nie daje mi spokoju.

Edited by Gandalf
Link to post
Share on other sites

W czym 495fps na m120? w eLce?

 

edit: ARMY?

Dokładnie. Już nie pamiętam co tam wstawiałem ( ponad rok minął ), wiem że cała pneumatyka zebatki i kable poszły do wymiany a częsci zamienne były na bank albo systemy albo guardera w każdym razie Japońskie, skontaktuje się z kolegą co mu roiłem tą klamkę i zapytam dokładnie co tam było wymieniane.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Krótka historia tuningu eLki...

 

W ramach projektu "Placyk Zabaw", kupiłem używaną eLkę o bliżej nieokreślonym przebiegu na stockowych częściach. Zrobiłem to po przeczytaniu obu tematów (opisy i tunning), więc na wstępie wiedziałem że będzie ciekawie ;). I nie przeliczyłem się...

 

1. Żeby w ogóle zaczęła działać musiałem wymienić silnik, bo oryginalny miał tak zjechaną już głowicę, że ślizgała się po pierwszej zębatce. Wsadziłem G&P M120 High Speed, bo akurat był pod ręką.

 

Kozacki ROF na ogniwach Firefoxa 9.6V 1500mAh, ale niestety zasięg cieniutki. Nie wiem co za sprężynka była w oryginale, ale pewnie była już porządnie ubita.

 

2. Więc wsadziłem M130 standardowej długości (oryginalna musiała być już baaaardzo ubita, bo po wyjęciu była krótsza o 1,5cm od nowej).

 

No i zrobiło się ciekawie :) . Zasięg wzrósł do ponad 50m. Rozrzut jeszcze trochę spory, ale całość spisywała się bardzo obiecująco. Przestrzeliłem ją jednym hi-capem. Chrono jeszcze nie mam, ale na oko sporo powyżej 400fps.

 

Na początku drugiego hi-capa dał się słyszeć zgrzyt, aż uszy zabolały, a eLka wypluła z siebie ostatnie 3 kulki (jednocześnie) i... ziuuuu...

 

Właśnie skończyłem wydłubywać fragmenty zębów środkowej zębatki ze wszystkich zakamarków gearboxa.

 

Dalszy plan jest taki:

1. wymienię środkową zębatkę,

2. wymienię pod wszystkimi łożyska na kulkowe 6mm,

3. wymienię okablowanie, bo to co jest woła o pomstę do nieba,

4. coś zrobię z tymi stykami (obecnie przypominają przypalone placki ziemniaczane), może mosfet, jeszcze nie wiem co...

 

Jakby ktoś coś takiego robił, miał jakieś doświadczenie w poszukiwaniu zębatek, czy innego sprzętu do eLżbietki Army, będę dźwięczny za opinie :).

 

PS. Tłok na chwilę obecną wygląda OK. Ciekawe jest że ostatni ząb ma metalowy, a nie widziałem żeby ktoś gdzieś wspominał o tym.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz środkową zębatką wymienić to z tego co pisali wcześniej pasuje z m14 TM, dostaniesz taką w asgshop.pl. Mi osobiście udało się osiągnąć 450 fps na M130, ale uważam że różnice zasięgu między M120, a M130 jest tak mała że szkoda podzespołów i wróciłem do M120, dwa miałem straszny mały rof na 130 plus szybko bateria nie wyrabiała (firefox 9,6v 1500) co często kończyło się zacięciem w końcowej pozycji tłoka.

Do dobrego zasięgu starczyło mi wymienić komorę na KA, gumka system, uszczelnić głowice cylindra (teflonem:)) i precka systema.

Jak chodzi o kable to wsadziłem głośnikowe :) bodajże 1,5mm w sylikonowych izolacjach i o trzy może dwie kulki więcej na sekundę :), ale nie grzeją się tak jak stockowe, więc warto wymienić. Jak masz używaną ele to na pewno z tłokiem G&G bo stockowy szlak trafiał bardzo szybko :).

Link to post
Share on other sites

Kurczę KicpA proszę napisz co trzeba wymienić, zrobić do uzyskania tylu fps. Ja już uszczelniałem wszytko wymieniałem wszystko no oprócz cylindra, głowicy cylindra i 450 był max.

W sprawie kabli masz racje, ale nie chciało mi się zamawiać specjalnych modelarskich kabli (jestem leniwy i niecierpliwy :)), a to że akurat miałem nadmiar dobrych głośnikowych beztlenowych kabli to wsadziłem i nie narzekam :).

Link to post
Share on other sites

Nie zapominaj że masz tam przedłużony cylinder wiec wyniki powinny być nawet pod 500fps. Napisz jaką M130 używałeś. Aby wyciągać wartości maksymalne dla danych sprężyn to musisz składać replikę bardzo indywidualnie, dobierać dyszę do gumki itp. Ja zanim swoją elkę stara zrobiłem tak że mam ok 440-450fps (zależy od złożenia) na M120 guardera poświęciłem pracy jakieś 3-4 miesiące.

Link to post
Share on other sites

witam

kupiłem sobie elkę, używaną już, tlok nie wytrzymał u poprzedniego własciciela i ciekawi mnie jakie mogę wstawić tam tłoki? i co jeszcze powinienem do stockowej elki dokupić? trochę ją stuningować itp :D na razie bez sprężyny, bardziej takie elementy jak hop-up itd

z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Siedziałem cały weekend i kombinowałem. Troszeczkę uszczelnienie poprawiłem, dałem grubszą uszczelkę do dyszy, docisnąłem komorę jak najbardziej do gb, dałem jeden pasek teflonu między gumką, a lufą i udało mi się osiągnąć na M130 max 465 fps.

Zostało mi teraz tylko eksperymentowanie z innymi gumkami. Myślę jeszcze o większym uszczelnieniu dyszy.

 

Marcinpmi przeczytaj cały tematy i wszystko będziesz wiedział.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...