Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za 2 tygodnie będzie lipo u mnie 11.1 b. dobrej wydajności, więc spradze.

 

Co do noszenia dodatkowego 1kg, to mi ten ciężar nie przeszkadza. A różnica w cenie lipo a żelką jest diametralna. prostownik i żelka to koszt jakichś 80zł, a lipol dobry to 150 ? + ładowarka dodatkowe pieniądze.

 

Tak więc licząc za lipola z ładowarką 200 zł, to jestem do przodu 120 zł ? a więc mam kase na tłok DF, albo inne części, które mogą mi się przy tej szybkostrzelności posypać.

 

Poza tym, nie mam zaufania do lipo. Lubiue przeładowa czasami przez gapiostwo baterie, a lipo są wrażliwe - niestety ...

Link to post
Share on other sites

Widzisz, jak kupię sobie MP5 będę musiał zmieniać często magazynki. Teraz nie muszę, mam łatwiej:)

Poza tym 9kg masz w oryginale załadowanym, wystrzelasz taśmę, masz 2 kg mniej. Ta bateria w miarę strzelania nie robi się lżejsza.

Chodzi mi o to czy jest sens dźwigania dodatkowego obciążenia, które może nie dawać mi realnej przewagi. W tym przypadku nie wiem czy nie daje, jak Zwierzu porówna i poda wyniki to wtedy może zmienię zdanie i powiem że te 1,5 kg jest warte dodatkowego wysiłku.

Link to post
Share on other sites

Woma, nie powiesz mi chyba ze mając do dyspozycji większy zapas amunicji czy wyższą szybkostrzelność nie masz przewagi nad kimś kto tych atutów nie ma. Oczywiście, jeśli ktoś nie umie tego wykorzystać to mu to nic nie da. Chyba logiczne jest że jeśli masz do dyspozycji większy zapas amunicji bez potrzeby zmiany magazynka to masz przewagę. Jeśli tak by nie było to ktoś by nie zadawał sobie trudu z wymyślaniem czegoś takiego jak magazynek. Tak samo z szybkostrzelnością. Jeśli się nie zgadzasz to wytłumacz mi po co na całym świecie powstawały konstrukcję cechujące się duża szybkostrzelnościa i dużym zapasem amunicji - jak wszelkie CKMy, KMy, itp? Przecież nie dla frajdy czy dlatego że ktoś lubi dźwigać zbędne kilogramy.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Jasne, umiejętności to podstawa. Weźmy na przykład sytuacje hipotetyczną: mamy dwie osoby o identycznych umiejętnościach, jedna ma replikę klasy Minimi, druga powiedzmy karabinek. Moim zdaniem to ta osoba z Minimi będzie mieć przewagę, właśnie ze względu na zapas amunicji i chociażby wytrzymałość GB. Minimi nawet nie jęknie jeśli przepuścisz przez nie naraz całego boxa.

Trochę odbiegliśmy od tematu. Poczekajmy na porównanie żel-lipo i będzie wiadomo czy dodatkowa masa, poza oszczędnością pieniędzy daje coś jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Ja tak wtrącę, że skoro ktoś ma stałą kolbę lub boxa to nie lepiej wsadzic 10,8V 4000 mAh FIREFOX? Ja tak zamierzam zrobic, broń na pewno poręczniejsza niż z żelowym aku no i nie trzeba jakiś 300 zł na ładowarke do LIPO, wystarczy ansamnnik za 30 zł :)

 

jak dojdzie ta batka to napiszę wrażenia... w minimi są łożyska kulki 8 mm więc ROF zawsze będzie lepszy niż w zwykłej szturmówce - ot taka kolejna zaleta m249 na m4 itp które niezbyt się nadają do tuningu w przeciwieństwie do naszych świnek :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

ale strzelasz tą m4 długimi seriami powyżej 500 fps :D?

 

m4 się najmniej nadaje do tuningu ze wszystkich replik, gearbox ma tendencja do pękania (V2), komora HU jest słabo dociskana do gearboxa tzn nie jest nigdzie przykręcona, wiesz chodzi też o niezawodnośc co innego jakaś a'la snajperka a normalny kbk który musi dosyc intensywnie strzelac...

 

sory za offtop

Link to post
Share on other sites

Ja widzę chyba, że SwideR nie jesteś wielu rzeczy świadomy...

 

Dla Twojej wiadomości nie tylko w m249 są łożyska 8mm - Nawet w emkach są 8mm i to w wielu - (najprostszy przykład nowa seria G&P). Niektóre nawet mają już 9mm (ale chyba tylko jako hybryda 8mm i 9mm).

 

Poza tym są szkielety, które pozwalają spokojnie strzelać bardzo długimi seriami przy mocy pow 500 fps (ProWin, BFT, teraz jeszcze ten stalowy z GF).

 

A co do ładowarek - jak już porównujesz je to porównuj proszę podobne klasy ładowarek. Porównałeś ładowarkę do lipo za 300 zł (za tą kwotę kupimy jak na warunki asg bardzo przyzwoitą ładowarkę z balanserem), z ładowarką do NimH za 30zł, która jest praktycznie najsłabszym dostępnym modelem.

Do lipo można spokojnie kupić ładowarkę za ~50zł, więc wtedy już nie wygląda groźnie przy 30 zł.

Poza tym ładowarka do lipo za 300 zł naładuje też NiCd, NimH, LiPo i często też inne typy akumulatorów, więc stare będziesz mógł sprzedać i jakoś zakup Ci się zwróci.

Link to post
Share on other sites

Może macie rację da się zrobic tuning powyżej 500 fps ale koszty będą bardzo duże...

 

A co do ładowarek to jak naładujesz baterie Nimh wolnoładowarką za 30 zł to będzie ona działac bez zarzutów, a baterie Li-Po są bardziej czułe i przy ładowarce do 100zł rozpieprzymy sobie pakiet, więc jeśli chcemy miec Li-Po które będzie działac bez zarzutów musimy wydac te 300 zł. Może się mylę ale takich faktów dowiedziałem się na tym forum.

Link to post
Share on other sites

Może macie rację da się zrobic tuning powyżej 500 fps ale koszty będą bardzo duże...

 

No tutaj odkryłeś Amerykę - powiem Ci w tajemnicy, że tuning do np. 600 fps będzie, nawet droższy niż do 500fps.

 

A co do baterii i ładowarek jak mówiłem - Tanią ładowarką do lipo naładujesz w podobnym stopniu aku, jak tanią do nimh. Ani na jednej, ani na drugiej bateria nie osiągnie pełni swoich możliwości.

 

Od ~8 miesięcy ładuję słabej jakości pakiet, słabą ładowarką (mówię o lipo - pakiet KA, ładowarka KA) i jak na razie jest wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Swider, koszta 500 fps są takie same dla m249 i dla m4 i dla ak i dla innych replik z GB v.2/v.3. Do m140 nie trzeba wymieniać szkieletu. m140, bore up guardera, tłok DF (na naj naj), zbębatki ( w przypadku najnowszych chinoli można ominąć) i prowadnica łożyskowana. To jest zestaw, który długo wytrzyma myślę tu o m249 i o zwykłych "nietuningowalnych" replikach

 

Także Świder, nie gadaj mi tu rzeczy o niemożności tuningu replik. Każdą replikę można podkręcić, ale nie zawsze się opłaca (patrz brak części, a jak już są, to mają chorendalne ceny i dają jakieś 40-50 fps więcej niż w stocku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...