Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zgadza sie FRAGER, podwójne łożyskowanie może przysporzyć problemów przy grubych i długich sprężynach, bo zabierasz miejsce gdzie ma się zmieścić sprężyna przy maksymalnym ściśnięciu i choć to bardzo rzadkie przypadki układ nie mógł zrobić pełnego cyklu, a tłok zostawał w tylnej pozycji.

 

Guarder/systema/promyk spokojnie działają na podwójnym łożyskowaniu.

 

U mnie w pierwszym minimcu jakiego miałem, podwójna kulka występowała w dwóch przypadkach

1) źle założona gumka - kołnierz blokował(kwestia prób i błędów jeśli zakłada się zwykłą gumkę, te od minimi mają ścięty kołnierz)

2) przesunięcie Gearboxa podczas składania i box/magazynki źle podawały wtedy.

 

Z prowadnicą coś jest nietypowego, już słabo pamiętam bo dawno się tym nie bawiłem, bodajże w serwisach wyrywają te dwa takie małe 'cycki' przy podstawie prowadnic od v2. Może to mieli na myśli.

 

Więc pasować będzie każda prowadnica v2, jeśli jakaś nie wejdzie, spiłuj te dwa dynksy i wuala.

 

Dystanser ten H DF miałem, szkoda pieniędzy.. zamiast tego kup sobie 20 długopisów utnij 2mm z jednego a resztę rozdaj rodzinie i znajomym, Ty będziesz zadowolony, mama się ucieszy, kot sąsiada wpadnie w euforie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z prowadnicą coś jest nietypowego, już słabo pamiętam bo dawno się tym nie bawiłem, bodajże w serwisach wyrywają te dwa takie małe 'cycki' przy podstawie prowadnic od v2. Może to mieli na myśli.

 

Więc pasować będzie każda prowadnica v2, jeśli jakaś nie wejdzie, spiłuj te dwa dynksy i wuala.

 

To o czym mówisz występuje w prowadnicach od GB V3. One różnią się właśnie tym od V2 że mają dłuższe te "dynksy", jak to nazwałeś.

Link to post
Share on other sites

Pomijam w ogóle fakt, że jeśli masz łożyskowaną głowicę tłoka, to nie ma sensu dawać jeszcze łożyskowanej prowadnicy sprężyny.

 

Jest sens , średnio dodaje to ok 25-30 FPS ;-)

 

Dystanser ten H DF miałem, szkoda pieniędzy.. zamiast tego kup sobie 20 długopisów utnij 2mm z jednego a resztę rozdaj rodzinie i znajomym,

 

W SAWie dystanser H ? Nie dziwne skoro montuje się go tu pionowo a nie normalnie .

 

Kolejny powód podawania podwójnej BB to może być ustawienie GB , zobacz że trzymają go na miejsce 2 śrubki z lewej strony tylko i jak są luźne to GB może się przesunąć o parę mm .

Link to post
Share on other sites

Zastanaiwam się nad sylikonowym guardera lub H.

 

Zastanawiaj się dalej.

 

Dystansera typu H nie zainstalujesz w tej komorze HU. Na poprzedniej stronie nawet sam napisałeś posta z pytaniem czy w tej komorze HU dystanser jest pionowo i dostałeś odpowiedź.

 

Rozchodziło mi się raczej o twardość tych dystanserów guarder(miękki) czy H (twardy plastikowy).

 

 

 

 

Czasem nie wystarczy przeczytać ostatniego posta...

Link to post
Share on other sites

Czasem nie wystarczy przeczytać ostatniego posta...

 

Woma, nie do końca wiem o co Ci chodzi.

 

Ryba zapytał jaki dystanser zastosować do M249. Dostał odpowiedź że taki zrobiony z wkładu do długopisu. Nigdzie nie było napisane że chodzi o jakąś twardość czy cokolwiek innego. Było tylko zdanie o silikonowym lub dystanserze typu H.

 

Jest sens , średnio dodaje to ok 25-30 FPS ;-)

 

Może i daje, jeśli nie masz łożyskowanej głowicy tłoka. Jeśli taka występuje, to już kolejne łożyskowanie niewiele daje. Jeśli się mylę to mnie popraw, ale chyba właśnie tak jest:)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do posiadaczy M249.

 

Czy któryś/któraś z Was ma jakieś doświadczenia ze spawaniem komory zamkowej w tej replice? Jak dobrze wiecie, pod łożem zieje wielka dziura. Chcę oddać komorę zamkową do spawacza żeby mi wspawał ten brakujący kawałek. Może ktoś z Was robił już coś takiego, lub w jakimś innym celu spawał swoje M249 i mógłby się podzielić doświadczeniami, czy były jakieś problemy, nie udało się, na co uważać.

 

Ponieważ nie mam drugiego M249, żeby jednego w razie co poświęcić na straty, to wolę się zapytać, zanim zacznę działać.

Link to post
Share on other sites

Komorę odebrałem. Czeka mnie trochę zabawy jeszcze ze szlifierką, ale jako tako już wygląda.

th_P8021696.jpgth_P8021697.jpg

Jak już wszystko doszlifuję, oddam jeszcze komorę do piaskowania i na lakierowanie proszkowe. Z tym że najpierw chyba jeszcze wywalę gniazdo magazynka. Z tym że nie wiem czy uda się wstawić innego HU niż jest w standardzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na tą chwilę wygląda to tak:

th_P8031698.jpgth_P8031699.jpgth_P8031700.jpg

Jak uda się pozbyć gniazda magazynka to będę wtedy piaskował całość i malował proszkowo. Dwa razy nie chcę mi się tego robić. Maznąłem zwykłym matowym spray'em i na razie wygląda jak wygląda. Szyna na dole trafi do galwanizera jak zrobię jeszcze nowy bipod.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, choć ja bym poszukał takiego na 25A, bo zdaje się że te od CA właśnie są na 25A. Poza tym trzeba by się upewnić czy starczy długości blaszki która współpracuje ze stykiem. Lepiej mieć za długą i przeciąć sobie na wymiar, niż kombinować z przedłużaniem.

Link to post
Share on other sites

u siebie miałem 2 sprężynki z długich silników w tym miejscu o którym mówisz. liczy sie, żeby komora była na maxa dociśnięta do GB, a jaką sprężynkę wsadzisz - to się nie liczy, byle pasowała. w jednej replice miałem jakąś stockową sprężynę pociętą i dociskała świetnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...