Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szybkie pytanie silnik Systema Turbo czy ICS Turbo 3000 spisze się lepiej? I pytanie dość śmieszne krótki czy długi?

Do Minimi pasuje silnik krótki, tylko i wyłącznie. A odnośnie silnika - Systema Turbo da dużo lepszy ROF niż ICS Turbo 3k, ale nie będzie sobie radzić z mocniejszymi sprężynami. Systema Turbo to silnik 'HiSpeed' i nie nadaje się do mocnych sprężyn, ICS Turbo natomiast ROFem nie powali na kolana, ale poradzi sobie z bardzo mocnymi sprężynami. Proste ;)

Link to post
Share on other sites

U mnie na stockowych kablach, stockowych bebechach i 9,6V 2000 mAh Firefox ROF był niezadowalający. Tyle ode mnie.

 

Na tej samej baterii stockowy HK od VFC napier*** tak, że magazynki nie nadążają z podawaniem ( magi MAG, STAR, VFC, CA, PJ ) i jest w ogóle wściekły.

 

Po wymianie kabli poprawa o jakieś 15%.

Link to post
Share on other sites

Panowie,

Wymieniłem w PJtce:

- tłok

- głowicę tłoka, głowicę cylindra

- sprężynę na 120 (madbull)

- okablowanie na "głośnikowe" 2x1,5

- batkę na 9,6

 

i nie nadąża magazynek... Dlaczego? Sprawdzałem na bateriach, akumulatorkach.

 

Pozostaje mi tylko wymiana sprężyny na większą? Nie za bardzo chcę przeginać z mocą.

Link to post
Share on other sites

Ktoś pytał jak zrobić maga z ostrego 200' na ejrsoftowego:

 

dsc00874ex6.th.jpg

dsc00875ar6.th.jpg

dsc00876xf7.th.jpg

 

Klapa trochę mi się w pracach rozwaliła, bo nie posiadałem jej z org. maga ale ta z PJta przypasowała w miare, ale jest z strasznie lipnego plastiku.

 

yoł.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Kerth w miarę możliwości sprawdź giwerę na chrono, ze sprężynami różnie bywa. Ja dostałem rzekomo sprężyne, która miała dać 370fps i wsadziłem ją kumplowi do SWD (z JG) po pomiarach wyszło blisko 450fps. (co najśmieszniejsze chodzi na stockowych flakach [z wyjątkiem prowadnicy i łożysk] i baterii 8,4v stick)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prawdopodobnie wyskoczył mi mały wydatek, który uniemożliwi mi zakup silnika nowego i jak sądzicie czy po wymianie kabli i batki na 9.6 RC Sanyo da radę jako tako silnik sobie radę z M130?

 

Silnik padł po hmm circa 10-15 tysiącach kulek na 120.

Teraz gada systema magnum.

I jeszcze bardziej powiększył się problem z podawaniem magazynka.

Czy ktoś przewoltowywał silniczek maga? Niezbyt uśmiecha mi się możliwość spalenia :(

Link to post
Share on other sites

Coś się stało z moim SAW...

 

Wstawiłem okablowanie, i musiałem dokonać jednej zmiany na styku silnika - na chama przylutować kabel do drutu owiniętego wokół jednego z biegunów - wszystko dlatego że wcześniej złamałem blaszkę i poradziłem sobie z podłączeniem tego "na stałe".

 

Na strzelance przez około 1k kulek było dobrze, potem ROF zaczął spadać - pomyślałem że bateria zaczęła padać, w końcu tylko 1100 mAh. Wsadziłem 2000 mAh i ROF na początku trochę lepszy, ale zaczął maleć aż spadł do zera. Baterie ciepłe, nawet bardzo, prawie gorące.

 

I teraz pytanie za 100 pkt : Spaliłem silnik? Tak mi się wydaje ( bezpiecznik poleciał razem ze starym okablowaniem ).

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Mój miał podobne objawy przedśmiertne, pierw co chwilę zaczął szaleć, tracił ROF, po zabawie z stykami jakoś cisnął, ale później zdechł na amen. Ogólnie to słabe silniki są, szczególnie mają ciężko z M130 i wysoko prądowymi bateriami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

montował ktoś zestaw cichy systemy do m249?? jeśli tak to czy ktoś miał problemy z podawaniem później?? bo zamontowałem i coś świruje...

trząsłem magiem i nic... podwał tak co 2-3kulke... a tam jest batka stock 9,6V.

 

pzdr

 

ew. jak będę miał czas rozbiorę i złoże powoli i dokładnie jeszcze raz może zadziała...

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...