Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przy tym zestawie cylindra zyskałbyś na szczelności układu co by dało "parę" fps...

Jednak aluminiowa głowica tłoka to istna potworzyca. Przy m120 jest wstanie rozwalić stockowy szkielet gb v.2 od G&G po zaledwie 2-3 tyś. strzałów. Jednak nie wiem jak to się odnosi do wzmocnionego gearbox'a m249...

(to tak dla przestrogi piszę....)

 

Ze sprężyną m130 (dobrego producenta) może wyciągniesz 450-460 fps. Lecz ręki nie dałbym uciąć.

 

Zwróć uwagę też na to, że jest to karabin wsparcia, więc przeważać będzie ciągły ogień, co nie wpływa zbyt dobrze na części. Szczególnie przy mocniejszych sprężynach...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli ogólnie głowicę tłoka zmienić na inna niż tą co podałem i było by ok? Chodzi o to, że chce jechać na stockowych zębach, prowadnicy sprężyny, tłoku itp. A chce zmienić głowice które są lipne i rozpadają się przy "uderzeniach" już od m120. A jak Bulli pisał:

Ja sam zamontowałem do swojego P&J sprężynę 130 m/s co dało mi siłę około 435 FPS tyle że przerzuciłem kable zasilające do wnętrza magazynka pudełkowego gdzie spokojnie mieści się bateria na grube ogniwa 10,8V. Na tej konfiguracji wystrzeliłem ponad 20 tys. Kulek po czym gearbox został otwarty żadna z części wewnętrznych nie nosiła śladów zużycia!

Więc nie dość, że części się nie posypały po 20tys kulek, a nawet nie nosiły śladu zużycia to przy wymianie samej sprężyny uzyskał 435 fps. Więc wymieniając głowicę "dodał" bym te kilka fps i wzmocnił bym troszkę całą "konstrukcję". Ale... Jako, że na grzebaniu w replikach to ja się nie znam, a to co planuję opieram tylko na mojej wiedzy "czytanej" to dlatego pytam tych, którzy wiedzą więcej ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Aluminiowa głowica tłoka najbardziej wpływa na głowice cylindra zatem i na szkielet. Lecz w przypadku pancernego GB M249 nie powinno być problemu przy m130. Do tego dodam, że dokładnie ten zestaw głowic jest dużo bardziej szczelny niż większość stock'owych...

Bardzo ważna jest też sprężyna. Przy "pełnym" zestawie deep fire na m120 MO miałem 430fps... Tylko, że ta moc bardzo szybko spadła... Tylko dlatego, że szkoda było mi na sprężynę systemy :wink: ...

 

Moje insynuacje opieram na swoich doświadczeniach... Więc nie każdy może poprzeć moje racje :roll:

 

Edit

Tak jak pisałem wyżej i w tym poście, nie jestem pewien co do wytrzymałości szkieletu m249 przy takich obciążeniach (mowa o ogniu ciągłym i sprężynie m130) i przy alu. głowicy tłoka. Dlatego, że nie jestem świadomy wytrzymałości tego GB. Chcę tylko uprzedzić, ze takowa głowica potrafi być nieprzyjemna w późniejszych skutkach... Tylko, że mowa o GB v.2...

Edited by bops
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Na przestrzeni kilku miesięcy mam zamiar robić tuning mojego Minimi na m140-150 +bore-up itd. Jednak teraz przymierzam się do zmiany baterii. Zdecydowałem się za przykładem BULI'ego na wpakowanie jej w magazynek (czyli LARGE). I teraz mam dylemat: czy kupić 9.6V 4000 czy może od razu 10.8V 3300. Nie wiem czy przypadkiem będzie to zdrowe na te kilka miesięcy używać na stocku 10.8 V. Może ktoś z was miał już takie doświadczenia na tej replice?

 

Pewnym rozwiązaniem byłaby zmiana silnika na Silnik krótki MAGNUM (Systema) i wtedy zapewne 9.6V było by zadowalające na m140-150. Ale zostając przy starym silniku?

Edited by berliners
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc po wstawieniu bore up od CA, sprężyny m120 MadOnion oraz tłoka poliwęglanowego Systema po przestrzeleniu replika pokazywała równe 390fps wg serwisanta z taiwangun. Dużo? Mało? Sam nie wiem. Ale mam teraz "coś" co nie padnie tak szybko i jest bazą pod dalszy tuning.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Na przestrzeni kilku miesięcy mam zamiar robić tuning mojego Minimi na m140-150 +bore-up itd. Jednak teraz przymierzam się do zmiany baterii. Zdecydowałem się za przykładem BULI'ego na wpakowanie jej w magazynek (czyli LARGE). I teraz mam dylemat: czy kupić 9.6V 4000 czy może od razu 10.8V 3300. Nie wiem czy przypadkiem będzie to zdrowe na te kilka miesięcy używać na stocku 10.8 V. Może ktoś z was miał już takie doświadczenia na tej replice?

 

Pewnym rozwiązaniem byłaby zmiana silnika na Silnik krótki MAGNUM (Systema) i wtedy zapewne 9.6V było by zadowalające na m140-150. Ale zostając przy starym silniku?

 

Niemasz sie czego obawiać znajomy na 12v na stocku wywalił już 20-30 tysięcy kulek jedyną awarią było to że na głowicy cylindra odkelił się ten taki czarny odbojnik czy jak to sie tam nazywa ale to dość popularna awaria w tych minimi.

Link to post
Share on other sites
Niemasz sie czego obawiać znajomy na 12v na stocku wywalił już 20-30 tysięcy kulek jedyną awarią było to że na głowicy cylindra odkelił się ten taki czarny odbojnik czy jak to sie tam nazywa ale to dość popularna awaria w tych minimi.

 

 

Dzięki za info, międzyczasie zdążyłem poznać też taką osobę. Teraz mam inny problem. Zdecydowałem się na baterię 10.8V 3300mAh GP. Według ASGshopu ma ona 20cm długości, w magu jest 19.5 cm miejsca (wszerz), a do tego trzeba zawsze naliczyć trochę miejsca na wyjście kabli. sugerowałem się opinia "BULIEGO" a tu klops. Jeszcze coś pokombinuje, ale czarno to widzę. Może ktoś z was może ma pod ręką taką batkę aby przymierzyć??

Link to post
Share on other sites

10,8V na ogniwach large wejdzie tylko po przeróbce, musi to wyglądać tak jakby zwykła 9,6V z przyklejonym z boku batki dodatkowym ogniwem, patrząc od spodu wygląda jak 3-jkąt. Lepiej zamów sobie taką na batimexie albo innym sklepie z ogniwami, i taniej będzie na pewno niz w asgshopie :)

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem że bateria w kształcie małego L (tak jak 9.6V + kródsza odnoga,dodatkowe ogniwo). Dzięki za info postaram się to jakoś sklecić i tu prośba do tych co będą mieli taki sam problem, napiszcie od czasu do czasu jak wam wychodzi.

 

A teraz z innej beczki. Dziś mój Minimi przechodzi operację plastyczną postaram się w następnym tygodniu zamieścić foto jak wyszło, teraz mogę pokazać tylko projekt:

okadzinyafterfw2.th.jpg

 

Pozbywam się tych paskudnych plastikowych pokryw. I na tych blachach po boku będę montował szyny. W planach jeszcze dorobienie montażu na rączkę (takiego jak w wersji RANGER.

Link to post
Share on other sites

Jakoś mi się to nie widzi, ale zobaczymy jak wyjdzie. Tak czy siak możesz bipod już wywalić z tego co widze.

Ja myśle nad zakupem czegoś w tym klimacie :

http://www.wgcshop.com/WGC_Shop/images/gp_acc_156.jpg

lub

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...3-044_srch_m249

 

A plastikowe łoże i chłodnica lufy moim zdaniem są bardzo dobrze zrobione :)

 

A tu foto mojej M249, sory za syf na balkonie ale zima jest więc komu sie chce sprzątać :-F

 

dsc00495jr3.th.jpg

dsc00496ei0.th.jpg

dsc00497wh0.th.jpg

dsc00498yy3.th.jpg

dsc00499ow5.th.jpg

 

Dodatki / zmiany:

-Magazynek na 200 naboi z ostrego M249

-Pas nośny do M249 CA

-Taśma amunicyjna nieznanego pochodzenia, szkoda że nie ten kaliber ;) Ale fajna jest

-Pomalowane na czarno srebrne-szare elementy przy lufie (chłodnica lufy i podstawa muszki)

-Przetarcia papierem dla dodania realizmu :)

 

Pozdrawiam ;)

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites
Tak czy siak możesz bipod już wywalić z tego co widze.

 

No to źle widzisz. ;-) (żarcik) Blaszka która trzyma BIPOD zostaje. pozbywam się tylko bocznych plastików. Zestaw, który pokazałeś też mi się podoba tylko u nas kosztuje około 400 zł, a to uważam że jest przesada jak za takie coś, wolę sobie pojechać na narty na weekend za tą sumę. :lol: W każdym razie zamieszę foto jak będzie gotowe.

Link to post
Share on other sites
-Taśma amunicyjna nieznanego pochodzenia

 

Taśma 7.62x (bodajże) 51 od PK, nierozrywalna [też mam taką]. ;)

 

Więc jak chcesz zamontować rączkę z Rangera ?

 

Dokładnie tak jak jest to w wersji RANGER:

rczkarj9.th.jpg

 

Spodziewam się przeróbki samej rączki jednak nie będzie to skomplikowana operacja.

Edited by berliners
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...