Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolekcjonowanie broni (dekoracyjnej)


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie ja sobie doskonale zdaję sprawę, ze posiadanie dekowca jest conajmniej niebezbieczne. Ale niestety... takie hobby :) . Muszę się z tym pogodzic, ze moge go pokazac tylko domownikom i bliższej rodzinie oraz w ( pozornie ) bezpiecznym internecie. Uwieżcie mi - nikt poza rodziną tego nie widział. No chyba, że wy :D

 

A co do bagnetu, to wiem że to tandetna imitacja rodem z jakże wspaniałej ChRL.

 

Dodam jeszcze, że władza powinna bardziej skupic się na sciganiu posiadaczy niewypałów ( min, granatów...), bo to one są bardziej niebezpieczne dla życia i zdrowia niż bron deko. Ale niestety takie jest prawo i trzeba się z tym pogodzic... Chyba nie chcemy żeby jakiś świr mógł sobie bez zezwolenia kupic bron i chodzic z nia po ulicy, hmm?

Edited by gsg9-polizei
Link to post
Share on other sites
Ale niestety takie jest prawo i trzeba się z tym pogodzic...

Ale niestety... takie hobby :)

 

Prawo zabrania, ale ja muszę mieć :lol:

 

chyba nie chcemy żeby jakiś świr mógł sobie bez zezwolenia kupic bron i chodzic z nia po ulicy, hmm?

Świry właśnie kupują bez zezwoleń (nielegalnie), to tylko zwykłemu człowiekowi nie przyjdzie łatwo i jest bezbronny.

Link to post
Share on other sites

gsg9 - weź pod uwagę też fakt, że zdekowanej broni można użyć podczas napadu. Nawet ktoś z doświadczeniem, nie mówiąc już o przeciętnym zjadaczu chleba nie odróżni tej broni od ostrej. Pamiętam miny ludzi gdy swoją eMkę i glocka przyniosłem raz do roboty i pomimo iż codziennie mają do czynienia z bronią, dopiero po bliższych oględzinach zorientowali się że to zabawki.

Pomijam fakt, że parę lat temu ktoś zrobił napad na Tesco bodajże z markerem do paintballa i nawet ochrona łapy do góry podniosła.

 

 

Prawo zabrania, ale ja muszę mieć :lol:

Świry właśnie kupują bez zezwoleń (nielegalnie), to tylko zwykłemu człowiekowi nie przyjdzie łatwo i jest bezbronny.

A myślisz że mundurowemu jest łatwiej ?? Jeśli tak, mylisz się :(

Edited by Lechu2K
Link to post
Share on other sites

Panowie ja sobie doskonale zdaję sprawę, ze posiadanie dekowca jest conajmniej niebezbieczne. Ale niestety... takie hobby :) . Muszę się z tym pogodzic, ze moge go pokazac tylko domownikom i bliższej rodzinie oraz w ( pozornie ) bezpiecznym internecie.

Bzdura.

Proszę:

3179ebab5e232ad5m.jpg

 

e8c5f565abe57298m.jpg

 

Oto moje deko. LEGALNE deko.

Dziś odebrałem kartę rejestracji broni palnej, pozbawionej cech użytkowych z WPA KSP na ul. Nowolipki, wystawioną z datą 28 sierpnia 2008. Deko zarejestrowane jest w WPA jako kategoria "J" - broń pamiątkowa. Pokazuję oficjalnie w Internecie i jakoś się nie boję.

Czemu?

Bo to legalnie nabyty przedmiot, który kiedyś był bronią palną, ze wszystkimi kwitami (faktura zakupu, certyfikat CLK), oznaczeniami (bicia CLK) i zdekowany zgodnie z odpowiednią specyfikacją.

 

A, zapomniałem dodać bagnetu na zdjęciu.

 

Dodam jeszcze, że zarejestrowanie legalnie nabytego deko, wyposażonego w kwity z CLK to formalność, wiążąca się z pójściem do właściwej komendy wojewódzkiej i złożeniu:

1. Faktury zakupu zabawki

2. Kwitu z CLK, potwierdzającego zdekowanie.

3. Podania z prośbą o rejsetrację.

4. Kwitka, potwierdzającego wpłatę 82PLN za wydanie karty, na konto Urzędu Miasta.

5. Okazania dowodu osobistego.

 

Cała sprawa może trwać do 14 dni, ale na ogół załatwiana jest znacznie szybciej.

 

Dodam, że przyjemność posiadania legalnego, rejestrowanego deko jest... bezcenna. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam, że przyjemność posiadania legalnego, rejestrowanego deko jest... bezcenna. :)

 

 

I nie powoduje bezsenności.

Tyle że znowu widzę że administracja chce zarobić na obywatelu chcącym posiadać coś legalnie.Moim zdaniem 80 złotych kosztów administracyjnych za wyprodukowanie papierka to żdzierstwo.

Gdzie nam do braci Czechów gdzie takie papierki wydaje się po kosztach produkcji.

 

No ale cóż :poddanie: :wink: :-F

Link to post
Share on other sites

deko handluje jeszcze warszawski buos (mają stronę w necie ale na sklepie dużo więcej,znajomy tam coś kupował pełen pozytyw).

Swojego czasu mailowałem z nimi w sprawie większej liczby deko PM-98,

kontakt natychmiastowy czego o works11 powiedzieć nie mogę.

Pozdrawiam

Edited by trajant
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...