Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Troche odgrzeje temat.

Od jakiegos roku czasu posiadam g-spec'a i probuje go wyregulowac z mniejszym lub wiekszym skutkiem ale nadal jest ponizej oczekiwan - wystarczy ze powiem ze ma zasieg porownywalny do 350fps aega.

Dane:

- TM VSR-10 G-spec

- sprezyna 150SP Laylax

- teflonowy cylinder Laylax

- tlok Laylax

- wzmocniona prowadnica sprezyny Laylax

- glowica cylindra Laylax

- sear spustu i sear tloka Laylax

- stopper prowadnicy sprezyny Laylax

- KM 6.04 303 mm preclufa

- gumki na preclufie Laylax

- gumka wytlumiajaca na glowicy cylindra Laylax

- uzywam kulek 0.25

Nie mam jak zmierzyc predkosci wylotowej bo chrono nam sie ostatnio zepsulo ale mierzac na oko to jest moze okolo 400 (moge sy mylic). Wlozylem tydzien temu sprezyne 150 (do teh pory uzywalem 130) i roznica w zasiegu byla niewielka, a po wyjeciu sprezyny zauwazylem ze sie zbila do wielkosci 130 i to tylko po jednym dniu uzywania. Moze to byc z winy gumki wytlumiajacej na glowicy tloka wiec wczoraj ja wywalilem.

Ja rozwazam dwa problemy:

1. Standardowa gumka hop up nie jest wystarczajaco szczelna ->wymiana na np. nineballa miekkiego

2. Gumka ktora jest w zestawie z tlokiem Laylaxa jest nieszczelna

 

Chce osiagnac 450 fps (ktore jest limitem w UK dla replik sprezynowych) i zasieg okolo 60m.

 

Ktos chetny pomoc?

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Wywal tłok LL i zrób u tokarza sobie porządny. ten LL ma złą średnicę przez co niszczy sprężyny w tempie ekspresowym.

 

2. Gumkę HU wymień na km heada zielonego. Do takiej mocy będzie idealny.

 

3. Uszczelka z tloka LL też jest dość z dupy przysłowiowej, na tłok wstaw uszczelkę ze stockowej głowicy cylindra w VSR. Jest grubsza, lepsza.

 

4. Wywal głowicę cylindra LL i dorób sobie stalową o odpowiednich wymiarach i kształcie.

 

5. Przeczytaj cały temat.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Robienie tego ze stali to pomyłka a widząc kilka ostatnich produktów (mam tu na mysli "ZT" do VSR kolegi) straciłem do nich totalnie zaufanie.

 

Nie wiem ile by mozna odchudzić pod stal, wiem tylko ze z aluminium da się zrobić BARDZO lekkie i wytrzymałe tłoki. A że tak powiem robienie zapasu wytrzymałości kosztem wiekszej masy mija się z celem, i tak nikt nie montuje więcej jak m190.

 

 

Która średnica? Zewnetrzna, wewnetrzna, rowka pod uszczelkę? I tak nie pamiętam bo stockowej już dawno nie mam, na co mi heheh

Link to post
Share on other sites

takihc stopów niema haha. Poszukam.

 

"stop aluminium AW-7075 (PA9 - Fortal) ma wysokie własności wytrzymałościowe, bardzo dobry materiał do obróbki głębokich wybrań, stosowany na formy rozdmuchowe, formy na tworzywa piankowe, elementy tłoczników i wykrojników, części maszyn o wysokich obciążeniach - używany w przemyśle lotniczym;"

Link to post
Share on other sites

Dobra, nazwę to tak: na pewno znajdziesz stop aluminium o lepszych obydwóch parametrach niż jakiś określony stop żelaza z weglem. Ale mówię o zwykłej nawet st3 czy innej stali na gwoździe :D.

 

 

Forest, wiem co to jest 7075. I zapewniam Cię że są stopy aluminium wytrzymalsze od 7075.

 

 

Jezior, dobrze gadasz. Teflon najlepszy. Miałem z tego cuda bodaj 3 tłoki i na pewno gdybym miał jeszcze snajperke nie zamontował bym niczego innego. Aluminium niewiele ustępuje ale jednak wole teflon.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Dla cylindra(gwintu) najgorsze jest strzelanie na pusto, szczególnie przy mocnej sprężynie(od 190) - może dojść do zerwania gwintu i wystrzelenia głowicy cylindra.

 

Przy poprawnym używaniu ze sprężyną 170 tak, jak wyżej pisali praktycznie są bardzo małe szanse na awarię tej części. Przy mocniejszych sprężynach można myśleć o wymianie cylindra, jednak mam pewne wątpliwości, ze względu na to co widziałem w wykonaniu GH, czy taki cylinder będzie w ogóle przewyższał parametrami kombinację stockowego cylindra ze stalową głowicą.

Link to post
Share on other sites

nie powinno? Dobra stal trąca o mosiądz razy np sto dokręceń i wkręceń przy sprężynie m170. Wyciera się ale powoli. W kazdym razie podsumowując: wycieranie się nie jest aż tak znaczące żeby się tym przejmować. Stockowy cylinder TM wytrzymuje m170 bez problemu jednak chcąc wycisnąć maksimum osiągów zalecam wymianę na LL.

Link to post
Share on other sites

nie powinno? Dobra stal trąca o mosiądz razy np sto dokręceń i wkręceń przy sprężynie m170. Wyciera się ale powoli. W kazdym razie podsumowując: wycieranie się nie jest aż tak znaczące żeby się tym przejmować. Stockowy cylinder TM wytrzymuje m170 bez problemu jednak chcąc wycisnąć maksimum osiągów zalecam wymianę na LL.

 

Wyciera, ale uprzednio ma jeszcze warstwę chromu do starcia - koniec końców, tak jak napisałeś nawet jeśli , to ma to znikome znaczenie. Natomiast cylinder LL to już wydatek - miałem i mogę powiedzieć, że za takie pieniądze na prawdę nie warto kupować, bo to pokrycie nic nie daje praktycznie , jedynie plusem jest to, że jest stalowy. Także jeśli ktoś się gryzie czy wydać te blisko 400zł , to odradzam.

Link to post
Share on other sites

No, czy ja wiem? Akurat w mojej VSR nie miałem tego cylindra ale montowałem kilkakrotnie w innych replikach i jestem zdania że warto. Bardzo warto. Jeżeli ktoś chce stawiać naprawdę dobry karabin, wycisnąć tyle ile się da z danej sprężyny to kupować. Jeżeli jednak komuś wystarcza powiedzmy 600fps z m170 to nie jest konieczny, fakt.

 

Na podobnej zasadzie łożyskowana prowadnica nie jest konieczna, spust można kupić od GH zamiast LL i kilka takich szczegółów które "nie są konieczne" i z planowanego "bardzo dobrego karabinu" wychodzi... przeciętny.

 

Inna sprawa że części można kupować w Chinach. Wychodzi taniej i zdecydowanie się opłaca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...