Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

Jeśli komuś nie szkoda pieniędzy, to pewnie , że można kupić, ale jak dla mnie stosunek wydanych pieniędzy do tego co te części w praktyce dają jest miażdżący w negatywnym sensie. Natomiast porównanie spustu LL do GH, to jak porównanie mercedesa z polonezem, gdzie prowadnica z łożyskowaniem do toczonej prowadnicy ma się jak np. mercedes i audi - nie popadajmy w skrajności. Miałem w zasadzie większość części do upgrade'u vsr , strzelałem nie tylko przez chrono , ale i testowałem te zestawienia w "boju", stąd też moje zdanie o tym co faktycznie warto.

Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Pasują bo trigger niema kontaktu nawet z cylindrem (no, może piston sear i blokada prowadnicy lekko trą o szczelinę w cylindrze i tyle).

 

oczywiście trigger PDI nie współpracuje ani ze stockowym tłokiem ani z czerwonym tłokiem LL do VSR a jedynie z tym złotym, sprzedawanym razem z ZT LL. Ponadto ZT PDI to kupa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Shadow, a kto Ci broni wstawić 555mm na przykład? Nie, 430 jest wystarczająca. Wiem bo mam to teraz na serwisie.

 

 

 

ale części które mają praktyczne znaczenie dla działania są praktycznie bez różnicy.
Pominąłeś jedną ale właśnie NAJWAŻNIEJSZĄ kwestię czyli komorę HU. Jak wiemy do VSR firma PDI nie robi komór i trzeba zostawać przy stockowej. Komora HU to moim zdaniem zespół (wraz z gumką) który ma najbardziej kluczowe znaczenie dla osiągów karabinu! W tym punkcie, zwłaszcza że to ma być snajperka, nie zdawał bym się na Chińczyków.

 

 

Siobal, dałeś doskonały zestaw części na "niskobudżetowy" tunning. Gumkę dał bym jednak nie zieloną a niebieską tej samej firmy oraz założył coś co mi... ale po kolei.

 

Dostałem od znajomego VSR 10 G-spec na generalny przegląd, konserwację, likwidowanie luzów itepe, kompletny zestaw usług. Przed miał 550fps (jak powiedział właściciel). Szukając maksymalnej szczelności przy połączeniu dysza-komora HU wpadłem na pewien pomysł. Otóż komora HU w VSR 10 ma nietypową budowę: w kluczowym miejscu- tam gdzie dysza wciska się do gumki i powinno być szczelnie- komora trzyma gumkę jedynie z 3 stron a nie na całym obwodzie. Zgroza. Remedium które zastosowałem spowodowało wzrost o 100fps. Dokładnie bo mierzyłem! Zakładając że 20fps to kwestia wyczyszczenia itepe to zostaje 80fps które dała sama ta cudna metoda. Otóż jak to wygląda:

 

 

img0774xu.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Jest to pierścień z dowolnego w zasadzie materiału, tu zastosowałem kolorowy pierścień z... końcówki do elektrycznej szczoteczki do zębów :D, może wiecie o co mi chodzi. Pierścień ten jest wykonany z tworzywa sztucznego, ma wymiary: śr. zewnętrzna- 12mm, wewnętrzna: 10mm (czyli 1mm ma grubości) a jego szerokość to 1,7mm.

 

Wycinamy w nim szczelinę usuwając kawałek plastiku mniej więcej tak:

99979759.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Musi być przerwa na ten występ w gumce HU. Takiej szerokości aby po ściśnięciu nie wadziło toto. Czerwone- pierścień, niebieskie- gumka (widok od tyłu).

 

Zakładamy to w widocznym na zdjęciu miejscu i skręcamy komorę do kupy. Warto z zewnątrz całość tzn gumkę i pierścień obficie nasmarować żeby się dobrze ułożył.

Link to post
Share on other sites

Miałem w ręku obie komory i różnice są na prawdę śladowe. Poza tym komora TM też nie jest cudowna i trzeba pewne rzeczy poprawić.

 

Z tym pierścieniem patencik całkiem niezły, ale przypuszczam , że to samo się osiągnie poprzez odpowiednie dobranie średnicy zewnętrznej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Zwiększałem średnicę o ile pamiętam o 0,7mm nawet i nie dało to takich efektów. A 0,7mm to na prawdę dużo. Wtedy gumka przyjmowała kształt jakby lejka yzn jej część w którą wchodzi dysza i nie przylegało to całą powierzchnią a tylko na końcu... Pamiętam bo u siebie to robiłem. Rezultaty były niezłe ale to bije je na głowę.

 

Z wyglądu są bardzo podobne te komory, wręcz identyczne. Cudowna nie jest ale jest magiczna i jest to wystarczający argument żeby kupić właśnie TM. Przy tych samych FPSach kilka metrów więcej- to ma znaczenie. Duże.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
Cóż, no skoro argument o magicznym HU od TM do Ciebie nie dociera a przecież z "lepszego wykonania" w przypadku TM się nie strzela to ja argumentów nie mam. Rączkę zamka nie jestem pewien czy można przekładać między wersją g-spec a RS czy PS ponieważ prócz samej rączki w tzw "end capie" jest ogranicznik kąta ruchu rączki i zapadka ze sprężynką, nie wiem czy będzie toto działało odpowiednio. Na moją logikę rączkę z PS założysz do g-speca ale nie na odwrót ale głowy nie dam.

 

Argument , że coś jest lepsze bo magiczne to do nikogo zdrowo myślącego raczej nie dociera. :lol: Natomiast lepsze, bo lepiej wykonane już bardziej. Do bara nie będę już przekonywał , bo fakt może się trafić egzemplarz lepszy, lub gorszy , jak to z chinolami, ale na pewno na tyle poprawnie wykonany, że przy pewnym nakładzie pracy da się zrobić porządną snajpę. Kwestia czy sobie ktoś z tym poradzi.

 

Rączkę można wymienić całą razem z end capem , chyba że jest inny trzpień w cylindrze.

Link to post
Share on other sites

T rzepień jest ten sam bo cylindry jak kupujesz to do "VSR" ogólnie a nie do poszczególnych wersji oddzielnie. Nie wiem czy HU TM jest magiczny, wiem że daje +5m do zasięgu i +30% do celności... Jak zwał tak zwał, HU TM jednak jest nie do pobicia i jest to ogromna zaleta, zwłaszcza że w VSR nie wymienisz komory HU na lepszą bo niema takowych. LL niby robi ale nie widziałem i są trudno dostępne.

 

 

Fakt, można wymienić razem z end-capem z tym że to dodatkowe kilka zł. Choć, przy kompletnym tunningu liczonym w setki zł te parę groszy na end-cap to nie jest żaden wydatek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zacznijmy że własnej VSR teraz nie mam. Mam na serwisie jedną. Gumkę miałem KM head zieloną, tu jest niebieska. Ramię bez dystansera. Tutaj sprężyna m170 i po moich zabiegach których część jest tajemna :icon_biggrin: daje 650fps.

 

Ktoś mnie na PW prosił więc zamieszczę tutaj żeby wszyscy mieli dostęp.

 

 

Na początek mocujemy sobie lufę pionowo. Zakłądamy gumę.

img1067m.th.jpg

 

Nastepnie z żyłki (wytrzymałość 2,3kg czyli cienka) robimy pętelke i zakładamy na gumkę

 

img1068gi.th.jpg

 

Ściągamy tak aby nie pociąć gumki czyli z wyczuciem i zawiązujemy supełek. Supełek powinien wypaść z boku. Po lewej lub prawej, nie z góry lub dołu.

 

img1069oq.th.jpg

 

Szykujemy nasz wycięty z tworzywa pierścień

 

img1070w.th.jpg

 

 

Zakładamy na gumkę i całość montujemy

 

img1072a.th.jpg

 

img1073ii.th.jpg

 

Zabieg podniósł prędkość wylotową o 100fps (wykonany razem z czyszczeniem całego guna oczywiście).

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeśli jest od TM, to bez problemu. Sam mam kilkuletni cylinder VSR tm po naprawdę ciężkich przejściach , który nadal wytrzymuje nawet więcej niż spr. 170.

Właściwie cylinder w vsr tm to najlepszy cylinder jaki można dostać w stocku w snajperce, a te od warriorów nawet nie ma sensu porównywać. Ew. cylinder od bar-10 też nie jest najgorszy, ale na pewno nie to co TM.

 

Czy stockowy cylinder wytrzyma m170 ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Konstrukcja ZT to laylax, język spustowy to manufaktura (a właściwie sam pazur), bo jest trochę problemów z wykonaniem maszynowym tego. Do tego na oko widać np. jeszcze różnicę , że na blaszkach bocznych tam gdzie w ZT są kąty proste, u mnie są zaokrąglenia, a jest to spowodowane tym , że jest to obrabiane frezem palcowym , który zostawia swój promień, ale to tylko różnica wizualna. A spusty to nie takie znowu home-mady , bo robione na dosyć konkretnej obrabiarce. :icon_smile: Mogę wrzucić potem jakieś fotki części składowych spustu , co by można było sobie zobaczyć jak poszczególne elementy są wykonane .

 

Robię rzeczy do warriora i vsr, bo tylko na takie jest na razie zapotrzebowanie. Z cylindrami właśnie teraz zaczynam z tym , że na pierwszy ogień miałem w planach do vsr, ale jak wyjdzie to do warriora też będzie. Koszt takiego cylindra przewiduję w granicach połowy tego co chcą za laylaxa. Z kosztem wiele zależy od ilości chętnych - jakby było dużo , to wszystko idzie w dół.

Link to post
Share on other sites

Plomba rozwiercona :wink: , jednak na początku trochę zeszło ze środka i przybrałem cylindra od strony dyszy do takiego stopnia, że przeszedł na wylot... :wink: Teraz nie mam dziury w cylindrze tylko coś takiego:

 

Drilled1.jpg

 

Jednak u mnie szkoda jest ciut większa :wink: . Obawiam się czy to nie osłabiło cylindra do tego stopnia, że może wyrwać dyszę ? Anyway dobrałem się do środka i doznałem szoku na widok śrubek na tłoku... :wink: , odkręciłem je jednak i po nasmarowaniu wszystkiego na nowo poskładałem cylinder. Gwint dyszy owinąłem teflonem żeby zmniejszyć ryzyko "przecieku" jednak ze względu na dziurę nie wiem czy to pomoże (mam nadzieje że uszczelka dyszy dobrze trzyma). Przyszedł czas na testy, przed zabiegiem vsr'ka przebijała tylko jedną ściankę puszki, teraz przebija bez problemu obie i daję radę przebić spód puszki na środku (lekko z boku już nie daję rady), co daję ok (wg redwolf can chrono) 420-450 fps. Zatem vsr'ce przybyło ok 100 fps :wink: (jak nie więcej). Teraz jedynie przydała by się preca i jakaś dobra guma by dociągnąć do tych 450 fps jednak jak na razie jestem zadowolony :wink: . Dzięki chłopaki za pomoc.

Edited by Fboardpro
Link to post
Share on other sites

Z preckami to też na upartego można aegową przystosować do komory vsr, tylko trzeba wytoczyć ten rowek na gumkę, albo obciąć ten kołnierz gumki hu, tylko wtedy może być trochę zabawy z uszczelnieniem. No i trzeba by jeszcze pilniczkiem, ew. wyfrezować te rowki na wypustki w komorze, albo je spiłować. Trochę zabawy przy takich modyfikacjach jest, ale precek dedykowanych w zasadzie nie ma, to od biedy można się pokusić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj zmierzyłem FPSy w swojej "VSRce", bazą bar 10 jg, ale założony zostal cylinder od TMa, głowica, tłok, prowadnica i ZT od bart_a, lufa 430mm Lay Lax, gumka Km Head rh45 plus spręzyna no-name dorabiana coś około m170, dość ubita. Na 0.2g pokazało 603FPS ze skokami po 2/3 maksimum :) Zakupie nówkę sp170 guardera i podam później wyniki :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czyli kupując VSR, liczę oczywiście się z wydatkiem na:

1. Zero triger (zespół spustowy)-z tego co wyczytałem to najlepiej LL ponieważ jest lepszy niż PDI

2. Prowadnicę sprężyny (to sobie dorobię)

3. Tłok (Tokarzu witaj)

4. Gł. cylindra

Oraz te kilka kolejnych części, ale:

 

ad 1

Z tego co czytałem to ktoś te trigery dorabia i to całkiem solidnie. szczerze powiedziawszy wolał bym dorobić tu u kogoś niż dodatkowo dopłacać za markę... (ja rozumiem że karabin wyborowy sprawia jedne z największych wydatków, ale nie popadajmy w skrajność ;) )

ad. 3

Tłok, no właśnie... patrzyłem na rysunek techniczny, i zastanawiam się do czego służy ten taki wałek na głowicy?

http://img79.imageshack.us/f/tokvsrsn1.jpg/

ad. 4

Głowicę cylindra jak i w sumie cylinder chyba pozostawię na razie stockową, z tego co piszecie powinny spokojnie wytrzymać. A przy moich funduszach przecie nie wymienię całego karabinu za jednym razem ;) -Czyli rozumiem nie jest konieczna wymiana cylindra oraz jego głowicy by wstawić M170 lecz wypada to zrobić w niedługim czasie?

 

Jeżeli chodzi o uszczelnianie itd. skorzystam pewnie z Dexa jeżeli będzie mu się chciało ale to dopiero po wymianie wszystkich części które podsumował.

 

 

Cóż, dziękuję za cenne uwagi, bardzo mi pomogliście w doborze karabinka wyborowego :)

Link to post
Share on other sites

co do wystającego bolca z głowicy tłoka jest to air brake czyli "powietrzny" hamulec tłoka - przy końcowej fazie ruchu tłoka do przodu powoduje on wytworzenie poduszki powietrznej między głowicą tłoka a tylnią ścianką głowicy cylindra co powoduje : lekkie zmniejszenie prędkości wylotowej, lekko odczuwalne zmniejszenie głośności, zmniejszenie siły uderzenia tłoka w głowicę cylindra.

 

w tłoku LL bolec ten jest wykręcany ( w jego miejsce wkręca się małą śrubkę ) by użytkownik miał wybór czy chce max osiągi czy lepszą niezawodność.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Hamulec powietrzny przy lufie 430mm nie ujmuje fps ani trochę. Wycisza ZNACZNIE, rzekł bym, że to genialny wynalazek. Pod warunkiem, że jest odpowiednio dopasowany do średnicy gł cylindra wewnątrz. Tłok z rysunku nie będzie współpracował ze stockową głowicą za Chiny. ZT od Bartka będę miał niebawem u siebie jeden to napiszę co i jak ale sądzę, że będzie bardzo dobry i z powodzeniem zastąpi LL.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A czy tez ta lufa będzie pasowała do Bar 10 od firmy JG ?

 

Ta lufa przedstawiona na zdjęciu nie będzie, inne wcięcia.

 

Montuj lufę Laylaxa. Napisz do Madonion'u, raczej Ci ją ściągną z HK, mi ściągali :)

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...