Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dlaczego uważasz, że zarabianie na AS jest naganne?


Recommended Posts

Czytam te wypowiedzi dotyczące RSR i jestem ciekaw, skąd u ludzi pomysł, że imprezy AS powinny WYŁĄCZNIE odbywać się na zasadach wolontariatu organizatorów, "po kosztach" i nie daj Boże ktoś mógłby zarobić na tym?

 

Czy AS to jakaś częsć życia wyjęta spod reguł rynku?

 

Proszę mi wytłumaczyć ten fenomen "NON-PROFITowości W AS"

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo niektórzy nie dorośli i nie dojrzeli do świadomości, że w życiu za wszystko się płaci. Im więcej chcesz otrzymać tym więcej płacisz.

Jak juz wspomniano w ww wątku - nie stać cię to nie jedziesz, a nie miauczysz i jęczysz, że chciałbyś ale drogo.

 

Ale robienie imprez komercyjnych, jest jak najbardziej ok i są to często imprezy na wysokim poziomie.
Często na dużo większym poziomie niż non-profit, właśnie dlatego, że są komercyjne, bo

a) org ma więcej kasy z wpisowego

b) orgowi zależy na poziomie, żeby uczestnicy wrócili za rok.

Link to post
Share on other sites

'Łee... A to płacić trzeba? W euro na dodatek...? A to zapytam się mamy. Może będzie miała... Bo skoro na giwerę kasę mi się udało wysępić...'

 

'KUWA! JEDNAK MI STARA JĘDZA NIE DAŁA! CO ZA POPEDOLONY ORGANIZATOR! CO ZA POPEDOLONA IMPREZA! KASY SIE KUTASOWI ZACHCIAŁO?! JUŻ JA MU TO ZE ŁBA WYBIJE!'

 

No i mniej więcej tak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Ależ w Polsce są organizowane imprezy komercyjne, dwa świeże przykłady:

Obóz ASG w 25 BKP 9-15.02.08, tydzień szkoleń i strzelanek w Kawalerii Powietrznej - koszt 400zł

IGLOO 2008, 8-10.02.08 - koszt 120 zł

Co zapewniają organizatorzy można doczytać w odpowiednich wątkach.

Czego można oczekiwać za około 990 zł (275euro x 3,6 zł) :strach: ?

Link to post
Share on other sites

Ja się tylko dziwię Fence, że Ty się w ogóle dziwisz... ;)

 

Przecież przy organizacji "pospolitych ruszeń" nie raz musiałeś się zetknąć z postawą "fajnie bo za darmo, zróbcie, zróbcie".

 

Każdy kto organizował cokolwiek nawet na poziomie gierki lokalnej dobrze wie jakie jest podejście większości ludzi - zwłaszcza młodszych.

[Taki np koszt wywalenia 60 rakiet z panzerur na jednej grze - to dla pojedynczej osoby sporo; wszyscy się później zachwycają, ale nikt się nie kwapi do partycypacji w kosztach.]

 

Piro? wyrzutnie? super! zrzuta po 10pln?... eee... no... tego...

 

Więc co my tu mówimy o imprezach komercyjnych za 250E?

W kontekście trolli przeliczających wszystko na kilogramy kulek albo wartość aeg [cyma ofkorz]... ;)

 

Chyba to już taki syndrom cywilizacyjny - chcą mieć, bo uważąją, że im się należy, najlepiej za free. Ale życie niejebajka.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie dziwię - chcę tylko poznac tok rozumowania. Ale do wyjaśnienia - jak widać - chętnych brak.

 

Jakiś rok temu zaproponowałem zrzutkę na piro - po dwóch tygodnaich dyskusji padło.

 

Pierwsżą Ścianę Ognia pokryłem z własnej kieszeni licząc ze ze zbiórki po 5zł zbiorę tyle ile wydałem. To było zagranie "va banque". Udało się w 75%. Praktycznie całą resztę tego co miałem "na minusie" zebrali ludzie dobrej woli wśród siebie i mi pomogli wyjść "na zero".

 

Druga akcja już była z przedłpatami, ale nie mieli oporów przed uiszczeniem 10zł.

:-D

Link to post
Share on other sites

Skoro ktoś uważa że AK Cymy za 450 PLNów to szczyt marzeń i super hiper sprzęt, zbiera po rodzinie na niego przez rok to normalne że chce sobie postrzelać... A tu ktoś chce z biedaka jeszcze zedrzeć kasę za nic.. tylko za to że zaszczyci swoją osobą i super sprzętem imprezę....

 

Fence wystarczyłoby poznać średnią wieku tych którzy narzekają i w zasadzie już nie byłoby powodów do pytań ;)

Link to post
Share on other sites

Z poziomu słownictwa i błędów można wywnioskować że średnia narzekaczy wynosi 15 lat XD. Frustracja wynikająca z niemożności udziału w takiej imprezie i zazdrość skutkują takimi marudnymi postami.

Ale bardziej żałosne i denerwujące jest to, że "ONI" nadal bronią swoich racji XD

Link to post
Share on other sites

A to w takim razie ciekawość, po co w ogóle żeście założyli ten wątek. Skoro "narzekacze" nie mogą sobie tu ponarzekać, to pewnie panowie chcą ponarzekać na "narzekaczy" tudzież coś innego :lol:

ps. żeby nie było nieporozumień - jestem pełnoletni, sam zarabiam na swoje utrzymanie i niczego od nikogo nie chcę za darmo.

Link to post
Share on other sites

 

Ale bardziej żałosne i denerwujące jest to, że "ONI" nadal bronią swoich racji XD

 

No właśnie nie za bardzo bronią - oni tylko narzekają. Dlatego chciałem żeby się wypoowiedzieli. Jakie są moralne czy intelektualne podstawy do narzekania. ale jak widać - to chyba tylko czysta emocja.

Link to post
Share on other sites

Czy wy nie uzywacie czasem zbyt górnolotnych frazesów? Przywoitość, moralność... OMG... No ale dobrze, powiem tak: wydanie 800 zł na 3-dniową imprezę, w sytuacji gdy się zarabia np. 2x tyle na miesiąc i trzeba za tą kwotę ten okres przeżyć jest stanowczo za drogie, niezależnie od stopnia atrakcji na jakie się wysilą. Chyba nikt się nie zdecyduje na dwutygodniową głodówkę w zamian za 3-dni niby-wojny :lol:

Link to post
Share on other sites
No ale dobrze, powiem tak: wydanie 800 zł na 3-dniową imprezę
Z Berget? 3 dniowa impreza (z przejazdami 5 dni) za 2-3 tys?

 

w sytuacji gdy się zarabia np. 2x tyle na miesiąc i trzeba za tą kwotę ten okres przeżyć jest stanowczo za drogie
A przepraszam, co to kogo obchodzi? To nie jest impreza "dla tych co zarabiają 2x tyle na miesiąc", tylko dla wszystkich zainteresowanych. Nie stać Cię to nie pojedziesz, to jest życie.
Link to post
Share on other sites

De Viliars tak jak zauwazyli przedmowcy: masz na tyle to jedziesz nie to strzelasz za darmo w pipidowce x:)

Komercyjne imprezy maja pewien poziom i prestiz ale Fence np Ściana Ognia za zebrana kase pokazala ze w 100% mozna sie dobrze bawic:) Co jak co ale kazda wydana zlotowka byla tego warta:)

Link to post
Share on other sites

De Viliars tak jak zauwazyli przedmowcy: masz na tyle to jedziesz nie to strzelasz za darmo w pipidowce x:)

Komercyjne imprezy maja pewien poziom i prestiz ale Fence np Ściana Ognia za zebrana kase pokazala ze w 100% mozna sie dobrze bawic:) Co jak co ale kazda wydana zlotowka byla tego warta:)

 

Ale tylko dlatego, że wykorzystałem parę okazji i dobrą wolę kilknastu osób.

Link to post
Share on other sites

Czy wy nie uzywacie czasem zbyt górnolotnych frazesów? Przywoitość, moralność... OMG... No ale dobrze, powiem tak: wydanie 800 zł na 3-dniową imprezę, w sytuacji gdy się zarabia np. 2x tyle na miesiąc i trzeba za tą kwotę ten okres przeżyć jest stanowczo za drogie, niezależnie od stopnia atrakcji na jakie się wysilą. Chyba nikt się nie zdecyduje na dwutygodniową głodówkę w zamian za 3-dni niby-wojny :lol:

 

Tylko kogo to obchodzi :lol: Mojej kobiecie podoba się pierścionek za 40 tys. , kogo to obchodzi poza nią i mną?

Link to post
Share on other sites
Nie stać Cię to nie pojedziesz, to jest życie.

 

De Viliars tak jak zauwazyli przedmowcy: masz na tyle to jedziesz nie to strzelasz za darmo w pipidowce x:)

 

Czyli wniosek jeden: jak cię nie stać to morda w kubeł i nie śmiej nawet o tym wspominać, tak? Fajnie...

 

Tylko kogo to obchodzi

 

To po co czytasz? Po co piszesz? I po co ten wątek?? Lepiej zacznij zbierać na pierścionek :-F

 

Chyba rozgryzłem. Problemem jest toże ktoś zarabia na nich, a nie oni na kimś

Nic nie rozgryzłeś. Na mnie i tak nie zarobią. A ja swoje zarabiam gdzie indziej i o to proszę się łaskawie nie martwić.

 

EOT z mojej strony, narzekajcie sobie dalej sami :lol:

Ps. Bardzo prosiłbym o nieprzekręcanie mojego nicka.

Link to post
Share on other sites

Czyli wniosek jeden: jak cię nie stać to morda w kubeł i nie śmiej nawet o tym wspominać, tak? Fajnie...

 

A co da jojczenie? Lepiej zakasać rękawy.

 

Wątek nie jest o tym czy kogoś stać czy nie stać, czy jakaś tam kwota jest za wysoka czy nie - tylko: dlaczego to że ktoś chce zarabiać na organizowaniu imprez miałobybyć naganne.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...