Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wczoraj wpadłem na genialny pomysł jak robiłem kolegi Kompletny Gearbox V.2 / sprężyna M170 od systemy ( gówno ). Włożyłem zamiast silnika systemy mój stokowy silnik z HK. Bo mu wyłamało zęba z zębatki. Wkładam i ku zdziwieniu mój silniczek ostro naciąga i śmiga na m170 !!

Co lepsze robi to na 9,6 V baterii i śmiga tak samo dobrze i szybko jak na silniki MAGNUM.

Więc do ludzi. Tutaj widać że markowe nie znaczy dobre :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

heh :) a ja gupi kupiłęm magnuma :P jest za mocny :/ nie ma semi tylko burts. silnik na li-po dostaje takiego kopa ze nie zatrzyma sie po jednym wystrzale. :P czy płytka selektora jest identyko jak w m4 ? i dysza długość mnie interesi :)

Link to post
Share on other sites

Kupuj. W stocku masz już m120, tylko jej wadą jest to, że szybko się zbija. Mi po jakichś 10k kulek uciekło jakieś 50-60 fps. - stockowe zębatki są boskie. Moje mają już jakieś 100k kulek przebiegu w tym 40k na m140 i 30k na m130 i są bardzo delikatne ślady zużycia. Zębatki są przekładane z GB do GB, bo często zmieniam typy broni :)

 

Mam problem z doborem szkieletu do mojego maleństwa. szukam mocnego szkieletu gearboxa do 250zł. Myślałem o GP 8mm. Sprężyna będzie m160/m170 na full auto. Czy moje rozważania o GP 8mm są dobre, czy może jakiś inny szkielet powinienem zakupić ?

Link to post
Share on other sites

Ciach Off-top Medium

 

Ciach Off-top Medium

 

Marku Kiljanie, co myślisz o szkielecie BFT (takie czerwone maleństwo z łożyskami 8mm), warto kupić, czy zostać przy GP 8mm ?

Owy szkielet BFT trzyma nawet m190 na full auto i nic nie pęka, te szkielety robione na maszynach CNC są już najtwardszymi praktycznie z możliwych :twisted:

 

Ciach Off-top Medium

Edited by Medium
Link to post
Share on other sites

Ciach Off-top Medium

Marku Kiljanie, co myślisz o szkielecie BFT (takie czerwone maleństwo z łożyskami 8mm), warto kupić, czy zostać przy GP 8mm ?

 

Jak się zmieści z body to tylko brać - ew. Pro-Win'a, ale z tego co wiem to trzeba się ostro po przypiłować tu i ówdzie co by wlazł w body.

 

Jeszcze w kwestii spamu: M170 i full auto ? Zdrowia, szczęścia, pomyślności...

Link to post
Share on other sites

Zwierzaczek lubi takie zabawy :D.Od jego wyczynów nikt nie ucierpiał, mimo, że ma taką moc. Nikt nie ucierpiał i nikt nie ucierpi - znam go dobrze i wiem że zębów ludziom nie powybija.

 

Zwierz, bierz te gearboxy które są zrobione na CNC. Najwytrzymalsze sztuki, twoją moc wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

udało się załatwić od znajomego za drobną przysługę zestaw - szkielet JG i m210 nóweczka prometheusz. Zobaczymy ile ten set wytrzyma :) Chrono pokazuje wyniki w przedziale 650-670 fps :)

 

Zamierzasz z tym śmigać na full auto? :-o Jak osiągi repliki? Sypie na 100m chociaż?

Link to post
Share on other sites

To jest konfiguracja do testów. Dosłownie. nie chcę z tego potwora strzelać do ludzi. Postanowiłem przetestować szkielet silnik i zębatki JG. W środku BU guardera, tłok DF, prowadnica GP, do tego komora element, gumka systema, precka 455mm madbull. wszystko full auto, 3 akumulatory żelowe podłączone szeregowo, razem 18v. Na razie 4 mid-capy seriami po 10-15. kulki 0.36g madbull. na kulkach 0.3g za duży rozrzut był. na 0.36 mam zasięgu skutecznego około 100-110m. Strzelam w znak, który jest od balkonu oddalony dokładnie o 98m i w znak nie mam problemu trafić, dalej już nie mam celu i muszę udać się na jakieś pole - postrzelać do puszki :) . Optyka guardera 3-9x40, trochę mało, ale kulkę widać :).

 

P.s. nawet ROF jest fajny :)

Link to post
Share on other sites

Niby sprawdzasz wytrzymałość tych części, ale wiadomo jak to z chinolami jest - jeden szkielet będzie miodzio i wytrzyma 100 tys cykli na m130, inny padnie na stock'u po wyciągnięciu z pudła, także moim zdaniem Twój test jest troszkę bez sensu - bez obrazy, ale rozumiesz o co mi chodzi :).

Tak czy inaczej jak na tą sprężynę i V2 to świetnie się trzyma - trafił się chyba dobry szkielecik akurat.

PS. Jak wrażenia po wkładaniu sprężyny M210 do GB? Gładko wchodzi pewnie :mrgreen:.

Link to post
Share on other sites

Test jest dla własnej przyjemności :) To est mój drugi szkielet i jestem z niego jak i z poprzedniego zadowolony. Jednak najbardziej zadziwiają mnie zębatki, które były katowane na maxa na różnych sprężynach, p czym dostały m210 i o dziwo działają. Tak więc albo mi się wydaje, albo chinole poszli wielki krok do przodu z częściami, albo mam farta do części.

 

P.s. M210 wchodzi bardzo przyjemnie :) ogólnie wsadzałem tą sprężynkę jakieś 30-40 minut, aż w końcu się poddała :)

Link to post
Share on other sites

To sprężyna Prometheus'a także już przy wsadzaniu zaczynała się ubijać ;-). Masz możliwość sprawdzenia na chrono czy właśnie fps'y spadł trochę od początkowej ich wartości? Bo w takim wypadku lepiej byłoby zainwestować w SP170 i mieć stabilne 600 niż 650-700, które się ubiją do niewiadomo ilu.

Link to post
Share on other sites

No fakt Promyki się w zadziwiająco szybkim czasie się ubijają.

Jak tam szkielet i zębatki?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

 

BTW: Kumplowi poszedł tłok na M130 Deep Fire. Wkłada aluminiowego Systemy.

 

IMHO, chyba szybko mu szkielet pójdzie na tym tłoku i BU Deep Fire z płaską głowicą. Ale brzmieć będzie fajnie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...