Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

NO i szkielet się sypnął. Zawsze się to dzieje na zlotach militarnych :) Jutro prawdopodobnie wpadnie szkielet GP, o ile nie znajdę innej robótki sobie w domu :) Do AEGa wraca m140, nie udało mi się zabić m210 przez 8000strzałów, a brakuje mi ROFa :P

 

P.s. chyba będę musiał powzmacniać tak jak Misie009 GB, i szaleć jak na Zwierza przystało :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanko. Na tym zdjeciu cylinder ma dziure, czyli rozumiem ze to jest ten polowkowy i nie pociagnie lufy dluzszej niz 380 ??? Po mam taki sam i niestety z 431 CA nie daje zbytnio rady ?

 

 

Napisz jeszcze raz tego posta, czytam to po raz 7 czy 8 i nie mogę zrozumieć.

Jeśli chodzi o to, czy ten cylinder pociągnie lufe 431 mm jak trzeba odpowied brzmi -nie. wymień go na cylinder typu 1 i będzie chodziło jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

60% stock, zmienione szkielet na GP 7mm, prowadnica GP, sprężyna m140 guardera, i dysza uszczelniona DF. osiąga to jakieś 500 fps, przy bardzo fajnym ROFie, przebieg ma już jakoś 4-5k kulek.

Do tego w hk wymienione lufa i gumka systemy, ale te części mają b. duży przebieg, którego nie jestem w stanie policzyć. Gumke muszę w końcu wymienić, bo nie kręci tak jak dawniej.

Wizualnie HK zmieniło kolbę na short crane stock, doszedł tłumik silesia factory eco 35x250mm, replika ACOGa, puszka DBAL king armsa oraz bipod.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niedawno stałem sieszczęślwym posiadaczem 416 JG. Zamierzam z niej zrobić replikę uniwersalną, z niezłym zaskokiem na semi.

 

Aktualnie planuję wstawić

 

- Lufę Prometheus 6,03 280mm ( przerabiana u rusznikarza ze starej M14 - skrócona , dorobione frezy w odpowiednim miejscu)

- Gumka Deep Fire + dystanser H

- Czarny tłok Guardera wraz z głowicą łożyskowaną (również ze starej M14 całość na sp150/M150 - 8000 bb bez śladów zużycia)

- baterię li-po 11,1 1100 mAh ( w prowadnicę kolby)

- sprężynę SP100 Guarder ew M110 Prometheus (zależy mi na mocy w okolicy 350-360 fps)

 

i pytanko - mam łożyska ślizgowe GP 6mm - pytanie czy jest sens zmieniać stockowe?

 

Rozumiem że stockowe zębatki nie będą miały problemów z tak słabą sprężyną jak SP100 ew M110 przy dużym ROF-ie?

 

Testował ktoś kiedyś podobną konfigurację? (interesuje mnie głównie w trybie pojedynczym, ROF już mniej - używam Real Capów)

Link to post
Share on other sites

Niedawno stałem sieszczęślwym posiadaczem 416 JG. Zamierzam z niej zrobić replikę uniwersalną, z niezłym zaskokiem na semi.

 

Aktualnie planuję wstawić

 

- Lufę Prometheus 6,03 280mm ( przerabiana u rusznikarza ze starej M14 - skrócona , dorobione frezy w odpowiednim miejscu)

- Gumka Deep Fire + dystanser H

- Czarny tłok Guardera wraz z głowicą łożyskowaną (również ze starej M14 całość na sp150/M150 - 8000 bb bez śladów zużycia)

- baterię li-po 11,1 1100 mAh ( w prowadnicę kolby)

- sprężynę SP100 Guarder ew M110 Prometheus (zależy mi na mocy w okolicy 350-360 fps)

 

i pytanko - mam łożyska ślizgowe GP 6mm - pytanie czy jest sens zmieniać stockowe?

 

Rozumiem że stockowe zębatki nie będą miały problemów z tak słabą sprężyną jak SP100 ew M110 przy dużym ROF-ie?

 

Testował ktoś kiedyś podobną konfigurację? (interesuje mnie głównie w trybie pojedynczym, ROF już mniej - używam Real Capów)

 

Fajny zestaw, aczkolwiek tłok może być stockowy ;) Jak masz zamiar na semi dużo strzelać to wymień przerywacz :-P

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Na m100/m110 masz reakcję jak PTW. Wymień tylko te łożyska (czasami sie trafiają w stocku metalowe) i sprężynę. Głowice tłok itp. zostaw. Na 12v i m120 reszta stock reakcja dosłownie jak w PTW u mnie była. Na sprężynie którą planujesz zamontować i lipolu będzie tak samo.

 

P.s. Ten hk416 chodził na 12v i full auto przez 30-40k kulek i sia nadal trzyma :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zrobiłem jak wyżej. Niestety nie starczyło mi już kasy na li-po narazię będzie 'tylko' 10,8.

 

Złożyłem tak aby fps były w granicach 350 ( aby mieścić się w limicie cqb) Okazało się że :

- dystanser H nie wejdzie do stockowej komory

- na sprężynie GG M110 osiągnąłem 380 fps, na M100 guardera 280...dziwne. W końcu na stockowej od G&P i wyszło 347 fps ( amplituda 345-349 fps) - idealnie pod limit CQB :D

- zaskok na 8,4 stockowej jest niezły - być może lipo nie będzie potrzebna

- zasięg skuteczny skupienie są naprawdę niezłe - np w emkach CA miałem sporo zabawy zanim doszedłem do optymalnego zestawienia guma-komora-lufa ( nie mówiąc już o zabawach w gb) - tu wyszło od razu.

 

No co tu dużo mówić - wyjąwszy materiał korpusu replika działa naprawdę elegancko - po moich doświadczeniach z emkami CA/TM zastanawiam się po co ja wcześniej pakowałem tyle kasy w markowe repliki....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I udało mi się ;] zajechałem nastepny GB :] tym razem z DF wzmacniany ... po 50 kk.

Na m130.

Ku zdziwieniu zębatki jak nowe :D Głowica tłoka i cylindra jak nowa :]

Teraz pora na G&P 8mm. Zobaczymy jak długo po śmiga.

Łącznie żebatki moje przebyły ok 65 kk.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...