Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SZKODLIWOŚĆ INTELEKTÓW?


Recommended Posts

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA JACK'A z okazji jego 4 urodzin. Czyli nie trzeba się obawiać, że np. AUG TM (mój partner) rozwali się na intelekcie, bo czytając gwarkę ze specshopu lekko zdziwiło mnie to iż baterie typu intelekt są zabronione do ich replik. Chyba, że chodziło panom o to żeby np. Baterii typu "LARDŻ" nie zmienić na batkę na ogniwach intelekta o napięciu ponad 10v...

Link to post
Share on other sites

HEH:) to od początku mi po głowie chodziło.

 

Ale wiecie- po tych latach korzystania z chińczyków (tych lepszych) kupuje broń z TM a tam jakieś "dyrdymały" na temat baterii i ktoś kto nie korzystał z lepszej broni myśli, że jest w tym prawda.

 

OLO- Można sprawdzić z jakiej baterii się strzelało? Chodzi tu raczej o napięcie.

Link to post
Share on other sites

Eeee tam, Marzan też na więcej niz 9.6V nie daje gwary np. w M249, a wszyscy jadą na 12V i jeszcze Magnum i daje radę. Wiadomo - sklep się zabezpiecza, bo inaczej poszedłby z torbami na naprawach gwarancyjnych.

 

http://www.youtube.com/watch?v=slapXCOuS3w

 

Tu filmik ile wytrzymuje chiński GB na 12V :) Bo 2,5k kulek - wiertareczka.

Link to post
Share on other sites

eee przyznam że ten temat to w ogóle dla mnie lekki szok, bo dotąd akumulatory Intellecta uważałem za jedne z najlepszych a może nawet najlepsze. Sam mam Intellecta 8,4V i 3800 mAh, strzelam na nim po pare miechów bez ładowania, nic się nie dzieje. Całe szczęście że nie kupowałem w Specshopie :lol:

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak, że niektórzy to piszą pierdoły :) - jeżeli chodzi o używanie baterii do stokowych replik.

 

Ogólnie to nie są wymysły sklepów, że nie można używać baterii większej niż 8,4V.

Są to zasady ustalone przez producenta i żaden sklep nie ma nic do tego.

 

Np.:

CA zaleca baterie 8,4V

G&P zaleca baterie 7.6V / maksymalnie 8,4V

 

Takie napięcie baterii jest bezpieczne dla stokowych tłoków i zębatek.

ROF przy takim napięciu jest normalny i daje jakąś gwarancję, że tłok nie straci szybko pierwszego zęba, a zębatka się nie ukręci.

 

Oczywiście zaraz może ktoś wyskoczyć z hasłem, że używa baterii 9,6V czy nawet 10,8V od roku na stokowym karabinie i wszystko jest super. Nie twierdze, że tak może nie być, lecz jest to już jazda na własne ryzyko.

 

Tak się składa, że uszkodzenia poprzez używanie w stokowych replikach mocniejszych baterii często są specyficzne i takie same.

 

Najczęściej spotykana usterka to wyrwanie pierwszego zęba tłoka - jest to podstawowe uszkodzenie świadczące o złym dobraniu baterii do posiadanych części.

I np. takie uszkodzenie na starcie nie jest uznawane jako gwarancja przez CA a co za tym idzie, klient musi płacić.

 

Co do baterii to wiele osób, szczególnie zaczynających przygodę z ASG nie ma pojęcia, że bateria 8,4V baterii 8,4V nie jest równa.

Biorąc pod uwagę np. baterię intellect 4200 - to jest to bateria potwór !

I ma się to ni jak do wszystkich innych baterii o takim samym napięciu.

 

Sama pojemność nic nie zmienia, musi być wyższe napięcie.

Tak jest tylko w teorii.

Już nie raz życie pokazało, że baterie o tym samym napięciu a innych pojemnościach dają inny ROF - wiąże się to z wydajnością danych ogniw itd.

Grube ogniwa o dużych pojemnościach dają zawsze większe napięcie na wylocie niż baterie na cienkich ogniwach i mniejszych pojemnościach.

Wystarczy miernik za 10zł aby to sprawdzić lub po porostu podłączyć 2 baterie do karabinu i zobaczyć różnice w ROF.

 

Żadna stockowa replika nie ma prawa się uszkodzić przy 9.6V i 1400MAh i na tyle sklep powinien dawać gwarancję, bo 8,4V to już lekka przesada.

 

Ta...

Wiele rzeczy teoretycznie niema prawa się zepsuć, a życie pokazuje często co innego :-F

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites

Napięcie maksymalne ogniwa jest stałe i fizycznie nie da się go przeskoczyć.

Co innego z prądem jaki może podać ogniwo. Jeśli damy wysokoprądowe ogniwa to przy kiepskiej instalacji wewnątrz karabinku po prostu może ją szlag trafić.

Jeśli chodzi o podwyższenie napięcia, to jeśli silnik nie jest wyżyłowany wyższe o 1,2V napięcie powinno podnieść kulturę pracy i tyle. Po prostu moc jaka zostanie pobrana przez silnik nie będzie odbywała się kosztem prądu a napięcia. Oczywiście nie wolno przegiąć.

 

I jeszcze jedno. Przed nadmiernym prądem ma chronić bezpiecznik a nie wydolność akumulatora. Jeśli sprzedawca jest na tyle chory, żeby tego nie rozumieć omińcie takiego sprzedawcę!!!

Link to post
Share on other sites
A ja powiem tak, że niektórzy to piszą pierdoły - jeżeli chodzi o używanie baterii do stokowych replik.

 

Ogólnie to nie są wymysły sklepów, że nie można używać baterii większej niż 8,4V.

Ale kwestia rozbija się nie o napięcie (a raczej nie jedynie o nie), ale o producenta batek. Specshop wyklucza Intelelcta, a ten przecież produkuje także baterie 8,4V (sam mam taką), które to napięcie jest przecież jak najbardziej bezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Napięcie maksymalne ogniwa jest stałe i fizycznie nie da się go przeskoczyć.

Co innego z prądem jaki może podać ogniwo. Jeśli damy wysokoprądowe ogniwa to przy kiepskiej instalacji wewnątrz karabinku po prostu może ją szlag trafić.

Jeśli chodzi o podwyższenie napięcia, to jeśli silnik nie jest wyżyłowany wyższe o 1,2V napięcie powinno podnieść kulturę pracy i tyle. Po prostu moc jaka zostanie pobrana przez silnik nie będzie odbywała się kosztem prądu a napięcia. Oczywiście nie wolno przegiąć.

 

I jeszcze jedno. Przed nadmiernym prądem ma chronić bezpiecznik a nie wydolność akumulatora. Jeśli sprzedawca jest na tyle chory, żeby tego nie rozumieć omińcie takiego sprzedawcę!!!

 

hmmmmm

Mówimy o uszkodzeniach tłoka czy zębatek, jakie może wywołać dana bateria w GB.

 

Jeżeli dasz większą baterię, to ani instalacja w AEG ani bezpiecznik się nie przepalą - a tłok lub zębatki trafi szlag.

 

Jeżeli bateria 9,6V 4200 potrafi dać na wylocie 11V to po podłączeniu ją do stokowego AEG, ten zasuwa jak szalony i stokowe części mogą tego nie wytrzymać.

 

A bezpiecznik przepali Ci się w AEG gdy podczas dalszego naciskania na spust, bateria jest już słaba, lub gdy zatnie Ci się GB i będzie taki opór, gdzie silnik nie da rady ruszyć...

Link to post
Share on other sites

Nie mierzyłem, ale skoro standardowa bateria 9,6V przeciętnie daje ok 11-12v po naładowaniu, a ogniwa wysoko prądowe 19-20V to jest bardzo duża różnica... Rof na tej baterii był jak kosiarka (w cymie na M130 i zestawie FTK Huricane'a, zębatki stock-poszły po 3k kulek :P)

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mierzyłem to od razu praktycznie po ładowaniu. Miernik akurat był ok, po czasie zapewne napięcie się wyrównuje...

 

Tak czy inaczej ,wniosek jest taki, iż ogniwa wysoko prądowe mogą dawać nominalnie napięcie większe, niż rzeczywiste.

 

To, że bateria jest wysoko prądowa nie oznacza, że daje wyższe napięcie, a to, że natężenie prądu jest wyższe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...