Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG] ( Navy Electric Airsoft Rifle )


Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Antu: A więc tak... Co do kolby to nie raz "przez czysty przypadek" udało mi się nią puknąć i to nie delikatnie o kanty itp i ku mojemu zdziwieniu żadnych pęknięć jedna mała ryska. Delikatna to ona będzie jak po nie autem przejedziesz.

(Taka dygresja mała)

 

 

Pozdrawiam,

Hubius

Link to post
Share on other sites

Co do kolby niestety mam inne zdanie,pękło w mojej gniazdo trzymające zaczep kolby(niestety jest plastikowe klejenie nie pomogło) a samej kolby nigdzie nie mogłem dostać osobno w żadnym sklepie na forum,przerobiłem więc na stałą.Druga sprawa śrubki mocujące uchwyt, w którym jest silnik wchodzą bardzo płytko w zachep,który przymocowany jest do spodu gearboxa.Po paru odkręceniach wyrobił się gwint i uchyt stał sie luźny tym samym silnik przesunął się i zaczął zgrzytać podczas strzelania.Głębiej nie można nawiecić otworów bo jest g-b i zaraz zębatka dłuższe śrubki też nie wchodzą w grę bo będą haczyć o zębatkę.trzeba bardzo dokładnie dobrać długośc śrubeklekko wwiercić się w szkielet gearboxa nagwintować gwintownikiem nowe gwinty i delikatnie podokręcać.Jestem ciekawy czy podobnie jest mocowany uchwyt w wersji metalowej ICS-a,tylko cena Siga powala 1600 zł za sztukę zbyt dużo,pozdrawiam wszystkich miłośników Siga.To takie moje spostrzeżenia po rocznym intensywnym użytkowaniu Sig-a 552 pozdrawiam wszystkich Duńczyk 8-)

Link to post
Share on other sites

Panowie. Dla uściślenia, rozbierał już ktoś swoją Niunię , mówię oczywiście o Sigu 552 .

Powiedzcie mi proszę jaki Gearbox w nim siedzi V2 czy V3?

Bo już straciłem rachubę , w opisach jest V2 i V3 więc już się gubię.

A krakman odpowiada że V2 ...

Z góry dzięki! Pozdro.

 

Przeczytalbys temat to bys zauwazyl linka ale mam jeszcze swiateczny nastroj wiec lap ;-)

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=49452

 

Pozdawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Może by to kogoś zainteresowało ale taką usterką która często przydarza się w Sigach to podwinięta Gumka HopSiupa ale można łatwo to "zreperować".

Więcej usterek nie spotkałem zarówno ja, jak i moi koledzy.

 

 

Pozdrawiam,

Hubius

Link to post
Share on other sites

W moim starym sigu nie zauważyłęm, żeby się gumka podwijała (miałem stockową, później GG, a na końcu systeme, żadna nie miała czegoś takiego). Może źlezakładałęś gumkę i taka awaria się zdarzała.

 

Odnośnie kolb to jest to najsłabszy element tej repliki. Położyłęm siga na ziemie, na niego oporządzenie i plecak (wszystko koło 15kg), kolba połamała się od razu.

Dla osób, które kupią SIGa JG radzę na starcie zdjąć kolbę i wypełnić próżńię jakąć żywicą epoksydową czy innym czymś, co wzmocni kolbę.

Link to post
Share on other sites

Strzelam z Siga pół roku i nie mam problemów. Wymieniłem tylko gumkę na silikonową, dystanser, baterię na 9,6 V large (taśmuję ją do korpusu) i lufę na 355 mm 6,04 Systemy (do tego tłumik), bo na stokowej (jest krótka, ok. 270 mm) miał zbyt duży rozrzut.

 

Do CQB jest świetny (Sig 552 to dla mnie odpowiednik MP5), w polu ma trochę zbyt małą moc (jak trzeba, to dawał radę na forcie), zważywszy że teraz pojawiło się sporo osób z mocnymi chińczykami około 400 fps. Generalnie jestem zadowolony. Magazynek lepiej wymienić na ten od Siga 550, bo stokowy jest mały - ciągle trzeba podkręcać i uzupełniać (chyba że ktoś lubi realizm to polecam low capy TM). Od razu padło mi semi, ale tym się nie przejmuję. Poza tym wad nie zauważyłem :)

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

Ja swojego maleństwa używam już ładny kawałek czasu, nie powiem, żebym je oszczędzał. Z kolbą nie mam problemów, chociaż sporo przeszła, notorycznie kładę na niej wyposażenie (nielekkie, ale nie wiem ile waży, raczej mniej niż 15 kilo). Raz wypadł mi zaczep, ale włożyłem go na miejsce i ciasno tam siedzi. Zmieniłem lufę na precyzyjną 247mm i gumkę HU na Guardera. Korzystam ciągle z batki stockowej i ani razu mi jeszcze nie wysiadła w połowie zabawy. Jedyne co naprawdę szybko wypadałoby zmienić to magazynek, bo jest tak źle działający (wypluwanie kulek po wyjęciu z broni, rozluźnianie sprężyny) że aż żal ściska miejsce, gdzie kręgosłup kończy swą szlachetną nazwę.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynków.

Ten co dostajemy na stocku jest do kitu raz spadł min i sprężynka poszła się...

Zainwestował w magi JG hi capy przesmarowałem i jak na razie działają.

Koledzy sobie chwalą Mid-Capy od firmy MAG po 40 zł można dostać.

Moim zdaniem wydawanie 80 zł na low-capy Tokyo Marui to już totalna totalna przesada. Lecz każdy ma swoje zdanie :]

 

Pozdrawiam,

Hubius

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A gdzie w Polsce można dostać midy MAGa? I czy poza TM, są jakieś inne Low capy?

I tak jak ktoś pytał, bo odp nie doczytałem... Czy magi od Giety pasują?

 

 

1) Midy Maga dostaniesz tutaj:

 

http://www.madonion.eu/Magazynek_do_SIG_midcap_MAG_p579.html

 

2) Magi od Giety pasować nie będą

 

Sorry za post pod postem ale edytować nie mogę....

Czy szczerbinka jest metalowa?

 

1) Jest metalowa

Link to post
Share on other sites

A jak podają kuleczki? ;)

Z tego co wyczytałem, to trzeba te magi przesmarować.

I takie jeszcze jedno pytanko... Na wielu zdjęciach korpus jest szary, ale też widziałem kilka (między innymi u Krakmanów), że korpus ma ciemniejszy kolor... Jak to jest? Czyżby nowsze egzemplarze miały ciemniejszy korpus? ;)

Link to post
Share on other sites

Korpus jest szary, niektore elementy sa czarne, ogolnie wyglada niezle jak na plastik. Troche sie rysuje, ale to normalka w plastikowych body z CHRLD.

 

Co do magow, to mam 2 takie jak w stocku i podaja niezle, tylko trzeba je czesto podkrecac i uzupelniac, bo sa male.

 

Ostatnio zainwestowalem w hicapa od Siga 550 i to jest dobra opcja jesli ktos szuka maga o duzej pojemnosci. Podchodzi bez problemu :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Koledzy, mam drobny problem, może któryś z Was będzie mi w stanie pomóc:

kupiłem dwa magi firmy MAG (te po 40 zł na Capri asg) i jeden z nich (drugi uszkodzony, reklamuję) po załadowaniu doń jakichś 30 kulek wypluwa je normalnie, ale jak przekroczę magiczną 30 (może nawet i mniej) to się kulki blokują i trzeba stukać w maga, żeby były łaskawe iść dalej.

Co powinienem z tym fantem zrobić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...