Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Dzięki. W Costumsie kupuję. Zastanawiałem się nad M130 ale na stocku to raczej długo nie wytrzyma. Myślicie że na semi pójdzie? Do Bore up to tak.

 

Szkoda że nie ma M125 ;-)

 

Jeszcze sie zastanawiam nad m4 cqb, ale g3 ma długa lufę i to coś.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O mamo m130 na stocku? Będzie mieliło ale ruszy. Gorzej z żywotnością.

Mam g3'ke od jakiś 3 tygodni. Jedyna chyba wada tego modelu to fakt iż rozkładany dwójnóg po intensywnej eksploatacji (w okopie ;) ) trzeba dokręcać (obie śróbki przy ramionach. Kwestia dokręcenia nawet kluczami do drzwi bądź nożykiem). Po jednej strzelancę po prostu się chwieją ale po dokręceniu voila i działa. Co do samego karabiniu i.. Fakt długie to jest jak cholera przez co specyficzne, wykonanie... ten abs... no napewno nie jest super extra ale źle też nie. Zasięg; tutaj wielkie zaskoczenie! Przy dobrze podkręconym hopie(stockowym sic!) strzela na 50-55 metrów (około- parabolką 60 zaliczy myślę) Przy czym nie wiem czy to ja mam fart do samej repliki czy JG sie postarało. Bateria wystarczyła mi na dwie strzelanki (licząc w kulkach to około 1.2k 2-hc)

No i co najlepsze w tym przedziale cenowym - trzymając jaką kolwiek e'Mkę mam wrażenie trzymania zabawki - bo to niby replika i ten plastik... no a trzymając g3 mam wrażenie, że trzymam karabin. Wystarczy władować lunetę preclufę gumkę i mamy już coś w sam raz dla sw ;]

Od siebie: polecam

Link to post
Share on other sites

w takim razie to i bez potrzeby ponownego ładowania bateria starczy Ci na 3-4 strzelanki myślę. M120 ma w stocku... bądź co bądź o ile mnie pamięć nie myli o jednolitym skoku. Sprężyna to nie wszystko ;) Jak ktoś potrzebuje broni dla typowego strzelca wyborowego (bo dla snajpera to nie ta półka) wystarczy precka systemy gumka silikon - montaż ris wysoki (najtaniej widziałem 110zł) i luneta/kolimator ze stałym przybliżeniem.... skuteczny zasięg i dobre skupienie. Nie wiem jak z bebechami i ile wytrzymają - zdam raport po 10k kulkach o ile ten chińczyk dożyje ;)

Link to post
Share on other sites

O tym wysokim montaży słyszałem parę razy że lata po boty pojakimś czasie. Może dlatego że plasticzane. Ja mam niską szynę RIS, siedzi sztywno na body od prawie pół roku. Na to luneta na wysokich pierścieniach montażowych, około 125 zł za szynę i pierścienie. Przy czym jeśli się sprzedaje gietkę to luneta z pierścieniami jest do wykorzystania na czymś innym.

W ogóle to jest dużo jednak akcesoriów do G3, może nie tyle co do eMek ale i tak sporo. Aż zęby zgrzytają bo nabyłem FALa z CA i do niego nie ma póki co nic kompletnie :(

Link to post
Share on other sites

W Costums zmieniają na M110. Ale mają te wzmocnione części.

 

W takim razie M120 musi być, bo na tym M130 też się boję.

Lay Lax sprężyny od Promeutheus są dobre? Chodzi o to żeby jej ciągle nie wymieniać.

 

Ja tam na razie to snajper nie jestem.

 

Jak kupię gumkę i sprężynę i tuning by customs to bedzie wypas. Potem pomyślę nad bore-up i precką.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna to nie wszytko ;]

Jak najbardziej poelcam tak. Replikę z customs.pl Do tego precke systemy hop hup Guarder(ew.systema) i póki co starcza. Jeśli chodzi o bore up... jak dla mnie replika od jg nie warta pakowania w nią takich części. Jeśli zaś juz zakochasz się na dobre w g3 - zakup krówkę od tokio marui. Wtedy można myśleć o bore up i jakimś głębszym tuningu. Jest ta pewność, że odrazu Ci się nie rozleci ;)

Chińczyki to loteria. Na wstępie zaraz po kupnie sprawdź jaki masz cylinder. Do takiej lufy winien być typ 0 a ponoć czasem jest 1.. a czasem 2... Wtem i to trza byłoby dokupić i wymienić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Parę dni temu miałem okazję, nareście, wypróbować go w terenie. Na początku trochę trudno nosiło się go po lesie ale po kilku rundkach przyzwyczaiłem się do jego wymiarów i bez problemu śmigałem z nim po gęstych krzaczorach i mogłem biegać pomiędzy drzewami a nawet robić przewrotki. Z precką fajnie strzela, można się gdzieś zaczaić i wystawić tylko lufkę i zdjąć kogoś jednym strzałem. Poprostu kocham tę broń! Aha, i z oryginalnym chwytem przednim, tym z dwójnogiem strasznie niewygodnie się ją trzyma, w lesie używałem zawsze dopasowanego chwytu z tworzywa, kupionego w specshopie.

Link to post
Share on other sites

A ja napotkałem pierwszą usterkę. Naczy zdążyła sie już raz ale zbagatelizowałem sprawę. Otóż Po przestrzeleniu około 2 tyś kulek przestała replika strzelać... zrobiłem jak za pierwszym razem puknąłem lekko w okolice selektora ognia i zadziałało - wtedy. Teraz ni ruszy. Sprawdzałem baterię bezpiecznik jak i silnik a nawet zębatki (przez mały otwór w gb śrubokrętem - wszystko działa) Obawiam sie, że wyszła usterka z kablami bądź stykami. Chyba odeślę ją do serwisu, a szkoda bo larp niedługo... nie po lansuję się z gietka :(

Link to post
Share on other sites

Eeeee... raczej polecam SARa CA. Jakość ta sama jeśli nie lepsza, a metal body masz na starcie.

 

Dokładnie. NIE BRAĆ G3 Marui! Plastikowe body jest w nim paskudnie wykonane, na dużo gorszym poziomie niż choćby w TM G36 (wiadomo - w 36 oryginale kompozyt). A jeśli chcesz je tuningować (co - moim zdaniem - usprawiedliwiają wymiary i to, że jest to jednak battle rifle), CA się bardziej nada. Wiem co mówię bo zaczynałem z G3 Marui. Wymieniłem w nim prawie wszystko, jakieś 85% środka i 95% skorupy i teraz jestem zadowolony.

 

Na plastikowym body jeszcze trochę, i mógłbym z niego strzelać jak z łuku, tak się gnie i sprężynuje.

Link to post
Share on other sites

I wzium. Replika wróciła. Co się stało? A no coś się uje.ało krakmani naprawili w niecałe trzy dni... co ciekawe. W gb jest jakaś tam mała część Gb która odpowiada w dużej mierze za funkcje selektora. Zmieliło tą część i co? Całe gb do wymiany... tak gdyby nie to że krakmani potrafią... przewiercili wkręcili przekleili młotek wd-40 taśma izolacyjna, zaczarowali, nałożyli pieczęcie i klątwy - działa. Jak długo podziała także napisze... miałem niefart bo dzień po odbiorze repliki spaliła mi się bateria... (wyleciały kabelki z wtyczki bzzt, dużo dymu) dam znać za 4k kulek xD

Ogólnie... to może i mam nie fart ale nie polecam g3 od JG, jest to fajny karabin i z bólem serca to piszę bo jest to moja pierwsza replika a G# uwielbiam... ale przesiadam się na Sarenkę od ca...

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Osobiście nie zgadzam sie z przsedmówca że ta replika nie jest warta polecenia. Moja G3 ma już kilka miesiecy i 20+k kulek wystrzelonych i zero jakichkolwiek awarii (odpukać !). Ostatnio ze znajomym rozkręcaliśmy GB do nasmarowania (natchniony moja G3 kupił taką samą, wiec rozkrecalismy obie). I powiem szczerze. Ta replika z moich obserwacji nie nadaje sie na skockowych bebechach do czestego strzelania na full auto. O ile w moim egzemplarzu nie było widać sfatygowania (opcja auto mogla by dla mnie nie istniec w tej replice) to u mojego kolegi zembatki byly poprostu zmielone (używał G3 jako karabin wsparcia czyli ciągle na auto). Pomimo że kolega ma ta G3 od troche ponad 2 miesięcy. Ostanio dowiadywałem sie ile by kosztowała wymiana części GB na solidne i tuning do 440FPS. Krakmani wycenili zmiane bebechow i tuning do 440 FPS na około 350-400zł na częsciach systemy i CA. 250-300 na chinskich . Wiec za 1000PLN (replika + precka + gumka hop up + cylinder 0 + to o czym wspomniałem przed chwilą) mam replike już bardzo porządną w osiągach i relatywnie wytrzymalą (mowie o GB jak z body nie wiem jak to wszystko zniesie). Plus jest to moje ukochane G3 :)

Link to post
Share on other sites

Więc skoryguje by była jasność bo i ja jak Twój znajomy :P

Nie polecam tym co chcą pełnić rolę żołnierzy wsparcia i strzelać często na full auto.

 

Choć za 1000 zł... wolałbym Sarenkę od Ca...(metalowe body ah ah *marzyciel*) bądź co bądź ale już nie jest to chińczyk a na tuning by się dozbierało z czasem..

Link to post
Share on other sites

Wiesz po wszystkich zmianach to juz też nie będzie taki tam chińczyk :P Jedynie body i kilka detali :) Body nie wygląda na specjalnie delikatne :)

Pozatym wszystko zależy od zasobności portfela :) jak ktos ma kase to CA (gdybym miał wiecej pieniążków też bym pewnie wziął od CA ) a dla mniej zasobnych JG :) To chyba najrozsądniejsza opcja :)

Link to post
Share on other sites

Witam.Dzisaj mam zamiar zakupić G3 od Krakmana i chciałbym na starcie aby mi wymienili cylinder na O, zawsze to te parenaście fps więcej. I nasuwa się pytanie???

Który cylinder będzie pasował??? Ma to być mój pierwszy AEG więc proszę o linki (z Taiwangunu) i wyrozumiałość....

 

 

Pozdrawiam

Kuki

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites

Sory za drugi post ale nie da się edytować.Wydaje mi się ze ten cylinder byłby najlepszy http://taiwangun.com/?str=product&prId=75 (wkońcu Systema), ale jest niedostępny i czy ten byłby także dobry http://taiwangun.com/?str=product&prId=1115 ??? A jeśli jest jakiś lepszy od Elementa to napiszcie jakie.

 

 

P.S Ok. ilu fps'ów wzrosłaby moc Giety po wymianie cylindra na O???

Link to post
Share on other sites

Cylinder typ 0 do Gearboxa ver. 2. Którykolwiek, lepiej nie bore-up jeśli innych części bore-up nie wstawiasz. Najlepiej zadzwoń do krakmana i zapytaj.

 

EDIT. Jeśli nie zmieniasz pozostałych części na lepsze, to element ci wystarczy.

Ile może wzrosnąć? No włąśnie w tym problem, każdy kto wymieniał cylinder to najczęściej od razu wymieniał gumkę i wstawiał preckę. U mnie ta operacja dała 370 fps (tyle ile powinno być wedle opisu). Nadmienię tylko że przy kupnie w stocku miało to 340 fps, a przed wymianą części przez 3 miesiące użytkowania spadło do ok. 300 fps.

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

Ale coś koło 20 fps więcej powinno dać nie??? A opłaca się wogóle zakupić tą replike? Jesteście zadowoloni z jej użytkowania?

 

EDIT: To prawda, że jest tak bardzo plastikoowy? Świeci się jak psu jajca?

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites

Myślę że powinno tyle dać.

Jak się go bierze do ręki to fakt, efekt plastikowej zabawki jest. Nawet starałem się to zniwelować i uszyłem na niego "koszulkę" we flecktarnie.

Ale jak się pobiega z nim godzinę dwie po lesie to czując ciężar w łapach przestajesz myślieć o nim jak o plastiku :)

Link to post
Share on other sites

Co do gumki nie chcę się wypowiadać, wydaje mi się ze Guarder i Systema to ta sama jakość, ale chyba już tak jest że do jednych replik bardziej pasuje jedna a do drugich druga. Jak brałem niedawno SA58 z tuningiem to zamówiłem gumkę Guardera, to zadzwonili że polecają raczej systemę do tego modelu (choć minimalnie tańsza). W G3 mam systemę.

Link to post
Share on other sites

Eeee, to żaden problem. Czego się już nie widziało, flecki z kałachami i eMkami, szwajcar z kałachem, sowiet z eMką... Tym bym się na twoim miejscu nie rpzejmował, jeśli ci bardziej M14 leży to bierz M14. Z tym że ja, choć M14 nie użytkowalem więc trudno mi się wypowiadać, G3 polecam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...