Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Mam ten karabin od jakiegoś czasu z precką systemy, nową gumką i wymienionym cylindrem ... Jest OK. Osiągi dobre, skupienie też. Co do kulek polecam excele 0,23g - są niezłe :) Współczynnik osiągów i wykonania do ceny - bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie doszedł! Genialne, jak to kwituję u każdemu co pyta się, czemu kupiłem tę broń - miłość od pierwszego ujrzenia - na razie przestrzelałem w domu na tarczy, zabójcza. Jak tylko pójdę w teren to napiszę więcej

Link to post
Share on other sites

Niemiły nius. Już drugi raz zrąbał mi się hi-cap, za pierwszym razem poszedł w środku taki dings na którym umocowana była zębatka, łatwo się problem rozwiązało.

Teraz padła sprężyna. Chyba trzeba będzie nową wstawić :( Jakoś mi się nie uśmiecha nowego hi-capa kupować.

 

Co ciekawe, jedna z najczęstszych usterek przez was opisywanych - latający luźno selektor - u mnie nie występuje.

 

Jestem po kolejnym tunningu. Kolega powiedział mi jeszcze że strasznie wyrabiają się plastikowe łożyska, używałem od stycznia replikę i teraz stan łożysk jest fatalny. Polecam też je do wymiany.

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

Te Hi-capy mają swój problem leżący po tej stronie gdzie piesek narobił, czyli mocowanie osi tylko z jednej strony, należy szybko to zmodyfikować, bo podczas strzelanki można się naciąć.

 

Sprężynka - zależy gdzie padła, można od bidy ją zagiąć i będzie działać, ale skróci się skuteczność podawania kulek.

Link to post
Share on other sites

witam może i już było o to pytanie i możliwe ze przeoczyłem ale zapytam :mrgreen: jaka max lufa wchodzi do niego? mam zamiar kupić coś dłuższego ale z drugiej strony bylo by nie fajnie gdyby okazało sie ze będzie wystawać a na zakup tłumika mnie lekko nie stać póki co :-F druga sprawa czy obudowa gb wytrzyma m130? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie.

Jestem świeżym fanem AEG i właśnie stoję przed wyborem pierwszej spluwy (do tej pory kilka strzelanek zaliczyłem na pożyczonej). Podobnie jak i większość ludzi w tym wątku zapałem miłością do G3 - ta spluwa jest prześliczna.

Ale czytałem wątek na tym forum dotyczący tego karabimu i mam mnóstwo wątpliwość. Chciałbym kupić towar dobry i nie musieć od razu przy nim majstrować. No i dochodzi motyw z małą wszechstronnością G3. No ale właściwie nie chciałem o tym.

Mam prośbę o radę. Gdzie najlepiej kupić jeśli bym się zdecydował.

Wiem, że jest tanio na taiwangunie, jeszcze taniej (nowa promocja) jest na gunfire, z tym, że słyszałem, że mają kiepski serwis. Na customs.pl kosztuje więcej, ale tam czytałem, że wzmacniają wiele części. Czy repliki z customs różnią się od tych na gf czy krakmanie?

Znalazłem też gościa na allegro, który za podobną cenę sprzedaje g3 od JG lll generacji. Tylko czy coś takiego w ogóle jest (pytam o g3 lll generacji), bo w sklepach internetowych chyba mają repliki ll generacji tylko. Czy warto coś takiego zakupić: http://allegro.pl/item395307961_karabin_hk...g_400_fps_.html ?

 

Dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To tak:

1) nie ma g3 wersji 3, wszystkie mają części II generacji.

2) najlepiej na customs.pl

3) u Krakmanów też warto, będziesz miał bardzo dobry przegląd zerowy.

4) nie radzę brać z allegro :).

5) może poczekaj aż na taiwangun.com albo na www.customs.pl będzie wersja z RISem, może Ci się przydać :)

6) jeszcze raz przemyśl czy chcesz g3, ta replika naprawdę jest specyficzna :)

Link to post
Share on other sites

Cyku, dzięki za odpowiedź. Z wyborem repliki wożę się już ze trzy miesiące, ale jak do tej pory zawsze miałem jakiś większy wydatek. Chyba bym się zdecydował na customs.pl, bo oni wzmacniają replikę dość solidnie.Poza tym słyszałem, że maja świetny serwis. Albo na taiwangunie - czym właściwie różni się przegląd zerowy na tych dwóch portalach, ktoś wie? A co do samej spluwy, to może faktycznie jeszcze przemyślę sprawę. Mi tak naprawdę podoba się mało karabinów. Może jeszcze SIG 550 i G36k, ale to nie na ten temat. A G3 jest prześliczne. Dzięki jeszcze raz za radę.

Edited by lubowiec
Link to post
Share on other sites

Będzie pasował bez problemu ale po pewnym przygotowaniu, na samej górze są takie blaszki lekko łukowate, obcęgami trzeba je bardziej pozaginać do środka gdyż są za wysokie, po tym wszystko pasuje idealnie. Tak jak na rysunkach te blaszki trzeba wgiąć do środka bo są za wysokie.

 

88448631ff6.th.jpg32795310sc1.th.jpg

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites

Patrząc od strony podajnika kulek, czyli tak jak na drugim zdjęciu Darga, trzeba przyklepać prawa blaszkę na początku, czyli od strony podajnika. Młotkiem na przykłąd, ale delikatnie. W moim przypadku to wystarczyło by magi zaczęły ładnie zaskakiwać.

 

Czy koniec końców ktoś nabył i sprawdził real-capy stara? Chciałbym się przestawić z low-capów na real-capy, ale trochę się obawiam, sa plastikowe więc mógłby być problem z przyklepaniem tych blaszek, gdyby przez nie magi nie pasowały.

Link to post
Share on other sites

Witam!.

Mam kilka pytań względem tej repliki.

Mianowicie jak do tej pory posiadam AK 47 031 CYMA , sprawuje sie bardzo dobrze i niema żadnych usterek:).

Porównując opinie w necie zakupiłem go gdyż był bardzo zachwalany za swoja niezawodność i długożywotność.

Więc pytanie moje takie- zamierzam kupić G3 i oczekuje tej samej moc (fps) i okresu bezawaryjnego dzałania , jakie sa opinie na temat tej repliki czy jest warta poświecenia tych pieniędzy czy może zostać przy AK ?

Czy zdażaja się jakiśczęste usterki?.

Czy można jakoś porównać szybko te 2 repliki?

Która jest lepsza?.

Dziek za rady.

Link to post
Share on other sites

Sam nie użytkwoałem AK Cymy, jednak na podstawie opinii kolegów z oddziału porównanej z opinią własną o G3 - AK wydaje się lepszym wyborem. Cyma jakoś tak wyspecjalizowała się w tym modelu że całkiem nieźle im to wychodzi. G3 jest kopią SAR, konstrukcji przestarzałej, na GB v.2. Trzeba go kochać, wtedy żadne uszkodzenie nie jest w stanie nas załamać :) Długościowo też AK poręczniejszy, kolega wziął ode mnie na jedną strzelankę G3, a potem pojechał na inną ze swoim AK i stwierdził że zaczął AK lubić jak się pomęczył z długim G3 :)

Link to post
Share on other sites

hmmm.....kurcze tylko że g3 bardzo mi się spodobało :/.

Kałach taki pospolity, ale niechce zmienic AK na coś gorszego i bardziej wadliwego:/.

Ehh -myślałem że jak JG to będzie wiecie -FIRMA.

Szkoda że ten model akurat niedopracowali :/.

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie na temat tej repliki piszcie , bo jakoś niemoże mi zejść sen z powiek , że mógłbym ja posiadać:P.

Czy ona wogóle ma jakieś duże zalety?

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał podzielić repliki JG na dopracowane, niedopracowane i średnio to G3 umieściłbym w średnich. Natmiast powiedzmy sobie jasno, stwierdzenie że JG to"FIRMA" jest mocno nieuprawnione. Chińszczyzna i tyle.

Ale jeśli chcesz coś niepospolitego w zamian za kałacha, G3 z JG jest dobrym wyborem :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w nowych wersjach (np. w wersji RAS) - w podstawowej cały czas tak samo, cylinder typ 1 albo i typ 2 zamiast typu 0. Warto wymienić a kosztuje to niewiele. Z wymienioną gumką na porządną i precką daje to łącznie 370 fps, tyle ile powinno być zgodnie z opisem...

Bore-up daje zwykle 20-30 fps, ale jest też taka reguła, że im mocniejszy ukłąd tym więcej daje bore-up. Więc jak wstawiasz mocniejszą sprężynę, to i przyrost przy bore-upie będzie większy, przy stockowej taki duży już nie będzie. Niedawno wymieniałem sprężynę z tłokiem (tu uwaga, są połączone na stałe, więc wymiana sprężyny wymaga wymiany tłoka albo sporych kombinacji) i okazało się że sprężyna nawet nie była tak strasznie sklepana, całkiem niezła jest ta m120 wstawiana przez chińczyków (w customs zmieniają na m110) choć ma jednorodne zwoje.

 

Za to magi nie są nowe. Zwykłe hi-capy, te same które JG daje do samego karabinu. Polecam tylko jeśli komuś się sam hi-cap z zestawu rozleci na maksa i jeśli nie ma kasy na hi-capa GG albo CA. Bo jeśli chce kupować drugi lub kolejny mag, to bez sensu jest z 2 hi-capami biegać, lepiej z low-capem (CA drogo, KA taniej jeśli się sprowadzi z WGC) albo nawet z real-capem (w asg shopie po 35 zł).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...