Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eh głupi aparat to przynajmniej dam opis .

Replika dość fajna ale , nadlewki, szpary ,i praktycznie cała plastikowa.

A teraz plusy niezły zasięg w okolica 45-50 metrów na 0,23 rof na 8.4 tez niezły .

Ale zdanie jest takie ze nie opłaca się dać za nią 600zł .

Link to post
Share on other sites
Eh głupi aparat to przynajmniej dam opis .

Replika dość fajna ale , nadlewki, szpary ,i praktycznie cała plastikowa.

A teraz plusy niezły zasięg w okolica 45-50 metrów na 0,23 rof na 8.4 tez niezły .

Ale zdanie jest takie ze nie opłaca się dać za nią 600zł .

 

I po co nabijasz posty? Wystarczy przeczytać parę pierwszych stron to byś wiedział na temat wykonania g3 i osiągów. Ale lepiej nabić posta co nie ?

Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się nad kupnem JG098 T3-K1 RAS - jednak replika nie ma być używana jako broń dla snajpera, a dla osoby która lubi sobie trochę pobiegać po lesie i od czasu do czasu przystanąć w miejscu, aby kogoś zdjąć. Dlatego też replika ta jak dla mnie jest o ok. 10cm za długa. Teraz właśnie rodzi się pytanie. Czy możliwe jest zdjęcie elementu które zaznaczyłem w czerwonym obwodzie i włożenia tylko tłumika płomienia ? Jeśli tak to o ile replika zostanie skrócona ? Uda się uzyskać te 10 cm ? Jest niestety jeszcze jedna kwestia samej lufy która przecież może być za długa jak na taką krótką końcówkę. Niestety nie posiadam tej repliki dlatego proszę osoby które zakupiły ją o odpowiedz.

 

PS. Proszę nie pisać, że lepiej sobie kupić M4 czy AK - to także wchodziło w grę, ale jednak G3 jest czymś co sprawia, że serce bije mocniej :P

 

PS. Inne warianty G3(krótsze) także nie wchodzą w grę - jestem osobą wysoką i potrzebuje repliki która mieści się w przedziale (90cm - 100cm), ponieważ krótsze(70cm - 90cm) jakoś mi nie pasują.

lufa.jpg

Link to post
Share on other sites

Popytałem się trochę, poczytałem i wyszło, że oryginalna lufa wewnętrzna jest dłuższa od tej końcówki którą zaznaczyłem. Wnioskuje także po informacjach które uzyskałem, że ta końcówka to część lufy zewnętrznej ?

Jeśli tak to czy istnieje możliwość wymiany lufy zew. na krótszą, kupienie odpowiedniej lufy precyzyjnej i uzyskanie tej różnicy która by mnie interesowała(ok. 10cm) ? Jak ta wymiana wpłynęłaby na zasięg ?

 

PS. Sorry, za takie pytania, moja wiedza na temat tuningu replik jest znikoma, dlatego każda rada, wiadomość będzie dla mnie bardzo cenna.

Link to post
Share on other sites

M130 - :twisted: . M140 - :-F .

 

Szkielet przy dobrym skręceniu powinien trzymać. Tłok i zębatki... Lepiej mieć coś w pogotowiu.

No i przy semi powinno grać.

 

Kilka osób jedzie na M130 z tym GB i działa. Jednak to jest II gen. a nie III.

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

@baski - możesz pokombinować z muszką i tłumikiem z mp5 zamiast muszki z przedłużoną lufą z G3. Z tym że muszka z mp5 będzie siedziała raczej luźno (inna średnica elementów na które wchodzi) i trzeba by popracować taśmą izolacyjną. Musiałbyś także prawdopodobnie skrócić metalową lufę zewnętrzną, która biegnie od body aż do muszki i wchodzi w nią dość daleko.

Co do skracania samej lufy - stockowe lufy z G3 JG ciąłem parokrotnie i przy zachowaniu umiaru w sile i odpowiednim użyciu pilnika dalej działają :)

 

Ja zrobiłem takiego potworka:

G3K.png

lufa była przycinana stockowa i strzelał na niej bez zacięć (teraz jest wsadzona preclufa).

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

@rafik1213

To masz trzy opcje:

- albo ją świetnie ukryli (może niewidzialna?)

- albo nie założyli

- albo spadła, zgubiła się

 

Ot cała filozofia - nie ma się czemu dziwić.

 

@Rageman

Ja nie miałem jeszcze żadnych problemów z G3 JG (zajmuję się trzema takimi) jeżeli chodzi o awaryjność elementów geraboxa i elektryki. Działa jak ma pomimo grzebania w gearboxie.

Ale to jest chińczyk i może się trafić egzemplarz wadliwy.

Co do tego czy jest to dobry wybór dla początkującego - replika ma parę minusów, które warto uwzględnić patrząc w przyszłość - przede wszystkim body z plastiku czyli trzeszczy i nie prezentuje się tak jak metalowe, poza tym potrzebujesz dodatkowej szyny aby zamontować jaką optykę. Ale ma jeden wielki plus - odróżnia się na tle wszystkich tych emek, ak i g36 :)

 

No i przede wszystkim weź pod uwagę czy się Tobie podoba ta replika.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

W dalszym etapie uzytkowania selektor się strasznie luzuje. To samo z magiem. Nie siedzi sztywno jak na początku. Miałem tą replikę prawie rok i byłem miło zaskoczony zasięgiem. Jednak jest to długa replika. Czasem nieporęczna i jeśli jesteś wielkim fanem G3 to można brać a jeśli nie to jest wiele replik chińskich które opłaca się kupić zamiast niej choćby G36, Aug z JG lub seria ak z cymki.

Edited by bioX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...