Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

czy waszym zdaniem warto jest kupować te magi czy może midy, bo już nie bardzo chcę jechać na hi-capach, a reale to w ogóle odpadają, bo trzeba ich więcej, poza tym zmieniać mag co chwilę...

 

A właśnie, czy należałoby kupować prowadnicę nową jeśli właśnie leci do mnie sp 120 guardera?

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam te magi. Są niezłe, nie tną się - trzeb je przesmarować na początku, ale to każdy mid, low, real-cap. Jedyny problem to że te półokrągłe końcówki blach wychodzące do góry (ścianki w nie przechodzą) trzeba przygiąć do dołu, żeby magazynek wszedł i zaczepił się w gnieździe (chodzi o G3 od JG). Ważne jest aby przygiąć je na całej długości, bo jak przygniesz tylko przy podajniku kulek (kominie) to potem wyłamie się zaczep z przodu magazynka (piszę bo doświadczyłem niestety tego - wprawdzie mag się trzyma potem w gnieździe na samym zaczepie z tyłu, ale ma luzy i się chybocze). Najlepiej przygiąć blachę w takim stopniu, żeby mag lekko zaczepił się w gnieździe i miał delikatny, ledwie wyczuwalny luz.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wypadła mi dźwignia selektora, samą dźwignię znalazłem, śruby wraz z plastikiem trzymającym dźwignię z drugiej strony korpusu repliki już nie. Spec nie ma tego dostępnego niestety, w żadnym innym sklepie też nie widziałem. Miał już ktoś podobny problem i znalazł jakis sposób na zamontowanie selektora?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

to może zmienię pytanie. Czy ten zestaw się nie rozleci i czy będzie pasował?

 

Nie chcę lipo.

Sprężyna. Jeśli bym zamontował to głowica tłoka by się rozpadła z tego co widziałem., tłok też słabej jakości.

preckę mam w planach, i to 650mm, do tego tłumik 32 cm (zakryje lufę i będzie tłumił). gumkę systemy mam.

 

Wiem że dysza najprawdopodobniej nie będzie pasowała. jeśli ktoś porównywał/ sprawdzał to proszę o wnioski z tej operacji.

 

Moje g3 ma 3 lata...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moim zdaniem najlepiej kupić sar tactical rifle II od CA. Masz kompletną replikę ze wszystkimi śrubkami, pinami, suwadłami i innymi sprężynkami. Ewentualnie można kupić samo body od CA ale wychodzi to drogo (i "rurę gazową" trzeba sprowadzić, bo w Polsce zdaje się nie ma).Jeszcze G&G produkuje metalowe body co G3, ale też niedostępne w Polsce.

 

Co do zwiększenia zasięgu tanim kosztem to proponuję wymienić gumkę hop-up, lufę na lufę precyzyjną i cylinder na cylinder typ 0 plus uszczelnienie całego układu. No i oczywiście dobre kulki.

Mam g3 ze stockowym gerboxem - wymieniłem tylko w/w elementy (lufa i gumka są madbulla, a cylinder jakiś chiński tani) i uzyskałem stabilne 400fps i dobre skupienie. Zasięgu nie mierzyłem dokładnie, ale jest zadowalający jak dla mnie :) Koszt około 200 - 250 zł razem z kulkami :)

 

Pozdrawiam

misiakow

Edited by misiakow
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Mam takie pytanko odnośnie szyny do g3, konkretnie montażowej na przykład pod lunetę kolimator.

Tak więc jakiej używacie, używaliście jaka według was była najlepsza i jaką byście najbardziej polecili, z tych chińskich i markowych.

Mam jakąś szynę chińską(dostałem razem z repliką pisze na niej tylko HkG3mp5), ale jakaś taka krzywa :teethh: .

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie,

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę...

Potrzebuję przedni chwyt ris do G3 najlepiej jg. Sprzedawali to kiedyś osobno nawet albo w g3 ras.

Wrzuciłem ogłoszenie do komisu, cisza, regularnie przeglądam allegro, pytałem pl sklepów, nikt tego nie ma.

 

Może komuś chwyt się "znudził" albo chce swoje g3 przystroić bardziej do tego używanego przez BW?

Z chęcią zamienię się z dopłatą ze swojej strony plus oryginalny oliwkowy chwyt albo chwyt z dwójnogiem od sg1.

Link to post
Share on other sites

słuchaj. jak patrzyłeś może wcześniej na temat to 2 albo 3 razy pytałem czy ktoś może ma na zbyciu albo do wymiany. jedyna opcja chyba to dokupić ten od CA za 5 stówek - ale to boli wydawać na chwyt podobnie jak za replikę (ja to nawet więcej bym wydał bo kupiłem używany za 300)

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

Mam problem z moją g3. Zamontowałem do swojego g3 bore-upa od classic'a + wcześniej zamontowałem m120 promyka, precke systemy, gumę systemy.

Na takim zestawie giwerka powinna dawać coś koło 430fps, a daje tylko 370. Patrzyłem chyba wszędzie gdzie tylko można było czy jest szczelność no i jest. Czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tak to jak go rozwiązał?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

 

Staję przed problemem tuningu mojej "gietrójki".

 

W tej chwili siedzi tam już preclufa i odpowiedni cylinder.

 

Chciałoby się jednak więcej... tu moje pytanie:

 

Czy lepszą opcją byłaby sprężyna 120 + BoreUp? (jaki?) czy może zamiast boreup - komplet wzmocnionych części + M130(140?)

 

Czytając wpis wyżej, zastanawiam się nad drugą opcją. Jakieś sugestie odnośnie części?

 

 

 

Oczywiście strzelanie wyłącznie na semi, jako spotter/wsparcie dla snajpera.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

 

Zdaję relację z testów:

 

G3 otrzymało nowe serducho - wymienione w sumie wszystko prócz szkieletu GB (sporadyczne semi powinien wytrzymać raczej, auto brak).

 

Całość opiera się na m140, lipo11.1 i preclufie Madbulla - podoba mi się. Daje do ponad 470fps. Przy ~75m jedyne poprawki to tylko lewo/prawo na wiatr. Do tej odległości trafienie to nie jest w zasadzie większy problem, wiaterek czy coś - sekundę później poprawka i trafiamy. "Headshot" za 3 strzałem z 70m również się udał ;) Ze względu na śnieg nie widziałem już kulek, by brać poprawki, niemniej jednak nietrafione strzały przy ok. 75m leciały jeszcze dalej, nie było też konieczności podnoszenia punktu celowania. Btw. Systema Energy kręci ładnie i w -8*C :)

 

Mam też takie pytanie:

 

Jaką najdłuższą lufę można by zamontować w takiej konfiguracji? Żeby nie była za długa, czasem jakieś akcje potem są... Bore Up nie ma. W tej chwili lufa ma 509mm. Jest sens dłuższą?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tłumik już jest mega długi i tak więc to nie problem...

 

Jeśli chodzi o różnicę - w G36 mam Systemę i tak jakoś mi się wydaje jakby była lepsza. Tutaj tylko tani Madbull i WYDAJE MI SIĘ, że lepsza precka by się sprawdziła tu jeszcze lepiej, a jak już wymieniać - to na jeszcze dłuższą "przy okazji" niejako ;)

 

W każdym bądź razie w pierwszej kolejności zbieram na boczną replikę, co by pełnię zasięgu poniżej tych 25m pokryć, a i z drugiej strony - póki działa i strzela celnie - nie tykam ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...