Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie ma wątku o SBS, więc zapytam tutaj.

 

sbs-fort.jpg

 

Zdjęcie niewielkie, ale parę rzeczy udało mi się wyłapać. Może ktoś mi pomoże z resztą.

 

Z tego co wiem, żołnierze mają na sobie kamizelki SigTac IIRC, spodnie AWD RN FR.

L119A1 w wersji klasycznej, bez laserów, latarek, chwytów i lunet czy kolimatorów, ze standardowym chwytem transportowym DIS (na innych ujęciach widać dokładnie).

Pan po lewej ma wg mnie kaburę Bianchi M12, ktoś potwierdzi?

A buty jakie? Zwykłe assault boots czy bardziej jakieś hikingowe? Na zdjęciach z Tora Bora z tego samego okresu mają jakieś buty górskie (widać je np. na fotce zamieszczonej przez Matrixa).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

save0001u.jpg

Mamy zdjęcie. To SAS z końca 2001-początku 2002, współpraca z Deltą.

 

 

 

Korekta. Na zdjęciu są panowie z Poole, nie z Hereford. Ukazuje wydarzenia z końcówki 2001, dokładnie z grudnia.

Fota pochodzi z książki napisanej przez d-cę Zespołu Szturmowego szwadronu C Delty.

 

Siemano.

Czy ktoś z was wie może, czy assault vesty w desercie są/były używane przez SAS/SBS?

Jeśli tak, to jakieś zdjęcia na potwierdzenie byłyby mile widziane :icon_smile:

 

16bk1ed.jpg

 

W miarę aktualne zdjęcie trzech panów z Boat Troop szwadronu A 22nd SAS. Jak dasz rade rozróżnić 'co i jak' to masz na czym bazować.

Link to post
Share on other sites
Korekta. Na zdjęciu są panowie z Poole, nie z Hereford. Ukazuje wydarzenia z końcówki 2001, dokładnie z grudnia.

Fota pochodzi z książki napisanej przez d-cę Zespołu Szturmowego szwadronu C Delty.

 

SBS. Z-Squadron.

 

W miarę aktualne zdjęcie trzech panów z Boat Troop szwadronu A 22nd SAS. Jak dasz rade rozróżnić 'co i jak' to masz na czym bazować.

 

Bzdura. Gozsc ktory te zdjencie wztawil na gersoc nazywa sie D-Fuze i jest ATO (cos jak EOD), ktory jest przywionzany do SAS.

Nikt stich Panow jest SAS.

 

Pozatym, vesty nie som jakies OPS Vest.. tylko vesty ISPL...

Link to post
Share on other sites

W miarę aktualne zdjęcie trzech panów z Boat Troop szwadronu A 22nd SAS. Jak dasz rade rozróżnić 'co i jak' to masz na czym bazować.

 

Jak to się ma do mojego pytania o AVki w DDPM??? :D

Potwierdzam to, co pisze Nephilim - na focie jest D-fuze z Gearsoca. Panowie mają na sobie ISPL i RAVa, i nie są bezpośrednio z SAS.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Yo, oto moja stylizacja.

SBS, A-stan, Qala-I-Jangi, listopad 2001.

pb100599j0ekw.jpg

pb100597d7iq2.jpg

Do pełni szczęścia brakuje kilku rzeczy:

- inne obuwie, najpewniej standardowe 'assault boots' z goretexem

- zielony jersey

- oryginalna kamizelka SigTac (może być ciężko, prędzej elektronikę znajdę niż toto)

- Racall + fistmic

- SIG P226!! (póki co w kaburze siedzi USP :P)

 

Jeśli macie jakieś uwagi - śmiało, walcie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dowiedziałem się czegoś ciekawego.

Otóż kamizelki SigTaca często używane przez SBS w 2001 roku jeszcze nie istniały :D

Kamizelki używane w Q-I-J to zwykłe tanie wędkarskie westy :)

Nawet rozszyfrowaliśmy logo z jednej fotki - Karl Cammerling - firma produkująca narzędzia :D

Link to post
Share on other sites

To do mnie? :D

Niestety AEG. Bateria w prowadnicy, dlatego przy strzelaniu kolba musi być rozłożona :/

Zebrać części to teraz pikuś. Jak zaczynałem składać replikę, to w sklepach były tylko lufy i chwyt silnikowy. Teraz możesz kupić niemal wszystkie potrzebne części w jednym sklepie... No może poza zawieszeniem i DISem :) Sklep jest prowadzony na facebooku - Warlord Tactical. Co jakiś czas dodają nowy produkt, aktualnie stworzyli gumową stopkę kolby (ja akurat mam stary produkt Guardera).

Link to post
Share on other sites

Kolory jakby zdjęcie było z czasów Wojen Burskich :icon_smile:

 

Nie wiem czy sprawdzałeś znaleźć zdjęcie na stronach www. Ja znalazłem:

 

http://da.wikipedia....sen/Afghanistan

 

http://commons.wikim...Afghanistan.jpg

 

EDIT: to na 100% US:

 

http://www.history.army.mil/brochures/Afghanistan/Operation%20Enduring%20Freedom.htm

Edited by marcin_d
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...