Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

Czytałem całą stronę dpm-soldier.

Wychodzi na to, że ten smock wprowadzony w latach 70 będzie odpowiedni.

A o tą torbę na ramie chodzi.

Można założyć, że w takiej torbie nosili granaty do M203? Chyba, że stosowali jakieś bandoliery.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A o tą torbę na ramie chodzi.

Można założyć, że w takiej torbie nosili granaty do M203? Chyba, że stosowali jakieś bandoliery.

Możesz zrobić takie założenie spokojne - używana do przenoszenia wszelkich elementów wyposażenia, na kilku fotach widać głównie radia ale dobrze poinformowani mówią właśnie o 40mm i ręcznych, środkach opatrunkowych itp.

Link to post
Share on other sites

Dobra Lads.

Więc lecimy:

 

PLCE w DPM weszło do użytku PO wojnie w Zatoce. Jak chcesz byc pro musisz mieć PLCE 90Pattern i to w pierwszej wersji (vide montaż do pasa) - w Zatoce używano protypu PLCE oraz Pattern One.

Większość żołnierzy używała wówczas wciąz webbingu 58.

Bergeny - wyłącznie zielone, najlepiej jeżeli byłby to berghaus cyclops, vulcan albo coś w tym stylu.

Kurtki - jeżeli ma być kurtka z kapturem, to tylko windproof Arctic. Są jej wersje w DDPM, ale to białe kruki.

 

chest rigi - Arktisy z klapami na napy lub napy i rzepy. Pomalowane krylonem.

 

Ogólnie jednostki specjalne używały czegokolwiek i często można spotkac u nich szpej z innych armii.

Jako ciekawostkę podam, że obecnie brytole (np RMC) w Afghanie czesto noszą goretexy Aussie oraz... w Marpacie. Wcześniej mieli modę na szpej francuski (gore w CCE) oraz Irlandzki.

 

Pozdrawiam.

Duncan

Link to post
Share on other sites

Ktoś pytał czy jest grupa na Śląsku stylizująca się na UKSF.

Otóż jest. Tu raczej nieznana, gdyż praktycznie nie za wiele ma wspólnego z airsoftem.

Działa w oparciu o zachodnią część kraju (Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze) i skupia się głównie na taktyce zielonej.

Nie zajmuje się stricte rekonstrukcją, ale wszyscy jej członkowie są maniakami UKSF i działają w oparciu o ich sprzęt i uzbrojenie.

Okres jaki ich interesuje to głównie przełom lat 90/00, ale zdarzają się też "oldskólowe" wypady w stylu B20.

Niestety nie prowadzi żadnej strony (podobno ma się to zmienić niebawem), ale udało mi się dostać kilka zdjęć.

Po wszelkie info w sprawie kontaktu zapraszam na priv lub mail starytrakciarz(małpka)gmail.com

http://imageshack.us/g/1/9874463/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie.

Te spodenki bd dobrym wyborem?

http://www.ebairsoft.com/emerson-combat-pants-em8527-p-5227.html

Wiem, że made in china, ale nie stać mnie na org Crye, a czytałem, że ludzie się pozytywnie o tych kopiach wypowiadają.

Problem w tym, że nie wiem czy się nadają, zauważyłem, że operatorzy biegają chyba w starszym modelu ( miejsca na nakolanniki otoczone są materiałem o jednolitym kolorze( podobny do tego używanego w Combat shirtach)).

To jak ujdą?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pewnie ujdą, świetne do reko-kako :biggrin:.

 

Cryee można kupić tanio jak masz trochę czasu i umiesz używać allegro i wujka google. Ostatnio kolega kupił spodnie cryee'a za 150 zł, więc da się, a to jest jakiś chiński szit w którym po paru czołganiach będziesz miał dziury.

 

Taaaa G3 Crye za 150 ziko.... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :bialaflaga: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

A dla twojej informacji MC Propper'a też jest szyty w Chinach.. (ew. Dominikana) :icon_biggrin:

do tego są z gównoripu (65% nylonu) więc jaja latem giną.. :icon_eek2:

Edited by H8er
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak, jednak chyba kupie tą kopie.

Stwierdziłem, że zakupie LBT 6094 (jest bardzo podobne do sohpc) zamiast RAVki która wydaje się mało wygodna, a poza tym praktycznie nie dostępna w Polsce.

Pozostaje jeszcze kwestia mounta do PSV 21, co szczerze mówiąc mnie przeraża bo kopii nie widziałem a org jakby to powiedzieć kosztuje sporawo...

A no i buty, ale myślę, że tu raczej jakieś fajne Asolo załatwi sprawę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...