Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu chodzi o to żeby mieć poziomicę w polu widzenia lunety a nie pod/nad/obok bo samo rozwiązanie z poziomicą nowe nie jest.

Tylko po co, skoro zwykła poziomica sprawdza się dobrze.

Jakoś u strzelców FT, od których wyszedł pomysł tych poziomic, nie widziałem jeszcze takiej lunety. No ale oni lunetą za 500zł się nie zadowolą :biggrin:

Link to post
Share on other sites

No ale oni nie mają HU i na tych 50m przy przechyleniu karabinka o x stopni nie będą mieli takiego błędu jak my- skazani na HU ;]

Ale ołów leci po dużej paraboli, a cele mają 25-40mm. Więc komu bardziej potrzebne :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Airsoftowcom. Przesunięcie pkt trafienia przy przechyleniu pykadełka do HFT o 10 stopni (przykładowo bo oczywiście dużo mniej) będzie niewielkie natomiast w replice ASG będzie już spore.

A wyobraź sobie, że gdy pisałem o dużej paraboli, to miałem na myśli dużą parabolę :biggrin: , każde, nawet minimalne wychylenie powoduje przesunięcie POI. Każdy szanujący się strzelec FT (nie HFT, bo tam i cele większe i bliżej, no i założenia inne) ma przy lunecie poziomiczkę, a gdy masz trafić np. 25mm na 40m to się ona przydaje.

Ja jakoś nie zauważyłem potrzeby używania poziomiczki w airsofice, a mam i mocną i daleko strzelającą replikę :wink:

Link to post
Share on other sites

nie wiem jakie to dokładnie są przesunięcia- musiał bym policzyć a sporo i zależy od wysokości montażu na którym siedzi luneta. Niemniej w wiatrówkowym strzelectwie (czy to FT czy HFT, fakt) pocisk nie zacznie lecieć po łuku w bok przy przechyleniu sprzętu. Zmieni się punkt trafienia ale nie sama parabola pocisku. W ASG natomiast stanie się DOKŁADNIE to samo co w przypadku FT PLUS przekłamanie wynikające z pochylenia repliki. Ja pochylając replikę brałem poprawkę na wiatr :D. Było mi wygodniej i miałem większą wprawę niż celując odpowiednio w prawo lub lewo.

 

Ale tak czy siak, ogromnego wpływu na skuteczność snajpera w ASG to nie będzie miało. Minimalny, owszem. Nawet pewnie zauważalny ale chyba nie warty zachodu. Jak precki PDI :D

Link to post
Share on other sites

nie wiem jakie to dokładnie są przesunięcia- musiał bym policzyć a sporo i zależy od wysokości montażu na którym siedzi luneta.

To prawda, a w FT są zazwyczaj wysokie, bo lunety x50 i x56 to standard. W HFT używają mniejszych lunet i co za tym idzie średnich lun niskich montaży, ja mam np. IOR x40 na niskim.

Ja pochylając replikę brałem poprawkę na wiatr :D. Było mi wygodniej i miałem większą wprawę niż celując odpowiednio w prawo lub lewo.

Ciekawe, ja używam Mil-Dota, ale to dlatego że wszędzie go używam, w AS, w HFT i na kbksie.

go wpływu na skuteczność snajpera w ASG to nie będzie miało. Minimalny, owszem. Nawet pewnie zauważalny ale chyba nie warty zachodu. Jak precki PDI :D

Precki PDI spisują się świetnie, jak używasz Straightów :wink:

Link to post
Share on other sites

Strzelałem z SWD (ostrego) z lunetą wyposażoną w poziomicę (czy raczej poziomnicę - ta pierwsza to linia na mapie ;)) i tam faktycznie miała znaczenie.

 

Dex, muszę przyznać rację koledze GZ - taka luneta w FT ma dużo większe znaczenie niż w ASG. W końcu tutaj "kill zone" to cały człowiek, a nie 4-5 centymetrowe kółeczko...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na te nawet 90m najlepiej strzelało by mi się z przeziernika i muszki tunelowej... ale jak to wygląda?!

Ja na takiej odległości nie widzę kulki, nie wiem jak ty :biggrin: .

Poza tym, mam problem z przeziernikiem, od biedy z muszką i szczerbinką se radze, przez okulary.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...