Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WWCH - oporzadzenie, opinie


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt, tyle ze Grot nie jest wykonany przez tajemne, male zolte raczki a made in Poland. Co do WWCH, dzisiaj widzialem kilka rzeczy ichnich. No coz, admin panel uszyty pod skosem (klapa zamiast zachodzic slicznie, rownolegle na rzep z przodu nachodzi pod katem okolo 15-20 stopni), dziwnie przyszyte palsy na plecach tak, ze te na gorze nijak sie maja do tych na dole. Efekt - camel firmy innej (made in Poland) musial byc umieszczany pod lekkim skosem zeby pasowal). Za nic nie dzialajacy QR w Cirasie. Rzep od ktorego...odpadaly naszywki!!! No i ogolnie dla mnie naprawde zerowa wytrzymalosc materialu. Niestety, ale to naprawde jest cos nie tak. O CIRASIE w rozowym MC juz nie wspomne

Link to post
Share on other sites

Ze swojego doświadczenia, mogę wymienić tyle, ze CIRAS'y, prócz tego, że były lekko różowe, uszyte był w porządku. Miałem do czynienia z dwoma. Kamizelki FSBE, jedna była naprawdę porządna, uszyta prawidłowo i nic się nie sypało, natomiast druga miała krzywo poprzyszywane taśmy, nierówne odstępy między przeszyciami, ogólnie kiszkowata. Mogę powiedzieć, że trochę loteria, ale prawda jest taka, że niestety jakość jest na dość niskim poziomie.

 

Chciałbym jeszcze spytać Cie kthulhu, czym różni się poliester od nylonu. Jest chyba więcej różnic niż nazwa. Możesz mi podać jakieś źródło gdzie dowiem się jakie są to różnice od strony technicznej (sposób wyrobu, skład, etc, etc.).

Link to post
Share on other sites

Wg Wikipedii:

 

Nylon - syntetyczny polimer, rodzaj poliamidu służący do wytwarzania włókna syntetycznego o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie i łatwo dającego się barwić. Stosowany przede wszystkim do produkcji dzianin, tkanin, lin i żyłek.

 

Nylon został wynaleziony 28 lutego 1935 roku przez Wallace'a Carothersa w E.I. du Pont de Nemours and Company w Wilmington w USA. Wiadomość o jego odkryciu podano do publicznej wiadomości w roku 1938 i w tym roku wprowadzono na rynek pierwsze produkty z nylonu: szczoteczkę do zębów z włosiem nylonowym oraz co odbiło się większym echem nylonowe pończochy w 1940 roku. Włókna nylonowe są obecnie używane do wytwarzania wielu rodzajów sztucznych tkanin, a nylon jako tworzywo sztuczne jest używany w wielu gałęziach przemysłu.

 

Poliestry - polimery zawierające wiązania estrowe w swoich łańcuchach głównych.

Poliestry posiadają sztywniejsze i bardziej polarne łańcuchy główne od polimerów winylowych przez co mają większą tendencję do tworzenia fazy krystalicznej oraz są bardziej kruche, twarde i trudniej topliwe.

 

Podstawową metodą ich syntezy jest reakcja estryfikacji hydroksykwasów samych z sobą lub reakcja dioli z kwasami dikarboksylowymi. W ten sposób otrzymuje się np. poli(tereftalan etylenu) (PET) będący podstawą większości włókien poliestrowych oraz materiałem z którego produkuje się plastikowe butelki.

 

Drugą ważną metodą syntezy poliestrów jest reakcja chlorków kwasów karboksylowych z diolami. W ten sposób otrzymuje się poliestry aromatyczne takie jak dakron, a także wszystkie poliwęglany.

 

Trzecią metodą otrzymywania poliestrów jest reakcja bezwodników kwasowych z diolami i triolami. Stosując w tej reakcji bezwodnik ftalowy i glicerynę otrzymuje się żywicę poliestrową zwaną gliftalem będącą podstawą wielu klejów, w tym syntetycznej gumy arabskiej.

 

Teraz niech jakiś chemik przetłumaczy to na polski. Oba materiały to polimery, tylko nylon mocniejszy jest. Przynajmniej tak mi sięwydaje.

Link to post
Share on other sites

Kamizelki widzialem u "szczesliwych" nabywcow. Co do roznic. Wiadomo, oporzadzenie najlepiej powinno byc zrobione z Cordury (ktora tez jest tkanina nylonowa). Typowy nylon uzywany w oporzadzeniu to najczesciej tzw. Nylon Balistyczny. Przeciera sie duzo zyszbciej niz Cordura, ale jest tez duzo wytrzymalszy niz poliester (Kodura, Codura lub Kordura). WWCH zrobine jest z tego ostatniego. Oporzadzenie zrobione z kodury (lub jak tam ktora firma nazywa) ma duza sklonnosc do szybkiego przecierania sie, jezeli w jednym miejscu zrobi sie lekkie rozprucie, bedzie ono szlo dalej az do rozwalenia sie calego plata kamizelki (w przypadku cordury zjawisko takie nie wystepuje wlasciwie). Kodura rozni sie tez impregnatem. W przeciwienstwie do Cordury nie jest to sliczny impregnat a zwykle PCV (rowniez majace ogromna tendencje do szybkiego wycierania sie). No i najwazniejsze. W kazdym przypadku impregnat z czasem sie wykrusza. Tyle ze w przypadku Cordury pozostaje ona wciaz w miare sztywnym, wciaz wytrzymalym materialem, a kodura po prostu sypie sie w rekach :] Jak ktos powiedzial - loteria :]

Link to post
Share on other sites

Jałowa dyskusja.... Rozważania type: Mercedes 500 SL czy BMW 535 są lepsze od Forda Focusa... Dziecko wie, że są lepsze, ale zamiast 75tys kosztują po 200tys, co nie zmienia faktu, że Focus to całkiem fajne autko i wielu ludzi nimi jeździ bardzo je sobie chwaląc...

 

Poliester, nylon, codura, kordura... wszystko to pewnie prawda, ale ja pozostanę nadal szczęśliwym właścicielem chińskiego CIRAS'a...

Jak na mój gust, jest taki jakiego się spodziewałem za te 300zł... Całkiem zgrabnie uszyty, materiał nie wydaje mi się tandetny, kolor jest niezły, rzepy są mocne, ładownice uszyte całkiem spoko, admin panel uszyty bez zarzutów... jedyne zastrzeżenia jakie miałem to:

1) potrójna ładownica, w której jedna z nich mieściła tylko jeden magazynek (która zresztą wyciąłem, ponieważ potrójna ładownica nijak nie pasowała do mojej koncepcji)

2) w kilku miejscach są nierówno przeszyte taśmy.

Oglądałem impregnat od środka, nic się nie sypało, ot taka trochę gumowata powłoka... QR działa bez problemów...

Coż, do oryginału mu być może daleko, być może, gdybym położył obok produkt G&P czy Phantoma, itp, to zobaczyłbym różnicę, ale produkty WwCh nie zamierzają chyba być konkurencją dla tych wymienionych, lecz ich alternatywą, dla ludzi, którzy w zamian za cenę, są w stanie iść na pewne ustępstwa, którzy mają mniej zasobny portfel lub inne priorytety w życiu, niż tylko oporządzenie i sprzęt do ASG.

Więc jeśli CIRAS się posypie, to go zszyję i załatam, jeśli padnie jakaś łądownica, to kupię nową, jeśli się trochę wytrze, trudno... jak straci kolor, to strzelę go krylonem trochę.... życie....

 

A tak przy okazji, to ładnie mi się skomponował kolor tego chińczyka z moim eksperymentem malarskim...

justmfu3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Widziałem tą fotkę na mp.net i się zastanawiałem jakiej produkcji jest owa kamizelka...teraz wiem :P

 

Ja no cóż...Mój Pantac/Phantom do mnie leci, czy tam płynie, moi znajomi mają dwie sztuki tych CIRAS'ów from specshop, niestety we Flecktarnie, ale cóż począć....doleci/płynie mój CIRAS to porównam...

Link to post
Share on other sites

I ja całkowicie popieram Sieta!

 

Mój CIRAS może nie jest idealny ale mnie cieszy... Co do szycia,mistrzostwo świata to to nie jest. Nierówności widać szczególnie na plecach. Po raz kolejny miałem pech bo u mnie QR nie działa jak powinien...kilka podskoków,albo pociągniecie przedniej części kamizelki mu pomaga,ale to chyba nie tak ma działać. Jedyne co w kieszeniach co mi sie nie podoba to sztywne paski mocujące,mogła to być zwykła taśma jak w MIWO. No i mogły by być węższe. I zamiast 6 wchodzi 5 magów...a wcześniej myślałem że to na 3 magi :lol: .

 

Ja tam nie żałuje tych 300 zł(może jeszcze może nigdy nie pożałuje...) Nie mam możliwości porównać go do chociaż by G&P,pewnie wyszedł by blado,ale każdy wie że jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma ;)

 

pic0082jt3.th.jpg

 

Sztuczne światło,słaba jakość,ale się pochwale :)

 

P.S. Mam nadzieję że jakoś mniej więcej jest dobrze założony..

Link to post
Share on other sites
Po raz kolejny miałem pech bo u mnie QR nie działa jak powinien...kilka podskoków,albo pociągniecie przedniej części kamizelki mu pomaga,ale to chyba nie tak ma działać
Bo to ma działać na kamizelce z miękkimi wkładami, płytami, pełnymi magazynkami, granatami i paroma jeszcze rzeczami. Jak kamizelka jest wypełniona głównie powietrzem to jest za lekka żeby się rozpaść.

 

Jedyne co w kieszeniach co mi sie nie podoba to sztywne paski mocujące,mogła to być zwykła taśma jak w MIWO
Rozumiem, że chodzi o oaski mocujące kieszeń do kamizelki. Sztywne paski zapewniają lepszą stabilność kieszeni i pewniejsze mocowanie.

 

Ja wiem, że takie symetryczne ułożenie ładownic pistoletowych ładnie wygląda, ale to ma działać, a nie wyglądać. Po magazynek sięgasz słabą ręką, więc kieszenie powinny być obok siebie tak, żeby Ci było łatwo sięgnąć po magazynek. I obok siebie, żebyś trafiając na nie ręką od razu wiedział, która jest pełna, a która już pusta, a nie zastanawiać się pod ogniem, z której już zużyłeś magazynek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W związku z brakiem komentarzy odnośnie plecaków wwch, postanowiłem zaopatrzyć się w jeden na próbę.

 

Krawcem nie jestem, ale na starcie postanowiłem dokładnie przyjrzeć się materiałowi, który Kthulhu tak gnoi. Za punkt odniesienia, obrałem: guarderowską kopię IBA, Recon Vest G&P i wykończenia (kieszenie itp.) w kamizelce UTG. Nie oszukujmy się, że faktycznie biorąc pod uwagę ich grubość, wwch wypada marnie. Co innego jednak w lesie, gdzie po przeprowadzeniu crash testów w postaci kolczatych krzaczorów itp. nie odbiega znacznie od wyżej wymienionych, czyli spełnia moje potrzeby, aczkolwiek jest kilka (w zasadzie) dupereli, na które zwróciłem uwagę (na niekorzyść plecaka). Są to przede wszystkim:

- szwy, które w niektórych miejscach wyglądają jak szyte co najmniej po pijaku, lub też pod groźbą deportacji :lol:

- metalowe zamki błyskawiczne dość mocno dzwonią (odrobina czarnej izolacyjnej i kłopot znika)

- fastexy trochę jakby na słowo honoru

- ten gumowany materiał, którym wykańczane jest w niektórych miejscach wnętrze, źle mi się kojarzy. Miałem kiedyś plecak w znacznej części "wylepiony" tym czymś i bardzo szybko wylądował w piecu. Guma zaczęła się szybko kruszyć, żółknąć itp. Nie wiem jak będzie tutaj.

 

Generalnie dostałem to, czego się spodziewałem, ni mniej, ni więcej. Nie jest to ruska/chińska tandeta z targu, ale mu również brakuje do większości produktów znanych producentów.

 

Nie uwzględniam kontraktów, bo praktykowanie z nimi, zamyka się u mnie na ETLBV.

 

Na koniec fotki:

backpackvb5.th.jpg 3dayry3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Czy te kieszenie widoczne na fotka dają się odpiąć (chodzi o te dwie boczne i tylne cargopodobny wyrób) ??

 

Z tego co pamiętam to ta duża na głównej stronie jest na taśmach molle, a te dwie boczne już na stałe ;)

 

P.S.

Ma ktoś już plate carriera w CB ??

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites

Może to nie typowe WWCh ale chyba nic "firmowego" to nie jest...ale do rzeczy: Czy wie ktoś jak sprawuje się taki[klik] zawieszenie? Używa go ktoś,ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Mam je i nie zamienie na zadne inne. Przeciaga sie je pod tymi pasami na ramionach i dopina z tylu, tam gdzie mocowania cummerbandow. Replika wazy 4,5 kg a zawieszenie trzyma sie mocno i ani przez chwile nie chce puscic. Bylem z nim na WOSPie - przez caly dzien sprawowalo sie elegancko. Tylko rzecz jasna do eMki potrzebne bedzie Ci takie "ucho" montowane pod zerdz kolby ;-).

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam to ta duża na głównej stronie jest na taśmach molle, a te dwie boczne już na stałe ;)

 

P.S.

Ma ktoś już plate carriera w CB ??

 

 

Te dwie boczne też da się odczepić, i dopiąć do kamizelki w MOLLE :) . Tyle że zamiast zwykłych taśm montażowych, z tym guzikiem na końcu (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa :P ), cała taśma jest obszyta rzepem, więc trzyma się na długości rzepu (jak pokrowiec od gogli ESS ). Dodam że takie rozwiązanie sprawia że ładownice się nie kolebią, niestety wystarczy pociągnąć ładownice "od ciała", i cały rzep się odlepia, sprawiając, że możemy w wirze walki zgubić ładownice i wszystko co w środku :).

 

Pozdrawiam ;)

Edited by ZXZ
Link to post
Share on other sites
Czy te kieszenie widoczne na fotka dają się odpiąć (chodzi o te dwie boczne i tylne cargopodobny wyrób) ??

 

No tak już ludzie napisali, można. Dziwnie to trochę wygląda (tzn. plecak bez tych pouchy wszystkich) ale jest jak najbardziej możliwe. Mało tego, w zestawie z nadupnikiem dostajesz pas, do noszenia go bez plecaka.

 

wystarczy pociągnąć ładownice "od ciała", i cały rzep się odlepia, sprawiając, że możemy w wirze walki zgubić ładownice i wszystko co w środku

 

Żeby tego uniknąć, używa się pasków "stabilizujących" opinanych dookoła każdego poucha i problem znika.

 

 

Czy do CIRASa da się jakoś dopiąć plecak?(Zaraz usłyszę że tak się nie robi itp.

 

Paski można tak regulować, że możesz swobodnie założyć plecak na kamizelkę, o ile takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje. Ja bałem się, że przy utg, gdzie na barach masz np. poucha na radio, noszenie będzie niewygodne. Nic bardziej mylnego. Regulujesz tyle ile potrzebujesz i pasuje.

Edited by ogooraz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...