Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WWCH - oporzadzenie, opinie


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak obiecałem . Panie i Chamowie :-F . Oto przed wami

 

Plate Carrier Harness WWCH

 

Zdjęcie000.jpg

 

Co dostajemy w zestawie?

 

Zdjęcie018.jpg

 

- samego Plate Carriera

 

- Admin Pouch

 

- potrójną ładownice na magazynki do M4/M16

 

- ładownice typu Cargo

 

 

Wrażenia:

- Kamizelka

 

 

Zdjęcie022.jpg

Zdjęcie015.jpg

 

Na pierwszy rzut oka kamizelka wygląda dosyc dobrze. Materiał (jak na nylon) jest mocny i wygląda na wytrzymały. Taśmy montażowe wykonane są z materiału podobnego do taśm z REACTORA (by MilTec). Kamizelka jest dośc "giętka". Daje to dużą swobodę ruchów, ale niektórym może to nie przypaśc do gustu. Oczywiście można temu zaradzic wsadzając doń karimate lub inną rzecz, która ma imitowac SAPI :-P

Na spodzie kamizelki (z przodu jak i z tyłu) znajdują się otwory do wsadzania "płyt".

 

Zdjęcie013.jpg

Zdjęcie017.jpg

 

Ustawianie rozmiaru jest dośc łatwe. Polega na pociągnięciu taśm, przy fastexach, tak jak w innych kamizelkach tego typu lub zawieszeniach do broni. Zakończenia taśm (przynajmniej tych w pasie) są zrobione z gumy typu "gumka z majtek".

Jest tu pewien haczyk. Otóż Plate ów zdaje się byc robiony na ludzi niezwykle "dużych".

Ja wyglądam niczym Gimli z Władcy Pierścieni, a jednak pod kamizelką mam dośc dużo luzu. Przy chodzeniu trochę śmiesznie to wygląda, ale można przezyc. Widac kamizelka była robiona z myślą o Amerykanach.

- Admin Pouch

 

Zdjęcie019.jpg

 

Co mogę powiedziec. Powierzchnia na rzepa jest średniej wielkości. Oczywiście (jak widac zresztą na zdjęciu) name patch, czy inna naszywki typu Calico Jack się zmieszczą, ale rewelacji nie ma. W ładownicy zmieszczą się długopisy, magazynek do broni bocznej, czy strzykawka do kulek. Pod powierzchnią "rzepową" jest kieszeń na mapkę czy dokumenty, ale niestety nie ma rzepa, którym można by ją zamknąc.

Niby w środku jest "podgumowanie", ale do G&P się to nie umywa. Trzeba więc uważac aby dokumenty nie wypadły. Ogółem standard.

 

- ładownica na magazynki

 

Zdjęcie021.jpg

 

Standarowa ładownica na magi do M4/M16. Każda kieszeń mieści jeden magazynek. Magi siedzą dośc głęboko więc nie trzeba martwic się, że wypadną. Rzepy przy zapięciach są przyszyte mocno, i mimo mych usilnych starań (czyt. wielokrotnego bezsensownego otwierania i zamykania) są ciągle na miejscu.

Zapięcia ładownic można schowac w specjalny pasek wewnątrz ładownic, by miec w ten sposób ładownice otwarte dobre do CQB.

 

Zdjęcie023.jpg

 

Wykonanie w mym mniemaniu bardzo dobre. W porównaniu do ładownic MilTeca, te są zrobione z dosyc grubego nylonu. Nie powinny byc zatem podatne na podarcie. Magi wyciąga się jak i wsadza niezwykle łatwo.

Konstrukcja to standard.

 

- ładownica Cargo

 

Zdjęcie020.jpg

 

Tutaj nie trzeba się rozpisywac. Cargo jest jak każdy widzi. Jeśli chodzi o pojemnośc. Zmieszczą się tam drobiazgi typu, telefon, chusta, dodatkowa paczka kulek (2k wejdzie spokojnie), narzędzia typu imbusy itp. Materiał i wykonanie tak jak w ładownicach na magi, czyli dobre. Taśmy na zewnętrznej stronie pozwalają na montaż, np. dodatkowej ładownicy na maga.

 

Podsumowanie

 

Cóż mogę powiedziec. Starałem się byc obiektywny. Po REACTOrze jest to moja druga kamizelka i szczerze powiedziawszy zaskoczyło mnie tak dobre wykonanie. Oczywiście sprzętowi puryści będą się burzyc, że to przecież chińszczyzna i w dodatku nie CORDURA, ale za 130 zeta raczej się nie wybrzydza. Oczywiście moje obserwacje i cała "recka" były przeprowadzane w warunkach domowych, acz imitujących polowe. Nie twierdzę, że jest to "G&P killer", bo nie jest. Ale z czystym sumieniem mogę tego Plate Carriera polecic ludziom, którzy (jak ja) z kasą mają krucho.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Dobra recenzja. Jedna wuaga - standardowe ladownice mieszcza 2 magi do M16, wiec te od PCH standarodwymi raczej nie sa. Podoba mi sie patent z chowaniem zapiec i robienie dzieki temu ladownic CQB. Jak jakosc klamer? Rozumiem ze nazywanie ich "fastexami" jest slangowe i raczej do produktow ITW to im daleko ;-)?

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Magi 2 wejdą. Tylko ciężko. Ale wejdą.

Geez, czemu nigdy chińczycy nie pomyślą, żebyzrobić ładownic na airsoftowe magi, skoro w większości airsoftowcy ten sprzęt kupują? :wink:

Arafat z fot wydaje mi się, że to coś między khaki, a cb, co o tym myślisz?

Edited by shadow333
Link to post
Share on other sites

Nie sugerujcie się fotkami bo np CIRAS G&P w CB na niektórych wygląda jak TAN w rzeczywistości. Z resztą tak jak Volt-220 mówi - w temacie o CIRASie MFH z specshopu który okazał się tym samym co ten są zdjęcia CIRASa w OD na których wygląda on jak CB w rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

To ja moze zweryfikuje informacje podane na niektorych stronach. Material to nie zadne tkaniny nylonowe a zwyczajny poliester. Tasmy sa niezbyt ladne, krzywo i nierowno jezeli idzie o odstepy przeszyte (pionowo co...20mm wiec nie jest za cholere mozliwe stabline zamontowanie kieszeni standardu molle/pals, poziomo jest jeszcze gorzej). Klamry sa plastikowe, rozleca sie lada momente przy mocniejszym uzytkowaniu. Niestety rzepy tez pozostawiaja wiele do zyczenia. Ale jak za taka cene nie mozna spodziewac sie rewelacji

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...