Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już wcześniej wspomniano drewna(plastikowe) lepiej wymienić na coś ze sklejki.

W porównaniu ze zdjęciem ostrego nie wypada aż tak tragicznie.

[foto1]

[foto2]

[foto3]

Chociaż jest kilka rzeczy, które mogły by wyglądać inaczej:

- szczerbinka jest krótka jak w AK, a powinna być taka jak na foto2

- suwadło wygląda jak z AK tylko pomalowane, a powinno jak na foto2

- chwyt. Nie wiem jak wyglądała sytuacja śliwek w AKM, więc lepiej żeby dali bakelit albo drewno.

- są dwa języki do mocowania kolby. AKM ma jeden [foto4]

Link to post
Share on other sites

No w końcu... od dawien dawna jest dostępny na rsov.com. Do pełni szczęścia brakuje, aby cyma w końcu poszła w ślady Boyia, jeżeli chodzi o zastosowane materiału body i jego konstrukcję. Co do repliki: na pewno cena kusząca, biorąc pod uwagę, że jest to jedyny taki aeg w Polsce (którego nie trzeba budować z części RS, tudzież burżujsko drogich konwersji inokatsu). Czekam opinii od szczęśliwego posiadacza :)

Link to post
Share on other sites

Plastikowy mag :| . Jestem noobem jeśli chodzi o szczegóły, ale mag od AK47 różni się od tego do AKM? Bo ostry jest na amunicję 5.45. Bo by wypadało dać właśnie od mag od AK47 do tej repliki. Ten plastik jest ohydny :-P . Cieszy oko szyna na boku repliki ;-) .

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Plastikowy mag :| . Jestem noobem jeśli chodzi o szczegóły, ale mag od AK47 różni się od tego do AKM? Bo ostry jest na amunicję 5.45. Bo by wypadało dać właśnie od mag od AK47 do tej repliki. Ten plastik jest ohydny :-P . Cieszy oko szyna na boku repliki ;-) .

 

Od kiedy AK czy AKM jest na 5.45?

Link to post
Share on other sites
jestem noobem jeśli chodzi o szczegóły....

no faktycznie ...

ostry jest na amunicję 7.62x39mm

Plastikowe magazynki są jak najbardziej ok, ale czarne. A te mają udawać bakelity, które właśnie nie mają takich żeberek.

panowie bez jaj...większych zdjęć nie było? miniaturki czy coś?

Link to post
Share on other sites

Co przysłużyło się na te 470fpsów i ROF 14.4 ? Mocna sprężyna, dobre uszczelnienie, jakaś lufa nie 6.12 , ani 6.08 tylko jakaś pseudo precka? Jak na batkę 8.4v 1200mah to nieźle się trzyma.

 

Co w tej replice jest jej słabą częścią?

 

Ten AKM może być świetną bazą na karabin wyborowy, albo lekkie działo wsparcia ^^

Link to post
Share on other sites

CM036 według strony taiwanguna waży 3,5kg co jest całkiem sporo. AK74N Boyi dla przykladu waży niecałe 3kg, a posiada sporą przewagę stali nad ZnAl'em.

 

Konkludując CYMA musiał wpakować albo dużo stali, albo dużo ciężarków.

 

Ciekawe ile wytrzyma ten 036 na stocku. Może jest to już kwestia nie miesięcy a dni.

Link to post
Share on other sites

Virus ty się o tym dowiedziałeś od nich czy tylko tak przypuszczasz??Jeśli robią ten dowgrade to w jaki soposób?? zmieniają sprężynę czy co??

 

 

 

Wysłałem do nich maila i tak mi odpowiedzieli. Prawdopodobnie wymieniają sprężynę na jakąś słabszą jak zauważył hegemon. Ogólnie CYMA ma dobre części i myślę , że po takiej zmianie sprężyny na gorszą dość długo wytrzyma.

 

Co do modelu cm036 na allegro pojawił się używany egzemplarz kupiony u krakmana. Tylko nie wiem czemu korpus był z ABSu? Taki jest stock, Krakman wymienil czy już nowy właściciel?

Link to post
Share on other sites

zgadzam sie z kolegą. np ile kulek wytrzyma (i proszę bez komentarzy, że Chińczyk, więc jeden egzemplarz 100 a inny 100 000).które części się na bank szybko rozwalą. które części są dobrej jakości. jak dobrze jest wszystko spasowane (czy się nie trzęsie i nie robi z aeg'a randomizatora pod względem trafień).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...