Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

Pewnie tak

Ale one nie są od AKMa.

Chwyt przedni nie ma wypustu na dłoń, natomiast chwyt pistoletowy w AKMie nie był z drewna, w dodatku ktoś już pisał w którymś wątku o AK (chyba o Tuningu) że są przaśnie kanciaste zamiast być zaokrąglone.

 

Optymalnie by było jakby Cyma wypuściła zestaw AKM-owy tanio, ale coś mimo wariantu AKMa z drewnem, nie słychać o tym.

 

Zachar:

Ten właśnie zakupiłem magazynek, nie jestem zachwycony, bo się tnie bardzo, ale za to wygląda bomba, w sumie ma jedną wadę, dziurę na zębatkę Hi-Capa od spodu (pasuje do niego wkład z Hi-capa z zestawu, ale zębatka odrobinę za mało wystaje i podkręcanie jest mało wygodne).

 

U mnie ten magazynek pasował bez szlifierki żadnej.

Edited by AWu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bzdura, niedawno to zostało obalone w temacie o tuningu AK 47 czy 74 ( nie pamiętam)
ale o kolbie czy o Dyklu ?

1. Do AKM bez problemów zakładam pokrywę komory zamkowej od AK-47 Tokyo marui.

2. Kolba od AK-47 Tokyo marui nie pasuje do AKM.

Link to post
Share on other sites

Dyrek

Różnica jest w tylnej części body karabinka, AK Tokio Marui ( i wszystkie jej kopie w tym chyba też Cyma 028) ma niewłaściwy kąt łączenia kolby z body – inny niż w ostrym.

 

AKM ma właściwy

 

Dlatego pasują kolby z ostrego (ale wymagają sporej obróbki) ale nie pasują kolby z modeli w standardzie TM (maja zły kąt).

 

Polecam ten wątek i dowiesz się wszystkiego, o AKMach Cymy jest pod koniec, ze 3 dni temu pytałem o ta kolbe.

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=17056&st=0

Link to post
Share on other sites

No i w sumie bardzo ładnie wyglada .. a te drewno to gdzie moge kupic bo sa tylko do Ak47 :/ i czy wejdzie na lozie czy minimalna praca bedzie potrzebna?

 

Drewno będzie pasować, aczkolwiek bez mniejszego lub większego podpiłowywania i dopasowywania się raczej nie obędzie.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się, ze zdjęć wynika, że jak się go złoży to się odczepia od lufy ?

 

Myślałem, że to jakaś ambitniejsza konstrukcja, ze składaniem pod lufę i takie tam, a przynajmniej zakładana na lufe na jakiś gwint, ale pewnie nie byłaby taka tania wtedy...

Edited by AWu
Link to post
Share on other sites

Spróbuj go włożyć do repliki a zobaczysz dlaczego nie blokuje się. Nie potrzeba tu żadnej instrukcji, wystarczy obserwować i myśleć.

Koło spustu masz blokadę magazynka, którą trzeba nacisnąć aby wyjąć magazynek. LOW cap PJ nie blokuje się ponieważ wypustek na magazynku jest za gruby i nie wskakuje w miejsce na blokadzie. Należy tak przypiłować wypustek aby się zmieścił w odpowiednim miejscy blokady magazynka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...