Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

virusv:

"Co do modelu cm036 na allegro pojawił się używany egzemplarz kupiony u krakmana. Tylko nie wiem czemu korpus był z ABSu? Taki jest stock, Krakman wymienil czy już nowy właściciel?"

 

Bo może ktoś zdjął body na RPK, dopasował plastik od zwykłego AK i pchnął na allegro licząc na "szał nowości"? Chodziło po 420zł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To przecież oczywista oczywistość, że w sklepie masz drożej. Jest tak z chyba każdą repliką... Ale przynajmniej dostajesz gwarancje i dobry serwis.

 

I z tego co się orientuję, zamawiając samemu przesyłka kosztowałaby Cię więcej niż te "7 dyszek".

Edited by Barthaz
Link to post
Share on other sites

Czy ktos moze podac dokladna,rzeczywista dlugosc tego AKM-a i chodzi mi o wymiary repliki nie broni.Pytanie kieruje do ewentualnych posiadaczy albo ludzi pewnych tego, bo w naszych sklepach podawane wymiary sa rozne.Albo inaczej,moze sa jakies odstepstwa w wymiarach do AK47 tej samej firmy(oczywiscie chodzi o wersje ze stala kolba).fajnie by bylo jak by ktos mial dokladne pojecie :) bo zastanawiam sie nad zakupem a wymiary sa dla mnie bardzo warzne,dzieki jak cos

Link to post
Share on other sites

Nawet te 5 mm? Purysta... :lol: Wybacz, nie mogłem się powstrzymać.

 

nie rozumiem,jakie 5mm ?

 

tu dlugosc na gunfire.pl (92cm) :

 

http://www.gunfire.pl/product-yid-1152190485-AKM-CM036.html

 

tu dlugosc na taiwangun.com (88cm) :

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1021

 

to sa 4cm no i nie sadze zebym byl nadwrazliwy w tej kwesti, to replika , chce by byla zgodna...chyba ze ci nie przeszkadza 4cm wzdluz,2cm wszerz i moze jeszcze 1cm wbok :| :)

Edited by Duczio
Link to post
Share on other sites

Mam go juz :) i ma dokladnie 91,5cm dlugosci,jest ciezki, rura gazowa pod lufa lata,ta charakterystyczna nakretka na lyfe ma luzy no i pokrywa zamkowa tez lata.Jednak sie tzymaja :) zobaczymy jak dlugo.Pokrywa zamka ma polysk i jest czarna,body jest matowe grafitowe.Magazynek matowy koloru ciemno(w kazdym razie ciemniejszego jak na zdjeciach) pomaranczowego wyplowialego przechodzacego w braz(czyli znakomity).Okladziny i kolba sa ciemniejsze bardziej nasycone sa dobre(naprawde dobre)...bateria w zestawie to 1800 nie 1200(jest napisane ze nalezy ja ladowac 10 godzin).Bardzo dobre wrazenie na mnie zrobila calosc :).Napisze moze nieco za jakis czas jak strzela.(jakby kto chcial)

Link to post
Share on other sites

Mój też dzisiaj przyszedł :mrgreen: . Nakrętka u mnie nie lata, siedzi dobrze. Warto dodać, że owa nakrętka jest ze stali. Dźwignia bezpiecznika chodzi ciężko i nie jest możliwe samoistne przestawianie się. Dekiel faktycznie świeci się i należy coś z tym fantem zrobić, a najlepiej przemalować. Jak Kolega powyżej zauważył magazynek ma bardzo fajny kolor - bardziej brązowy niż pomarańczowy.

 

Co do "drewien" to niestety nie mogę się zgodzić. Wyglądają jak boazeria i najlepiej od razu wymienić je na sklejkowe z prawdziwka. Szczerbinka niestety jest z nastawami do 800m, a nie jak powinno być w AKM - do 1000m. Suwadło też pozostawia wiele do życzenia, bo jest dokładnie takie same jak w AK tylko pomalowane. A farba ta do najtrwalszych nie należy.

Kolanko gazowe jest przykręcone od spodu. Podstawa muszki też jest od spodu przykręcona, ale zostało to nieco zmodernizowane (w końcu AKM :) ) i aby sprawić, żeby muszka kiwała się na boki, należałoby bardzo mocno przypierdzielić w ścianę. Tak mocno żeby złamać śrubę na której się podstawa muszki trzyma. W AK Marui muszka lata od samego patrzenia na nią i nie jest konieczne łamanie czegokolwiek.

Można bez problemu zamontować rurę gazową z prawdziwka, bo rura gazowa z kolankiem nie stanowią jednej części, jak ma to miejsce w AK Marui.

Ogólnie sprawia wrażenie solidnego kloca, który nie będzie trzeszczał po dwóch latach użytkowania (jak mój ukochany AK Marui)

 

Jak strzela? Nie wiem. Sprawdzę na zlocie Nysie i tam zainteresowani tematem będą mogli sobie karabinek pomacać ;-)

Link to post
Share on other sites

A jednak nie wytrzymałem psychicznie i postrzelałem z AKM troszkę.

Wszystko wskazuje, że te 420 czy 430 fps jednak są obecne. Zasięg skuteczny na kulkach 0.28g (lżejszych niestety nie mam) to około 45 metrów i gdyby nie pewna ściana, to poleciały by nieco dalej. Żadnych problemów z wyregulowaniem hop-up nie było i na poprawne ustawianie na 0.28 zużyłem tylko 3 kulki. Na dużym dystansie rozrzut niestety jest dość spory i żeby lepiej wykorzystać moc polecam wymienić lufę na precyzyjną. Ale najprawdopodobniej hop-up się jeszcze nie wyrobił albo w lufie znajduje się trochę oleju i stąd taki rozrzut.

 

Stockowy hi-cap podaje kulki.

Po za tym sprawdziłem low-capy CA, TM i PJ. Te też dobrze pasują.

Jak na stock Cymy działa bardzo dobrze.

 

PS W kolbie z niewiadomych przyczyn jest mały wtyk do baterii. Akumulator large też ma mały wtyk.

Link to post
Share on other sites

Po dokładniejszych oględzinach można stwierdzić, że lufa zewnętrzna, jak reduktor podrzutu, jest ze stali i reaguje na magnes. Łożyska 6mm są metalowe.

 

Dodatkowo zamieszczam fotkę pewnego detalu, którego nie pokazują w internecie.

2202081245cz2.th.jpg

Dolny język kolby wygląda jak w AK, ale jest krótszy.

 

Jak widać częściowo zastosowano rozwiązanie z AK TM/CM.

2202081448ln6.th.jpg

 

Myślę, że po usunięciu mosiężnego pręta wraz z jego mocowaniem nie powinno być problemów z zamontowaniem rury gazowej od prawdziwka.

2202081449pq4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...