Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

co jest stalowe(magnesem)
Przeczytaj moje posty. Można do tego dodać części, które zwykle w replikach AK są stalowe tj. dekiel i zaczep do paska na kolbie
Wymienić słabe , mocne strony.
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to wszystko zostało już wcześniej opisane. Niezgodności z oryginałem też zostały wcześniej zauważone.

Mnie osobiście nie podoba się to, że nie jest skonstruowany jak kałasze VFC czy Boyi. Po za tym jest OK.

 

Na temat wytrzymałości części niewiele mogę powiedzieć, bo wymieniłem je po wystrzeleniu około 400 kulek. Łożysk nie wymieniałem, bo standardowo są ze stali. Plus jest taki, że można sobie stockowe części na fotkach pooglądać ;-)

 

glowicadyszaon9.th.jpg

popychaczprowadnicaco7.th.jpg

tlokglowicawh8.th.jpg

zebatki1zv8.th.jpg

zebatki2op7.th.jpg

 

W tym AKM nie ma lufy precyzyjnej, uszczelnionej dyszy, zestawu bore-up czy innej wyższej techniki która podnosi FPSy. Cała moc pochodzi z bardzo mocnej sprężyny. Przy 430 FPS można przyjąć że jest to odpowiednik M130. Zębatki mają standardowe przełożenie i całość działa dobrze na baterii 8.4 V. A jest to możliwe dzięki temu, że silnik jest bardzo mocny. Przekręcenie wirnika ręką sprawia problemy, a magnesy są tak mocne, że przyłożona do chwytu AKM stalowa zębatka tłokowa trzyma sie bez problemu. Być może są neodymowe jak w Systema magnum.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To w zasadzie poza sprężyną jaka jest różnica pomiędzy bebechami AK47 cymy i AKM-em? Bo silnik w AK47 utrzymuje magnesem łyżkę stołową (przez grip) - więc zakładam, że jest ten sam...

 

To powoduje, że można bardzo tanim kosztem podnieść FPS-y w CM.028 - jeśli krakmani na te bebechy ze springiem ~M130 dają gwarancję, to raczej wytrzymują...

Link to post
Share on other sites
To w zasadzie poza sprężyną jaka jest różnica pomiędzy bebechami AK47 cymy i AKM-em?
Łożyska są stalowe. Wymieniłem jeszcze sprężynę i cylinder, ale im zdjęć nie robiłem, bo łatwo sobie wyobrazić jak wyglądają. Resztę cześci masz na fotkach.

 

Nie wiem jak wygląda silnik w AK-47 Cymy. W AKM wygląda tak :

silnikcu6.th.jpg

 

Jeżeli ktoś chce się przekonać, czy taki sam jest w AK-47, to niech wsadzi do stockowego AK sprężynę M130. Jeżeli będzie działało na 8.4 V, to oznacza że to jest ten sam silnik.

Link to post
Share on other sites
Panowie, AKM "rośnie" w oczach. Na początku u Krakmana moc 420fps, "chwilę" później 430fps, a teraz mamy już 450fps.
No patrz. Sprzedali mi słabszego ;-)

 

Zachar, na jaką moc go szacujesz?
Nie mam chrono, więc oceniam go tak, jak podają to w sklepach. Coś w okolicach 420-450 fps ;-)

 

 

Zamontowałem nakładkę na rurę gazową z prawdziwka.

ak4ty0gg3.th.jpg

ak5as5qs4.th.jpg

W planach wymiana szczerbiny, łoża i być może poprawienie suwadła. Kolbę raczej zostawie jaka jest, bo nie chcę drążyć drewnianej... znowu mi pęknie ;-)

 

PS na drugiej fotce widać dwie wysypane kulki.. hehe

Link to post
Share on other sites

mam ta replike juz jakis czas w sumie nie strzelalem z niej wiele ale efekt wizualny jak i pierwsze strzelnicze wrazenie peirwsza klasa...no fakt dekiel sie swieci jak psu jaja ale kwestia gustu ogolnie replika jak najbardziej godna polecenia...

Link to post
Share on other sites

Ja miałem CM.028s i w wyniku eksploatacji zdarła się oksyda(oksyda, czy farba? Bo nie wiem), to wziąłem drobny papier ścierny, zdarłem resztę i zaoksydowałem całą pokrywę na nowo. Trzyma się, bo trzyma, wyglądało lepiej, ale lepiej się nią nakłada i lepiej się trzyma stali :roll: .

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

w temacie o tuningu AK47 (forum: Upgrade i Tuning) jest informacja co trzeba "wydzióbać" ;)

 

Kolbę można wziąć od KA (239zł) ale ma stalowy zawias. później wychemrać dziury jak w temacie podał Promant i Ja.

 

Ja mam taki plan - tylko niech mi sie trafi AKM :)

Link to post
Share on other sites

ehh coraz gorzej z tą młodzieżą, zamiast sprawdzić czy wejdzie... to zadaje pytanie czy lufa którą ma w domu wejdzie do karabinka...

 

Sp-Pel, nie zwalczysz syndromu leniwca neostradowego...

 

Jakbym miał jak to sprawdzić to bym sprawdził.... :/ Nie posiadam jeszcze tego karabinu, dopiero zbieram się do kupna i chcę wiedzieć o nim jak najwięcej, wcześniej napisałem do krakmana ale nie dostałem odpowiedzi na jaką liczyłem wiec spytałem tutaj. A ze mam "na stanie" taką lufę to chciałem wiedzieć czy nie będzie różnicy w osiągach między 455 a 470 (nie pytałem nigdzie czy wejdzie 455, tylko czy jest różnica miedzy jedną a drugą lufą...) No ale mniejsza z tym dobrze że twój post jest na temat drogi panie SoP-Pel :)

 

 

Czy ktoś z was ma może jakąś dobra galerię z duża ilością zdjęć AKM'a ? bo szukałem ale znajduje tylko pojedyncze foty na których w większość nie widać zbyt wiele, chodzi mi o zdjęcia na których można się dopatrzeć szczegółów.

Link to post
Share on other sites

Ehhhhh...

 

Planuję sobie zrobić z tej repliki parasnajperkę, gdzieś kiedyś na forum była fota pewnego AK przerobionego podobnie do PSG-1
Podobne do PSG-1, dobre sobie :-F

 

no ale to ponawiam pytanie jaka lufa tam wejdzie tak żeby jej nie było widać, 455mm?
455 mm będzie najlepsza. U mnie jest 455 Systemy. Maksymalnie można by dać 470mm i nie powinna wystawać po za początek "ścięcia" osłabiacza podrzutu.

 

Aha czyli jak wstawię lufę 455mm (bo taką akurat mam w domku z poprzedniej broni) to jakoś nei strace bardzo? bo z tego co pamiętam 455 a 470 to chyba nie ma wielkiej roznicy?
Różnica będzie zauważalna tylko na chrono ;-)

 

Komuś już ten AKM padł? Miłoby było wiedzieć czy to w końcu sie trzyma...
Jak na razie posiadaczy jest niewielu. Jakby coś padło, to się "pochwalimy". Chociaż wątpię żeby coś miało u mnie paść, bo większość części wymieniłem :-P

 

Aha. Jak w każdym kałaszku ze stałą kolbą warto pilnować stopki, bo jak na razie nie ma takiej w sprzedaży. A stopka kolby od AKM jest inna niż w AK i nie są wymienne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...