Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

woitam, tak czytam co piszecie, i mam pytanko do posiadaczy.. otoz kolba mocowana jest w tej replice tylko na dwa jezyki ? tak jak to jest w tym body

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=258

 

 

czy w ten sposob jak jest we tym body, cZyli oprocz tych jezykow jest jeszcze cos miedzy nimi..

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1040

 

pytam bo mialem ak cm028 z drewnwm od prawdziwka i w metal body src , ktore kupilem ulaml sie jeden jezyk a potem drugi... wiec mysle zeby kupic cm036 i wsadzic do niego to drewno ktore mam.. z gory dzieki za odp.

Link to post
Share on other sites
Myślałem, żeby dokupić do niego coś takiego:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=437

ale nie wiem, czy będzie pasowała...

Lufa ma długość 455 mm. Ta w linku jest o ponad 5 cm dłuższa i będzie wystawać po za reduktor podrzutu.

 

 

Podpinam się, chodzi o to czy w środku jest cylinder typ 0 (>450mm) czy też typ 1 (360-460mm), lufa wewnętrzna 455mm sugerowałaby, że typ 1, ale jak jest w rzeczywistości ?
Typ "0", bez otworu.

 

Dziwne pytanie:

 

Mam Akma (wymieniona prowadnica sprężyny, głowica tłoka) wymieniłem tydzień temu lufe na precyzyjną oraz gumkę hop up na guarderowską, karabin jednak nie podkręca kulek tak jak trzeba.. nawet rzekłbym, że robi to gorzej niż na poprzedniej, dodatkowo zdaje mi sie iż suwadło hop -up działa w odwrotny sposób... im bliżej łoża tym kulki są bardziej podkręcane (znaczy no ciutke ;])

 

Z góry dziękuje za pomoc

Może za mocno ustawiasz hop-up ? Też miałem Guardera i w komorze Marui działał przy minimalnym ustawieniu.

 

woitam, tak czytam co piszecie, i mam pytanko do posiadaczy.. otoz kolba mocowana jest w tej replice tylko na dwa jezyki ? tak jak to jest w tym body

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=258

 

 

czy w ten sposob jak jest we tym body, cZyli oprocz tych jezykow jest jeszcze cos miedzy nimi..

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1040

1509081330vn3.th.jpg

1509081331bs6.th.jpg

Długość dolnego języka 38mm

Dł. górnego języka 35mm

Link to post
Share on other sites

Panowie przeczytałem ten temat bo interesuje mnie kwestia tłumika do tej repliki. Chodzi mi nieco o "realność" dedykowanego tłumika. Piszecie najczęściej o PBS-1. Żaden ze mnie rusofil więc pytam czy zastosowanie PBS-4 jest możliwe i nie będzie razić po oczach? No i ewentualnie jakby to się odnosiło do realiów (chodzi o PBS-4). Bardzo podoba mi się ten tłumiczek:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1704

Link to post
Share on other sites

Małe równanie: AKM + PBS 4 z Taiwangun.com = złamany giwnt. Dukrotnie. Akurat nie u mnie, a u kolegi z zespołu. Teraz chłopak jest w kropce...Precka 590 mm, a tu nie ma czym przykryć, nijak nie da rady odchudzić tego tłumika. Musi kupić nowy, a tamtego nikomu nie chce odsprzedać - nie chce, by ktoś inny przeżywał to co on. Tak wiec odradzam kupna PBS 4 u Krakmana. Zwyczajnie za ciężki.

Link to post
Share on other sites

Uwaga na końcówkę (gwint) tłumika płomienia. Ja już jej nie mam.. Buahahahaha.. Co za syf ! Nie wytrzymała ważącego około 1kg tłumika PBS-1 i najzwyczajniej w świecie się odłamała...Żenada. Powoli zaczyna wychodzić made in china. Powiem tylko,że gwint ten jest zespolony na stałe z zespołem muszki.. Lufa wewnętrzna lata jak k@#$a za klientem,który nie zapłacił :) Taśma izolacyjna załatwiła sprawę. No cóż shit metal nigdy nie napawał optymizmem.

 

8182fb196dfba770m.jpg 443e642a909b6de3m.jpg

 

EDIT: Tłumik nie był kupywany u Krakmana tylko na Specu. Lecz myślę,że to nie problem jest w tłumiku tylko w tym gównianym zespole muszki co dała cyma.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Małe równanie: AKM + PBS 4 z Taiwangun.com = złamany giwnt. Dukrotnie. Akurat nie u mnie, a u kolegi z zespołu. Teraz chłopak jest w kropce...Precka 590 mm, a tu nie ma czym przykryć, nijak nie da rady odchudzić tego tłumika. Musi kupić nowy, a tamtego nikomu nie chce odsprzedać - nie chce, by ktoś inny przeżywał to co on. Tak wiec odradzam kupna PBS 4 u Krakmana. Zwyczajnie za ciężki.

:wink:

 

 

Z tego co wiem na taiwangunie nie ma PBS-4. Ja mam PBS-1 do ak 47 tłumik jest z aluminium a jako środek tłumiący jest okładzina do rur od wody:) i jest dobrze.

 

EDIT: Tłumik nie był kupywany u Krakmana tylko na Specu. Lecz myślę,że to nie problem jest w tłumiku tylko w tym gównianym zespole muszki co dała cyma.

 

Jak może materiał długości ok 1 cm wytrzymać nacisk 1 kg;/

 

Inwestujcie w aluminium

Edited by Stopczas
Link to post
Share on other sites

Uwaga na końcówkę (gwint) tłumika płomienia. Ja już jej nie mam.. Buahahahaha.. Co za syf ! Nie wytrzymała ważącego około 1kg tłumika PBS-1 i najzwyczajniej w świecie się odłamała...Żenada. Powoli zaczyna wychodzić made in china. Powiem tylko,że gwint ten jest zespolony na stałe z zespołem muszki.. Lufa wewnętrzna lata jak k@#$a za klientem,który nie zapłacił :) Taśma izolacyjna załatwiła sprawę. No cóż shit metal nigdy nie napawał optymizmem.

 

8182fb196dfba770m.jpg 443e642a909b6de3m.jpg

 

EDIT: Tłumik nie był kupywany u Krakmana tylko na Specu. Lecz myślę,że to nie problem jest w tłumiku tylko w tym gównianym zespole muszki co dała cyma.

Uwaga na końcówkę (gwint) tłumika płomienia. Ja już jej nie mam.. Buahahahaha.. Co za syf ! Nie wytrzymała ważącego około 1kg tłumika PBS-1 i najzwyczajniej w świecie się odłamała...Żenada. Powoli zaczyna wychodzić made in china. Powiem tylko,że gwint ten jest zespolony na stałe z zespołem muszki.. Lufa wewnętrzna lata jak k@#$a za klientem,który nie zapłacił :) Taśma izolacyjna załatwiła sprawę. No cóż shit metal nigdy nie napawał optymizmem.

 

W ostatnią sobotę u kolegi stało się dokładnie to samo, tyle, że pod naciskiem ważącego 200g (a więc sporo mniej od PBS-1) SF PRO 40x200, replika usunęła się na ziemię i tłumik po prostu odpadł :roll:

Link to post
Share on other sites

Zawsze zostaje zaopatrzyć się w oryginał na works11.

Nie zapominamy oczywiście o dorobieniu potem lufy zewnętrznej z gwintem.

 

ps. niedługo pozwole sobie zaprezentować mojego AKM zrobionego właściwie od podstaw z częściami z prawdziwka- w tym ( :) ) z oryginalnym suwadłem i mechanizmem powrotnym.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

:wink:

Z tego co wiem na taiwangunie nie ma PBS-4. Ja mam PBS-1 do ak 47 tłumik jest z aluminium a jako środek tłumiący jest okładzina do rur od wody:) i jest dobrze.

Jak może materiał długości ok 1 cm wytrzymać nacisk 1 kg;/

 

Inwestujcie w aluminium

 

 

Nie wiem co Cię tu śmieszy, to raz, dwa - fakt, chodzilo o PBS-1, nie wiem czemu napisałem 4 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komorę Hop-up wymienić, czy nie wymieniać? I jeśli już to na jaką?

 

Mój AKM śmiga ładnie i tylko 2 rzeczy były do poprawki:

-dźwignia selektora nie była dokładnie nasunieta na ten element w którym jest ta mosiężna rurka. Musiałem rozkrecić, załóżyć by dokładnie stykał sie ten element z dźwignią i ponownie skręcić.

-kolba lekko się chwiała. Dokręciłem śrubki i po problemie.

Link to post
Share on other sites

Jak działa poprawnie, to po co wymieniać ?

 

Myślę, że z tym jest jak z eMkami i tą najlepsza do nich komorą od KA. Ktoś na forum wypowiadał się o AKMie, iż można zrobić z tego coś w stylu parasnajpy na komorze systemy, dobrej lufie i gumce. Najlepsza oczywiście byłaby TM, ale jej nie ma już w handlu...

 

Więc?

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Mam komorę TM i Cymy i nie ma między nimi różnicy. W wyglądzie i działaniu. Sprawdzane na lufie Systemy i gumce Guarder.

 

A eMki to już inna bajka. Tam jest ruchoma komora hop-up i zawsze może się coś spierdzielić, jakieś nieszczelności i dlatego warto kupić najlepszą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...