Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może jednak znajdzie się ktoś uprzejmy i mi odpowie na wcześniej zadane pytania

 

Nie bądź leniem. Nie chce Ci się przeczytać tematu, to miej pretensje do siebie.

Wszystko opisano w tym wątku.

Nie potrafisz wysnuwać wniosków, czy koniecznie ktoś musi podejmować decyzję za Ciebie?

 

Przeczytaj wątek i sam podejmij decyzję, tu nie koncert życzeń. I nie spamuj wątku pytaniami o to co jest na poprzednich stronach wyjaśnione.

[P]

Link to post
Share on other sites

Broń doszła jednak nie zdążyłem postrzelać bo było już ciemno i po kilku strzałach na ślepo bateria poszła do ładowania :D więc mam kilka pytań i zastrzeżeń do AKM... najpierw pytania :P po 1 czy ktoś kto posiada też tą broń ma na body takie jakby ślady wgnieceń od kulek? coś w tym stylu bo zastanawia mnie to czy to tak jest czy co... po 2. nie wiem czy te książeczki pomocnicze są zawsze dobre ale w jednym temacie pisze że bateria jest w schowku nad zmianą trybu ognia a w drugim że jest w kolbie... ja mam w kolbie, czy to dobrze? :D abs z wyglądu nie jest taki zły ale na pewno wygląda na troche mało wytrzymały tak samo jak magazynek, chociaż jego kolor jest super ;p nie taki jasny jak to widać na zdjęciach tylko brązowawy :D serii nie użyłem bo po 3 kulkach z serii (też po ciemku) bardzo wolnej, zapewne przez baterie już... mam kilka "rysek" nie wiem czy to przez dowóz pocztą czy był jakoś testowany... :P ale ogólnie jestem zadowolony :) jutro go wybróbuje :D a na taiwanie zdrożał do 479 zł ;P także tam już sie wogóle nie opłaca... prosze o jak najszybsze odpowiedzi i rady :D w sobote mam sparing także porady sie przydadzą co do karabinku ^^ pozdro ;p

Link to post
Share on other sites

Czyli to takie jest normalnie :) Ja jutro przetestuje jak zdążyłem włożyć baterie to już było ciemno i kilka strzałów oddałem ale widać że przy pojedyńczym trzeba docisnąć a nie tak jak w niektórych bo jak nie naciśniesz porządnie to chwila dźwięku ale kulka nie leci ;p ktoś ma jakieś rady czy coś? ^^ nie wiem przede wszystkim jak najlepiej ustawic celownik ale to przyjdzie z czasem :D

Link to post
Share on other sites

Chłopcy, ja wiem, że w waszym wieku czytanie to trudna i bolesna sztuka, a w dzisiejszych czasach w ogóle zanika - ale wysilcie się i poczytajcie tematy techniczne na forum, żeby zdobyć trochę wiedzy.

 

Bo jak nadal będziecie zadawać tak idiotyczne pytania w wątkach tematycznych - posty będą kasowane.

 

AKM ma na korpusie regularne, okrągłe wgłębienia i wybrzuszenia. Tak jest w wersji ostrej i tak ma być w replice. To miejsca montażu pinów, nitów itp.

 

Na semi w replikach AK czasem strzał się blokuje - tak już jest z tym selektorem. Jeżeli przez cały czas będzie się blokować - trzeba oddać do serwisu.

 

"Bateria" nie jest fabrycznie naładowana - trzeba ją porządnie naładować i sformatować - poszukajcie na forum jak to sie robi. :)

 

Nie wiem jakie "ryski" można mieć od serii, no chyba, że na szafie lub ścianie, w którą trafisz. Selektor ognia zostawia ślad od przesuwania skrzydełka. Tak jest we wszystkich AK.

 

"Bateria" pod pokrywą komory zamkowej jest w wersjach AK ze składaną kolbą, jak masz ze stałą kolbą to akumulator jest w kolbie.

Link to post
Share on other sites

Bym mógł jeszcze wiedzieć jak rozładować tą baterie? Czy do konca czy do pewnego czasu? Jeśli chodzi o formatowanie bo nie wiem... czy iles tam ma wskazywać... bo rozładowywarki nie mam i musze podłączyć do żarówki 10-11v ;p i mam woltomierz także moge sprawdzać kwestia do ilu woltów rozładowywać te 3 razy?

 

PS. czytałem o formatowaniu ale albo nic nie pisze albo każdy ma odmienne zdanie ze np baterie 8,4 trzeba rozładować do 5.6 i ładować a inni ze do konca...

Edited by skowron123
Link to post
Share on other sites

46 sekund szukania na wmasg. Wpisane "rozładowywanie"

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...oz%B3adowywanie

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...oz%B3adowywanie

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...oz%B3adowywanie

 

I w takich tematach zadawaj pytania. Nie dziw się, że potem są pretensje ale jak czegoś szukam to lubię czytać na temat, w tym przypadku o AKM a nie nie rozładowywaniu baterii.

 

Zresztą moderator już dostał "zgłoszenie" do tematu.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Panowie (w szczególności skowron123)! Proszę o przeszukiwanie uważniejsze forum i zadawanie pytań w odpowiednich do tego tematach. Jednocześnie apeluję o usunięcie swoich postów nietematycznych, w przeciwnym razie będę zmuszony to uczynić osobiście.

Z poważaniem.

Aleks Fidotow

Link to post
Share on other sites

Ja? A są jakieś wersje ?

 

Tzn. u mnie jest tak: Jest jedna śrubka na górze, i dwie na dole, ale to wyglada tak jak by tylko ta na gorze trzymala, i sie giba na boki :wink:

 

Sorka że tak post pod postem. Mam to samo co Lionix i dokręcenie tych śrubek guzik daje. Podejrzewam, że kolba jest wykonana z jakiegoś lipnego, miękkiego ABSu. Zastąpiłbym ją jakąś inną. Pasowałaby kolba od AK74(CM)? Albo wie ktoś, czy można by zainstalować coś takiego jak kolba teleskopowa od M4/M16(przejściówka jakaś czy co?)?

 

Co do komory co wymieniałem: musiałem zaadoptować suwadło od starej komory. Te nowe miało za dużą dźwignię i zawadzało o sprężynę powrotną rączki napinającej(nie wiem czy to dobrze nazwałem).

Link to post
Share on other sites

No właśnie to zamykanie akumulatora z tyłu w AKM jest lipne troche bo bardzo łatwo zgubić wystarczy że sie ześlizgnie w dół :/ Też myślałem albo to jakoś przymontować albo coś ale nie mam za bardzo pomysłu... Wczoraj byłem na pierwszej grze z cymką :D podług innych nawet tych co mają 420-430fps to moja wymiata :D z dobrze ustawionym hopem leci max daleko :D myśle nad zrobieniem sobie pokrowca jakiegoś ale żeby nie przeszkadzał w grze (przełączniki, celownik itd.) bo robi sie zimno ;p ale ogółem jest to jeszcze lepsza broń niż sie spodziewałem, tylko troche zawiodłem sie na tym abs'ie ;p

Edited by skowron123
Link to post
Share on other sites

aj.. przepraszam. Coś mi pokrywa w pamięci zapadła. Miałem mały problemik ...

 

Brat chciał sie pobawić kałachem więc kazałem mu go wyczyścić po strzelaniu. AKM spadł na ziemię.. podobno wyleciała lufa z gumką... ułamał się gwint od lufy zewnętrznej-tłumika (tłumik został z gwintem i nie można go wyciągnąć). Od tego czasu replika strzela lekko w bok. Guma na dobrym miejscu.. lufa jest prosta... jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...