Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dla niektórych dobrą wiadomość. Wysłałem mail'a do Krakmana, z zapytaniem o dostawę CM.042. Odpowiedź nadeszła jak zwykle szybko. Otóż pod koniec maja w ofercie sklepu pojawi się CM.036 z drewnem oraz CM.042 ;). Cena AKM'a powinna być ta sama, tak jak poza krajem, ale kto wie ;).

Link to post
Share on other sites

Ok mam swój egzemplarz. Wymieniłem w nim szereg części na wzmocnione i na chrono pokazuje 459 fps. Mały potwór. Sprężyna jest o jednorodnym skoku. Prowadnica sprężyny jest do bani. Szajsowaty plastyk. Zębatki są bardzo dobrze wykonane i wytrzymałe. Cylinder tłoka też jest ok ale sam tłok jest z badziewnego plastyku. Głowica tłoka też jest ok ale ja wymieniłem. Replika w standardzie jest dobrze przesmarowana. Pokrywa lekko lata ale to żaden problem bo nie ma szans odpaść. Selektor ognia jest taki jak w większości AK, czyli trochę się przycina. Jak przetestuje sprzęt na Ukrainie to wam wszystko opowiem jak się sprzęt sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Ja w prosty sposób polikwidowałem wszelkie luzy. Tłumik podrzutu - założyłem mały czarny oring (nic nie widać) i już nie lata. Podstawa muszki - folia aluminiowa na lufie (pod podstawą muszki - nic nie widać) i już nie lata. Pokrywa zamkowa - odpowiednio przycięta gumka myszka (pod pokrywą) lekko popycha pokrywę do góry, dzięki czemu pokrywa JUŻ NIE LATA :P

Link to post
Share on other sites

Ok...krótka recenzja z 2 dwóch dni użytkowania. Po dotarciu się hopka replika jest zadziwiająca. Możecie nie wierzyć ale zasięg skuteczny tej repliki w moim przypadku to 78 kroków( BB 0,25). Nieźle jak na chińczyka:). Bardzo dobre skupienie( precka KM Head) i zadowalający ROF( na baterii 9,6 V jednak lepiej śmiga) Ja używam hi-cap od Boyi i podają świetnie. Replikę użytkowały i testowały 3 osoby i opinie są pozytywne. Jak dłużej po używam to się będę dzielił z wami opiniami na ten temat.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

wytrzymuje tyle ile normalne body znal'owe.

Czyli jeśli nie będziesz nim rzucał walił o ściany/drzewa to nic nie powinno sie stać. Oczywiście są wyjątki - ale stalowe body Boyi też pękają - więc poprostu trzeba mieć pecha.

Śmiesznym jest, że gdy królowały marui i body z tworzywa repliki mające body ze ZnAl'u były uważane za najwyższą klasę wytrzymałości. Teraz gdy pojawiły sie stalowe body znal już jest be a stal to tylko "jedyne rozwiazanie" pytanie się rodzi jak zmieniło się użytkowanie replik skoro wpierw znal był okej a teraz znal to shit...

Z innej ręki stal jest o wiele cięższa niż znal - na początku tego nie widzisz ale dołóż takie pierdoły jak kolimator, większa bateria to od razu poczujesz co i jak siedzi.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

mam pytanie

czy opłaca mi się sprzedać moje ak47 (cm028) i kupić akma

chciałem do swojego zakładać metalowe body i drewno ale jak podliczyłem wszystko to wychodzi na to że więcej bym zapłacił niż bym mnie kosztowało dorzucenie do akm który ma lepsze osiągi (mam cyme tą najstarszą - 290fps)

i tu mam drugie pytanie

u siebie używam low-capów P&J i CA - będą one pasowały do tego akm? bo jakoś z wyglądu te magi (ala 74) mi nie pasują i nie chce się rozstawać z moimi tak ładnie odpicowanymi papierem ściernym :D

jeżeli takie pytanie było to sory, ale nie chciało mi się czytać 10 stron w których ¾ to same spekulacje :)

pozdr. dla wszytskich wielbicieli serii ak :D

Link to post
Share on other sites
u siebie używam low-capów P&J i CA - będą one pasowały do tego akm?
Tak.
jeżeli takie pytanie było to sory, ale nie chciało mi się czytać 10 stron w których ¾ to same spekulacje
Takiego pytania nie było i na pewno nikt by nie udzielił na nie odpowiedzi. Spekulacje trwały tylko do czasu zakupu przez pierwszych użytkowników i udzielenia pierwszych rzeczowych opinii. Przeczytać warto, a przynajmniej od 2-3 strony.

 

bo jakoś z wyglądu te magi (ala 74) mi nie pasują i nie chce się rozstawać z moimi tak ładnie odpicowanymi papierem ściernym icon_biggrin.gif
Widzę, że jesteś w sytuacji w jakiej ja byłem kiedyś - komplet magów 7,62 i niechęć do pozbycia się ich ;-)

Kupiłem AKM, bo wcześniej nie było nic innego full-metal, do czego można przełożyć stuningowany gearbox ze starego AK i jeszcze żeby magazynków nie zmieniać na 5,45.

Jednak w obecnej sytuacji polecam Ci poczekać trochę, aż Boyi wypuści stalowego AKMa. AK-74 już jest w sprzedaży, więc pewnie nie będziesz musiał długo czekać.

Link to post
Share on other sites

ja nie upieram się na akurat na akm

ale podoba mi się tu że:

jest to cyma i ze swoją od 2 lat użytkowania nie mam problemów (tylko baterie mi coś siadają teraz :( )

można podłączyć bagnet (wersja od 74), bo swojego musiałem przerabiać - najpierw kolanko gazowe a potem muszka i tłumik płomienia

i że ma w stoku 430fps a nie 290 i po prostu przełożę dodatkowo lufę precyzyjną i metalową komorę HU i będę miał świetną broń szturmową która zarazem nie zabije każdego kto mi najdzie na celownik

a jak Boyi zrobi akm to też wyjdzie w wersji 380 fps i trzeba będzie wykładać kasę na tuning i ciężko będzie się zmotywować żeby zebrać tą kasę na poprawę osiągów jak mam snajpę (530fps) żeby się wyżyć na kimś z daleka :)

pozdr. i dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Wczoraj kupiłem akm cymy. Po naladowaniu baterii (12h - 8.4v 1500) wrzuciłem do maga kulki 0.28 a hopsiupa podkrecilem tylko nie znacznie podłączyłem batke i....

strzela wyśmienicie o wiele dalej niż mp001.

 

oczywiście już zamówiłem springa 110 guardera czy jak tam sie to pisze.

Jak przyjdzie to cała wymianę uwiecznię na fotkach i tu wstawię.

 

Jutro a może dziś w nocy wstawię parę fotek porównawczych cm.028 i cm.036

 

Jeżeli macie jakieś pytania to walcie?

Link to post
Share on other sites

Mam kilka foteg cm.036 i cm.028

 

akm i ak47. widać że pokrywa zamka u akm jest identyczna jak w ak47 tyle że czarna

cm036cm028jl3.th.jpg

 

akm i ak47 2

cm036cm0282qf8.th.jpg

 

a to widok od góry. widać u akm podziałke szczerbinki od ak47 czyli do 800m a nie 1000m

cm036cm028odgorywp8.th.jpg

 

akm i ak47 z drugiej mańki

cm036cm028odwrotniesa3.th.jpg

 

tu widać że wlot na kulki do komory hu w akm jest nieco przesuniety wzglendem ak47 ale kulki podaje bez problemu z obu magów cymy wiec nie bedzie problemu z magami innych firm

cm036cm028gniazdomagayt3.th.jpg

 

korpus ak47

cm028korpusbl3.th.jpg

 

korpus akm

cm036korpushp1.th.jpg

 

a tu akm z czarnym magie i myśle że wygląda lepiej wlaśnie z nim.

cm036czsarnymagqv8.th.jpg

 

Podsumowując wygląd (moim zdaniem) cm.036 wyglada duzo lepiej niż cm.028. Ma niewiele plastiku.

 

Magazynek ma troche mniej luzu niz w ak47 no i ten bakelitowy mag lepiej podaje kulki jeszcze mi sie nie zacioł a wywaliłem z niego prawie 3 magi na różnych kulkach od 0.2 potem 0.25 do 0.28. na stockowej sprężynie najlepiej sie strzela z 0.28 ale mozna komuś na strzelance nieżle facjate zryć wiec lepiej zmienić na springa 110.

 

sorry że post pod postem się zrobił

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...