Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

@Mikadorus Jest taki dział na forum jak "problemy i serwis". Jesteś nie pierwszy i pewnie nie ostatni któremu się gwint ułamał. Pisałem, żeby nie nakręcać żadnych tłumików, ale kto by to czytał ? Teraz możesz sobie wytoczyć nową lufę z odpowiednim gwintem albo kupić nową podstawę muszki i nie nakręcać żadnych tłumików.

 

@Skowron123

Doradzę tylko, że stopka kolby od AK-47[TM] nie pasuje do AKM. Jest o 3-4mm za krótka, choć możliwe że w AK-47 cymy jest taka jak w AKM. Może od AK-74 będzie pasowała; pożycz od kumpli i spróbuj dopasować.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Niestety AKM to taka nietypowa replika. wile rzeczy jest niedostępnych, niektóre trzeba adoptować.

 

Uwaga! Ostatnio wziąłem się za pakowanie drewien od ostrego do repliki cymy. Zobaczcie jak macie zamontowane lufy zewnętrzne, moja latała jak szalona(taśma teflonowa załatwiła sprawę).

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie (może już było na poprzednich stronach, nie czytałem. Jkc przepraszam). Otóż jaki jest zasięg MAX. i zasięg SKUTECZNY tej broni, gdyż mam w domu m14 agm a poszukuję czegoś krótszego o podobnych osiągach. Mocowo przewyższa agm-a o 100fps a zasięg? Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Jaka komora HU bedzie najlepsza dla tego akm?
Komorę mam z TM i działa tak samo z lufą systemy jak standardowa komora cymy. Jaki wniosek ? Możesz kupić komorę TM i dorobić sobie ideologię, że coś tam ten nowy hop-up daje. Albo nie kupować nowej komory i nic na tym nie tracić ;-)

 

Kupować tą cymke 0.36A czy czekać na tą...? http://www.wmasg.pl/aktualnosci/cyma:_akm_048m/1079/
Nowy AKM cymy to będzie zupełnie inna replika, której bliżej konstrukcyjnie do Boyi/VFC/Inokatsu niż do TM/CM/JG. Jak się pojawi w Polsce, to założy się nowy temat. Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
Obecny AKM jest bodajże ściągnięty z Inokatsu.
AKM jest projektem cymy opartym na rozwiązaniach TM. Inokatsu to zupełnie inny sposób rozkładania.

http://www.russianmaniaworkshop.com/prodspics/AKMCG.jpg

W konwersjach Inokatsu jest dużo śrubek i imbusów, więc też wolałbym żeby nowy AKM był kopią VFC.

 

A ja mam pytanie. Czy magazynki od zwykłego kałasza (47-ki) będą pasować do AKM'a? Mam tutaj na myśli CM.048.
Jeżeli będzie wykonany w standardzie VFC/Inokatsu, to będą pasować. No chyba, że sobie wymyślą takie magazynki jak TM w swoim AK-74M. http://www.pinnacleairsoft.com/images/MAG-SM-AK74mn.jpg.

Ale to jest mało prawdopodobne.

 

Po za tym nie piszcie tutaj o nowym AKM cymy[cm.048], bo będzie on miał niewiele wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja używam Firefox 9,6V 1500mAh typu mini na kulkach 0,25g P&J i śmiga aż miło ;) a batka wytrzymuje długo!

 

Pare stronnic temu (w sierpniu 2008 :P) pisałem, że chyba poszła mi zembatka silnikowa - okazało się, że poprostu co pareset strzałów luzuje mi się imbus dociskający silnik i nic nie dawało dokręcanie - byłem zmuszony użyć łopatologi i najzwyklej w świecie podłożyć kawałek papieru pod silnik :P działa w 100%!

 

Miałem (i mam nadal) czasami problemy ze stockową gumką hop up, która lubi sprawiać (NIE ZAWSZE), że kulki lecą o połowę krócej, nie ważne jak się ustawi hop upa - w pozycji semi, a w auto dopiero po paru kulkach leci OK. Na mrozie to już w ogóle jest masakra.

 

Właśnie dziś zamówiłem gumkę silikonową Systemy (czarną) i dystansery H [''Zestaw dystanserów poprawiający tor lotu kulki[P&J]''](2 sztuki) za 10zł na taiwanie i zobaczymy jak to będzie współgrało. Zawsze mam jeszcze dystanser ze stocku :P

 

Dam znać, jak to wszystko będzie śmigało po wymianie ;)

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...