Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie kumam co ma wspólnego kolba i jej stabilność z "kołami zębatymi" albo silnikiem...

 

 

 

żę?

 

A to:

 

Może musisz jeszcze raz wszystko porządnie dokręcić i złożyć..

 

oraz

 

Na szczeście w AEGu masz mechanizm szczelnie zamknięty w GB i podczas dokręcania kolby niczego nie zepsujesz ;-)

 

 

Raczej to drugie....Pisałem po prostu ogólnie o rozbieraniu repliki na części pierwsze.

Edited by Lionix
Link to post
Share on other sites

;-) dobra. Widzę, że wyraziłem się zbyt ogólnikowo.

 

dokręcasz

- wszystko co ma związek z kolbą

- wszystko co ma związek z przednim "gripem" czy jakkolwiek to nazwiesz.

 

Jak to nie pomoże sprawdzasz co może być nie tak....

- taśma, jakieś uszczelniacze

 

jak to nie pomoże

- powtarzasz poprzednie czynności.

 

Najlepiej zdejmij kolbę i przednie "drewienka", złóż je i sprawdź dlaczego się ruszają.

Link to post
Share on other sites

Troche z innej beczki. Wie ktoś jaka jest sprezyna w tym AKM? Sugerująs sie mocą mozna by wywniąskowac ze to M130, jednak niektózy gadają ze M140 i podobno są tego swiecie przekonani. Byłem w stanie w to uwierzyc do póki pewnien uzytwkonik wm pweidział..ze powimianie samej sprezyny na m140 ( włozoną do supełnego Stocka) zasieg wzrósł o okolo 15-17 metów!

Moze ktoś rozwiklac tę zagadke dla mnie?

A jesli nieuwaznie czytalem forum..gdzie nie znalalem tej informacji to serdecznie przepraszam...

Link to post
Share on other sites

W stocku na pewno nie ma M140. Prędkość początkowa jest wysoka, może więc to być M130.

Strzela na poziomie ICSa z M120, który inne części ma lepsze i wstawiony zestaw TUK. Więc będzie to M130.

 

Najlepiej strzela na 9.6 lub 10.8. Nie wstawiałbym w niego M140, porównywałem z repliką mającą M150 i różnica zasięgu nie jest specjalnie znacząca - kilka metrów, wątpię, żeby komus wzrosło aż o 15m.

Chyba, że po dodatkowym uszczelnianiu i wymianie bebechów. Stockowe elementy długo nie pociągną na M140.

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja słyszałem..bo kontaktuje sie z tym maniakiem od jakiegos czasu...jedynie po przebiegu ok. 4k w marnym stanie była prowadnica, i tlok troszke sie zjechał..reszta cześci podobno była w naprawde zadziwiająco dobrym stanie jak na tą sprezyne.

Ale to tylko informacje ze słuchu..nie mogłem sam sie otym przekonać aby potwierdzic ;-)

Link to post
Share on other sites

W AKM jest M125- jej odpowiednik. Pierwsze co można zrobić by polepszyć gun'a.

 

-teflonowa magia

-gumka guarder-systema

-dłuższa lufa

-M130-M140 dla bezpieczeństwa semi

-DOBRA BATKA G&P itp...

-Pierścień do unieruchomienia lufy

-dystansey typu H - ja bym brał.

-SMARY:D

 

Dla AKM widzę 2 dobre rozwiązania

 

A)słaba sprężyna, dobra bateria. - kosiarka na bliskie dystanse

B)mocna sprężyna i batka, dobra lufa i hu, uszczelnienie - "sznajperka".

 

Wersja pośrednia jaka jest stock jest ok;-) ale co jest do wszystkiego jest do niczego.

 

UWAŻAM AKM ZA NAJLEPSZY PRODUKT CYMY. (no i M14)

 

Patrząc na to co robi CYMA to niedługo wyjdzie seria 500fps a potem 550...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Patrzałem ten sklep z którego kupiłem jest na allegro i za takie same pieniądze jak na taiwangun.com... www.sportgun.pl to jest strona sklepu z którego kupowałem na allegro bo strona jest w przebudowie... tylko pytanie czy w tym akm sprężyna jest taka jak fabrycznie czy też zmieniona na słabszą?

Link to post
Share on other sites

Taak, to z cyferkami to szczerbina i z grubsza tak się ja ustawia, tyle, że na dystansach w asg nie ma to znaczenia; takie nastawy sprawdzają się w ostrym.

 

Słabsze sprężyny AKM ma w wersji Cyberguna, wszędzie gdzie jest sprzedawany jako Cyma powinien mieć takie same.

(A co do sklepu [jaki towar sprzedaje] to powinieneś szukać w dziale o sklepach, może tam jest wątek albo wypowiedź z nim związana.)

 

Tajwangun może zmieniać sprężyny na słabsze żeby przedłużyć żywotność repliki, ale gdzie indziej pozostaje sprężyna założona przez cymę i tak samo masz gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Co do ustawienia celownika to u mnie najlepiej jest jak leży płasko jak warująca "sabaka". Preckę warto- a gdzieś nie warto jej wkładać? (pomijam minimi)

 

Gumka to systema/ guarder czarny z naciskiem na systemę.

 

Tak trudno spojrzeć o JEDNĄ stronę wstecz by sie tego dowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Co do ustawienia celownika to u mnie najlepiej jest jak leży płasko jak warująca "sabaka". Preckę warto- a gdzieś nie warto jej wkładać? (pomijam minimi)

 

Gumka to systema/ guarder czarny z naciskiem na systemę.

 

Tak trudno spojrzeć o JEDNĄ stronę wstecz by sie tego dowiedzieć?

 

O.K. Dzięki za odpowiedź.

 

 

A wcale nie tak trudno :P Tylko trza o tym pomyśleć xP

Link to post
Share on other sites

Czytałem też o sklejkach do AKM zamiast abs :P Można je jakoś "zrobić" czy coś? czy tylko są do kupna? bo te części drewniane w sklepach do wszystkich kałachów są drogie troche :/

W sensie łoża sklejkowego? Na allegro można dorwać niedrogo drewna od ostrych AK i dopasować sobie do repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...