Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ...

 

Znalazłem na wgc i redwolf lufę precyzyjną firmy PDI 6.01 650mm za około 180$.

Cena dość spora ale z drugiej strony bardzo precyzyjna i z tego co widziałem to maksymalnie długa ( dłuższych nie widzałęm ).

 

Moje pytanie brzmi ... czy warto wydać tyle kasy czy róznica bedzie odczuwalna powiedzmy powiędzy inna lufą 6.03

Link to post
Share on other sites

Kup Promyka 6.03 650mm, wyjdzie Ci 3x taniej. Nikt Ci w tej chwili nie powie, jak się te lufy sprawują, bo nikt chyba ich nie ma :) Poza tym, do 6.01 to już trzeba baaaardzo dobrych kulek, a takie kosztują fortune. Wg. mnie lepiej wyjdziesz kupując Prometheusa.

Link to post
Share on other sites

Ale w snajpie przeważnie i tak używasz dobrych jakościowo kulek a jeśli jeszcze do tego są to Grand Mastery to czemu by nie 6.01? :) Najpierw swoją 542mm przetestuję na Straight'ach 0.36 bo takie mam-na GM muszę poczekać...

Osobiście jestem bardzo dobrej myśli co to precek 6.01 bo jeśli różnice pomiędzy 6.05 a 6.03 są tak duże to tu musi być podobnie :D

Przetestuję pewnie w nast weekend i dam znać.

Link to post
Share on other sites

Jak Niemcy mierzyli te lufy, to PDI miala 6,026mm (nominalnie 6,01),

a Prometheus 6,036mm (nominalnie 6,03).

Roznica jest rzedu 1/100mm, a kule (te dobre, nie jajka i aniolki) maja mniej niz 5,95mm.

Ja kupilem taka lufe do MP7 Umarexa.

W drugiej polowie maja bede w Kraju to zamontuje, sprawdze i dam znac.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hmm Walker, gdzieś na zagranicznych forach poszperałem i niby się nie cięły także średniej jakości kulki, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że cudów nie ma i o jama przy takiej lufie może być łatwiej, niż w standardowej precce.

 

Moim zamiarem jest ewentualne użycie PDI 6.01 w "snajpie", z singlem, a co za tym idzie kulek będę zużywał mało, więc można pozwolić sobie na te najwyższej jakości.

 

Przyrost prędkości, o którym wspomniałeś jest godny uwagi, aczkolwiek dla mnie priorytetem jest celność, zatem drążę temat w tym kierunku. :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Doda Ci 30fps? Nie. Wiec z takimi tekstami ostrożnie.

 

doda nam więcej.
No, pewnie z 15. A najlepiej kup, zamontuj, sprawdź.

 

30 nie doda bo nie da sie tyle wycisnąć z samego doszczelnienia układu lufa-kulka.

 

 

EDIT: zapomniałem dodać że mówimy tylko o zmianie śrenicy lufy a nie jej długości żeby była jasność!

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufa Systema 510mm:

 

M110 ~4fps w stosunku do stockowej 6,08mm (CA)

M120 ~7fps w stosunku do stockowej 6,08mm (CA)

M130 ~11fps w stosunku do stockowej 6,08mm (CA)

 

KM Head 550mm:

 

M110 ~7fps w stosunku do stokowej 500mm 6,05mm (STAR)

M120 ~11fps w stosunku do stokowej 500mm 6,05mm (STAR)

M130 ~14-15 (największy wynik to 17fps) w stosunku do stokowej 500mm 6,05mm (STAR)

 

Testy robione parę miesięcy temu na kulkach 0,2 blastera i chrono guardera. Repliki L85A2 STAR i M15A4 z przedłużoną lufa (i stockowa i prec)

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Mam od póltorej roku lufe PDI 6,01 o długości 242 mm wstawioną w MP7 TMa.

Strzelałem z Blasterów 0,2; 0,25; i G&G 0,2; 0,25.

Po kilkudziesięciu tysiącach wystrzelonych kul nie miałem ani jednej zacinki.

Lufa poprawiła celność i zasięg w widoczny sposób, a pamiętajcie,

że AEPy już w stoku mają wzorową celność (preclufa w stoku plus rewwelacyjny

hop-up).

W tej chwili to najlepsze preclufy, nie tylko do snajperek.

Link to post
Share on other sites

650mm 6.01.

 

Zacinek brak, a przynajmniej takich które by wynikały z samej średnicy lufy / niedoskonałości kulek. Jedną zacinkę spowodował poszarpany kołnierz gumki HU - do lufy dostały się gumowe paprochy. Po przeczyszczeniu wszystko gra. Druga zacinka - kulki xtreme precision 0,28. Po prostu nie wchodziły do lufy. Żadna z kilkunastu których próbowałem od kumpla. Ogólnie to jest stalowa lufa a nie rurka z kremem żeby sama kulka ją uszkodziła więc nie ma co się obawiać zacinek. Bardziej uważać żeby do lufy nie dostał się piach/opiłki metalu itp. Warto nadmienić że PDI pakuje je naprawdę solidnie, żeby uszkodzić aluminiowy tubus w który ją pakują trzeba by chyba po nim skakać.

 

Ciekawostka - lufa ma średnicę zewnętrzną nieco większą od standardowych luf.

 

Precyzja? Zdaje mi się (podkreślam, zdaje) że większym problemem staje się precyzja kulki a nie lufy. Zdarzają się strzały tak dobre że na 80m kulka nie schodzi z pionowego ramienia krzyża w lunecie. Inne z kolei potrafią ześwirować metr w prawo/lewo. Ogólnie 550 FPS, 80m, lekki wiatr, 4/5 w sylwetkę człowieka. Nadmieniam że nad karabinkiem wciąż pracuję i tak naprawdę coś sensownego powiem jak znadję halę ~100m do postrzelania.

Edited by rain
Link to post
Share on other sites
Nadmieniam że nad karabinkiem wciąż pracuję i tak naprawdę coś sensownego powiem jak znadję halę ~100m do postrzelania.

nie no fajnie jest znać max skuteczny zasięg w "idealnych" warunkach ale ma to wartość stricte lanserską ;P. W praktyce prawie nigdy nie utrzesz się wpływu warunków atmosferycznych więc bardziej miarodajnym testem skuteczności repliki jest strzelanie na otwartej przestrzeni i oddanie kilku serii strzałów.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, ale nic nowego mi nie mówisz.

 

Ogólnie 550 FPS, 80m, lekki wiatr, 4/5 w sylwetkę człowieka.

 

Jak widać strzelam na dworze seriami po 5 ;)

 

Lans nie ma tu nic do rzeczy, po prostu chcę ustawić moją zabawkę w "laboratoryjnych" warunkach - będzie można wyeliminować wpływ wiatru a dzięki temu łatwiej się skupić na poprawie stabilności FPS, wpływie drgań, ustawień HU i doborze kulek. Łatwiej chyba pracować nad 4 czynnikami niż nad 5, conie?

 

Do meritum - Większość ludzi skupienie określa metodą "na oko to precyzja wzrosła", mnie to nie zadowala, chcę sprawdzić jak wypada to 6.01 na tle innych luf. Stąd hala.

 

P.s. nie czekajcie na porównanie, nie robię go z myślą o wmasgowiczach a z własnej ciekawości (a ta może poczekać). Może kiedyś będzie, może nie ;)

Link to post
Share on other sites

nie no fajnie jest znać max skuteczny zasięg w "idealnych" warunkach ale ma to wartość stricte lanserską ;P. W praktyce prawie nigdy nie utrzesz się wpływu warunków atmosferycznych więc bardziej miarodajnym testem skuteczności repliki jest strzelanie na otwartej przestrzeni i oddanie kilku serii strzałów.

 

 

"Walcząc" o celność i zasięg repliki, trzeba ją testować i porównywać w warunkach (na ile się da) laboratoryjnych, bez wiatru.

Pomiar musi być maksymalnie precyzyjny.

Wtedy ustawisz dokładniej hop-up i celownik.

Poznasz maksimum możliwości AEGa (zasięg, celność).

Gdy już grasz i wieje, strzelasz z mniejszych odległości i bierzesz poprawke na wiatr.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Teraz ja mam lekki dylemat. Szukam lufy 6,01mm do mojej bestyjki. Lufa 650mm. Na oku mam produkty Polar Stara (EdGI) i PDI.

 

PDI ma tą przewagę że jest stalowa i kosztuje ~180$, EdGI jest z mosiądzu i kosztuje 120$.

 

Jest jeszcze opcja zamówienia u EdGIego lufy 6,00mm ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...