Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas F1 CyberGun


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam za 2 post, wiemy dlaczego ^^

 

Czy da się odkręcić ten dwójnóg ? Powiedzmy ze interesuje mnie korzystanie z trąbki bez niego - ale w razie czego da się go jakoś dokręcić ?

 

Czyli w skrócie- czy jest on zamontowany na stałe ?

 

PS:Na COG'u jest ten F1, tyle ze wygląda jak SV ;D

Edited by jakub522
Link to post
Share on other sites

Obudzę stary temat z letargu i dopiszę coś od siebie, gdyż kupiłem wspomniany karabinek Famas.

 

Wybór padł na ten karabinek ponieważ jestem fanem właśnie tej broni i obecnie inny zakup mnie nie interesował.

 

Po rozpakowaniu zacząłem od oględzin repliki, która moim zdaniem wykonana jest bardzo starannie. Jest sztywna, ciężka i dobrze komponuje się z tułowiem :) Jest dobrze pomalowana a jedyne skrzypienia dochodzą z obudowy komory baterii. Nóżki nie opadają oraz nie telepią się o obudowę co potwierdziło się podczas aktywnego strzelania.

Przyrządy celownicze są dokładnie wykonane i posiadają kilka trybów pracy.

 

Po wypakowaniu z pudełka fabryczna bateria miała 8,9 V co wystarczyło na wystrzelenie niecałych dwóch magazynków po 300 kulek każdy.

Po 4,5 h ładowania (zgodnie z instrukcją na baterii) wystarczyła już na prawie 7 pełnych magazynków, które podczas testów wystrzeliłem w ciągu kilku godzin (w upalny dzień).

 

Do strzelania kupiłem kulki AEG EXPERT 6mm 0.23g, które jak zapewnia CyberGun przechodzą selekcje i są precyzyjnie wykonane. Na wspomnianych kulkach nie doszło ani razu do zacięcia karabinka. Nie zdarzyło mi się także żeby jakaś poleciała w nieznanym kierunku pomimo nakierowania na cel.

 

Regulując gumką jak również przyrządami celowniczymi udało mi się uzyskać powtarzalność trafień w miejsce celowania :) Strzelałem do tarcz przyczepionych na wysokości głowy do tekturowych pudeł oraz plastikowych doniczek i wiaderka mojego synka. Z 30 i 40 kroków na semi dziurawiłem plastik jak kartkę papieru. Na fullauto to była istna masakra z latającymi fragmentami plastiku w powietrzu. Jestem pod wrażeniem siły oraz skupienia w trybie fullauto. Jednocześnie uświadomiłem sobie jak niebezpieczna jest to zabawka (czytałem na forach, że 16 letnie dzieci strzelają do siebie bez masek czy gogli).

 

Wystrzeliłem w ciągu jednej sesji prawie 2100 kulek. Zdarzyło mi się kilka zacięć kulek na wylocie z magazynka co sugeruje, że z tą częścią magazynka może być coś nie tak...może lekkie podpiłowanie pilniczkiem rozwiąże temat.

Zauważyłem także, że sprężyna magazynka po wielokrotnym naciąganiu w swojej końcowej fazie przestała stawiać zdecydowany opór. Mimo to magazynek działa poprawnie.

 

Reasumując jestem bardzo zadowolony z celności i siły ognia. Wykonanie repliki jest także na wysokim poziomie a obecna cena 390 pln to chyba prezent od Mikołaja :)

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mój FaMasiek przeszedł dziś chrzest bojowy!!! Nie spodziewałem się tak świetnych osiągów i użytkowości w boju.

 

Jeśli okaże się żywotny (jak na tą klasę żółtka) tak jak użytkowy i świetny w starciach las/budynek - to jest to replika 9.99999/10 :))

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A takie pytanko... Ktoś już rozbierał tego Famasika? Jakieś porównanie z TM lub bebechami v2 i v3? Bo tak nikt nic nie wie odnośnie cylindra, tłoka, zębatek. Szkielet wiadomo, ale reszta? W Famas TM tłok(nie jestem na 100% pewien), 1 z zębatek, cylinder nie były standardowe. "Specjalista" z Military.pl twierdzi, że wszystko standardowo z v2, v3. Zbrojownia nic nie wie.

 

Pozdrawiam,

Pain

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Słuchajcie ludziska czy ktos própował tam wcisnac precyzyjna lufe i zminic HU na inna gume <ja mam systeme > ale nie moge tego tam powciskac . Zastanawialem sie nad roziazaniem silowym takim jak młot 5 kilowy

 

 

PS . Tu sie nie ma co pytac o przebieg to jest sprzet nie do zajechania 30.000 nawet zadnego zgrzytania co jedyne sie stało to mag troszke pordzewial nic wiecej u mnie :-P

Polecam wszystkim ta givere dobra do lasu jak i do budynków

Edited by pichh
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przebieg 6100 kulek zrobiony w 3 miesiące i zero problemów. Na problemy z magazynkiem proponuję zmienić kulki.

Najbardziej cieszy mnie jednak powtarzalność trafień i niewiarygodna celność.

Z 40 metrów w opakowanie po płycie CD trafiam bez pudła..no chyba, że ręka drgnie.

 

Przed strzelaniem zawsze wolno rozładowuję a następnie łąduję baterię (4.5 h).

Po naładowaniu jest zazwyczaj 10.2 V a następnie spada i trzyma 9.6 V (naklejka na baterii informuje, że to batka 8,4 V) co wystarcza obecnie z zapasem na 8 magazynków po 300 kulek.

 

Może się komuś przyda poniższy link:

 

http://veronikaforce.free.fr/Technique/Famas_GB1_dem.php

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Może ktoś ma i potrafi odpowiedzieć na moje pogmatwane pytanie :poddanie:

 

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1216

 

 

Znalazłem tę szynę montażową, jednak kiedy przyjrzałem się replice Famas'a zostałem zdezorientowany w sytuacji, gdyż na zdjęciu szyny widać "to coś do przykręcenia jej do repliki" na dole, a ja na chwycie mam otwór o tej średnicy na boku górnego chwytu xd

 

Może mi ktoś wytłumaczyć czy żeby przykręcić tę szynę do Famas'a, musze go rozwiercać ? Bo dziwne jest to że akcesoria przeznaczone do repliki wymagają ingerencji narzędzi i dłoni właściciela xd

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...