Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas F1 CyberGun


Recommended Posts

Widziałem ostatnio na stronie: zbrojownia.com.pl elektrycznego famasa f1 od cyber guna i chce se go kupic. W stoku ma sporą moc. Chciałem do tego jeszcze coś dokupic np. prec lufę, tylko nie wiem jaka się tam zmieści :/

Co sądzicie o tej broni????????????? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym FAMASie części sa praktycznie takie same jak w kałachach Cymy (poza środkową zębatką, która jest nieco mniejsza).

Co najważniejsze silnik jest już standardowy - krótki, a w TMach EG560 (o ile dobrze nazwe pamiętam).

Link to post
Share on other sites

W tym FAMASie części sa praktycznie takie same jak w kałachach Cymy (poza środkową zębatką, która jest nieco mniejsza).

Co najważniejsze silnik jest już standardowy - krótki, a w TMach EG560 (o ile dobrze nazwe pamiętam).

 

To może tak: jakie części można kupić i które będą pasować do tej repliki??? :roll:

Link to post
Share on other sites

Stawiam ze w jednym, drugim i trzecim TM wygra, co najwyzej wykonanie poddalbym w watpliwosc (FAMAS to pierwsza konstrukcja AEG na swiecie - wykonanie znaczaco odbiega od tego co znamy dzisiaj). Bardziej zadalbym pytanie o predkosc lecacej kulki, bo o ile genialny HU TM zapewni nam porownywalny zasieg, to kulka bedzie leciala duzo szybciej w FAMASie CG niz w TM (ze wzgledu na ilosc fps).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kumpel z mojej drużyny posiada takowego FAMAS-a ze stajni CG. Muszę przyznać iż wykonanie jest doprawdy przywoite, razi co prawda napis : FAMAS F1 6mm lecz to tolko kwestia estetyki. Osiągi, w tym moc i zasięg stoją na dobrym poziomie. Kultura pracy też jest całkiem, całkiem. Muszę jednak zaznaczyć iż magazynek jest dosyć lichej jakości i łatwo ulega zepsuciu.

Edited by Mormaeglin
Link to post
Share on other sites

no i przetestowałem Famasa well Franka :wink:

 

działa ładnie, kultura pracy bardzo dobra, celność tu mnie zaskoczyło bardzo dobra ( na kulkach 0,20 G&G ), hopek dobrze podkręca, nie skrzypi, zasięg odpowiedni ( nie liczyłem ile kroków ani metrów). Jestem bardzo zadowolony, ten "chińczyk" naprawdę mnie zaskoczył, jedynie co to magazynek ale dawno nie strzelałem z grzechotek.....

Kupiony w Zbrojowni :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

famasik nadal działa jednak trzeba wymienić magazynek bo nieraz nie podaje, dalej ma bardzo dobra celność w stoku co mnie jak na takiego chińczyka szokuje oraz ciekawi mnie jak tam będzie się zimą sprawował :)

z dzisiejszej strzelanki

cf1332641caf793dm.jpg

 

PS

gdzie można kupić oryginalne spodnie w CCE ( duży rozmiar ) oprócz allegro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

FAMAS sprawdza się nadal doskonale. Nic nie trzeszczy, działa bez awaryjnie. Na batce w zestawie gra mi trąbka ma 2 strzelankach ( batka ładowana od początku ładowarka mikroprocesorową ). Zobaczymy jak będzie się sprawdzał w zimowych warunkach. A zapomiał bym magazynek ma swoje kaprysy - ale wystarczy wyciągnąć i włożyć spowrotem :killer:

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za zwłoke, czas nie jest moim sprzymierzeńcem jak na razie;p.

 

Poszukałem troche na forum i znalazłem temat (trzeba wiedzieć że pisze się "FA MAS" - ach Ci francuzi):

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=23438

 

Gdzie Cyberkoza zamieścił wspaniały link:

 

http://www.freewebs.com/unsckingcodez/stanagconversion.html

 

Ładnie ilustrowane więc nawet jak ktoś języka nie zna to zdjęcia są;p

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem, faktycznie da się idąc ta droga to zrobić.

Szkoda że nie ma wersji na magazynki M4, choć w przypadku hi-capa przeróbka jednego maga nie stanowi problemu. W przypadku real czy low sposób podczepiania magów pozostawia sporo do życzenia (wersja zmodernizowana nie ma tego problemu).

Ogólnie po osunięciu drobnych defektów karabin prezentuje się dość przyzwoicie. Zaważywszy że na rynku nie ma zbyt wielkiego wyboru replik FA-MAS to wart jest polecenia.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jeśli to ma być Twój pierwszy AEG to proponuję kupić coś bardziej dostępnego dotyczącego części zamiennych. Takie jest moje zdanie.

 

Ja brałem bardziej kolekcjonerko niż do użytku "bojowego", replika sprawia wrażenie bardzo delikatnej ale bynajmniej taka nie jest. Co do tuningu... jak dla mnie to ma dostateczne osiągi. Moja powinna mieć ok 350-260 fps co w porównaniu z TM jest w sam raz. Zasięg też jest OK. Przypuszczam że zbyt dużo grzebania w gearbox i można się pożegnać ze sprawna repliką.

 

PS. Przystosowałem ja do magazynków STANMAG.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę odgrzeje, ale co tam ;)

I jak tam chłopaki wasze FAMASy? Nie ma problemów z GB, lub z czymkolwiek? Jak się sprawują na przestrzeni strzelanek, w stosunku do innych chińskich replik? ;)

 

Mój zajmuje poczesne miejsce na ścianie chwały...

Po kilku strzelankach umieszczony został pomiędzy AUg z JG a G36 tej samej firmy. Bliżej mu do AUG, masa nie jest duża ale strzela ok. Na midcapach M4 działa bardzo fajnie, nie miałem tez problemów ze stockowym magiem.

Link to post
Share on other sites

No, że ładniusi to ja wiem :D ale tak bardziej o sprawy techniczne mi chodzi ;)

Bo chciałbym go w przyszłości kupić, a nie wiem czy warto... Ale jak tak go chwalicie :D

A co z mocą? Wiem, że do GB V.1 jest ciężko o części... Nie ma z nim problemów? Czy wymienialiście coś w środku? I czy da się tam "wpakować" elementy od jakiegoś V.2 czy V.3? No i czy do komory HU, pasuje czarna gumka Systemy?

 

EDIT:

Literówka ;)

Edited by uzi43
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...