Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dla jasnosci opcje jakie zainteresowani maja

MEU SOC od Tokyo Marui

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...PS-MEU_srch_meu

+ duza dostepnosc akcesoriow w tylu metalowe zamki itp

+ przyzwoicie wykonany

-wali plastikiem

-kiepskie bicia (brak producenta po prawej stronie zamka, bcia na szkielecie Madie in Japan Tokyo Marui itp wolaja o pomste do nieba

-plastikowe okladziny

 

MEU (SOC) STTI na WE

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-MEUFM_srch_meu

+Full Metal

+Ladne bicia

+okladziny gumowane

-szkielet malowany farba

-bicia na szkielecie (springfield armory zamiast Coltowskich US. Army)

-ciezko dostepne magi

- malo akcesoriow

 

Kimber ICQB

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...MBT_srch_kimber

Pistolet zrobinony na zlecenie korpusu (MSOB nie Force)

+szyna montazowa

-plastik (ale podobno nie jest zly

-cena

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://i41.tinypic.com/1g2joi.jpg

Capt. Anthony Mercado (left) company commander, Force Reconnaissance Company, 2nd Reconnaissance Battalion, 2nd Marine Division, unfurls the company’s flag during their activation ceremony held here, Dec. 19. Force Recon is a unit with multiple combat capabilities that was established to provide a deep reconnaissance asset for II Marine Expeditionary Force.]

 

http://i43.tinypic.com/2lic1mt.jpg

Marines of the newly activated Force Reconnaissance Company, 2nd Reconnaissance Battalion, 2nd Marine Division, take part in a ceremony as their name became official here, Dec. 19. The majority of Force Recon is combat veterans who provide a wealth of deeper reconnaissance assets, as well as new Marines who will support the battalion and II Marine Expeditionary Force.

 

Dla tych co nie kapuja po angielsku

Aktywowano ponownie kompanie Force Reconu. Ich zadaniem ma byc wykonywanie rozoznania dla batalionu i sil MEF

Link to post
Share on other sites

Nie dokonca Igor w momencie podchodzenia do tematu MARSOCa (czyli powstanie 1st-DET) czesc plutonow Force Reconu zostalo przeniesionych pod skrzydla dywizji zapewniajac dalekie rozpoznanie dla dywizji, jednakze nie pod nazwa Force Recon tylko DRP, sadze ze w momencie kiedy MARSOC juz stoi silnie na nogach, i aby nie konczyc z tradycjami jednostki Force plutony DRP zostaly przemianowane i szumnie reaktywowane jako Force Recon. Cos jak szumne powstanie polskiej piechoty morskiej ;-)

Link to post
Share on other sites

Czy mógłby ktoś zalinkować jakimiś zdjęciami MSOBu, bo, żeby nie było szukałem i szukam, ale co xx głów to nie jedna, zwłaszcza zależy mi na tych w marpatach lesnych i CB kamizelkach.

 

I pozwolę sobie podać tutaj pewną konfigurację wyposażeniową (jako wzorowanie, wiem że do reko troche brakuje) i zapytać znawców tematu czy to jest kompatybilne z MSOBem:

 

-mccuu lesne

-bellki 790 (wiem ze musza byc ktores serii 500 USMC ale na razie mnie nie stac)

-ALTA w CB

-CIRAS LAND w CB (pantac)

-TC 2002 w olivce CONDORa (jako że FR w niewielkich ilosciach podobno też używał 2002-jek)

-ESS NVG profile w TANie (do tego dokupie ESS ICE'y)

-nomexowe pilotowe rekawice zielone

...i do tego noszę się z zamiarem dokupienia tego:

- pas

- hydration backpack

- legpanel w CB

- torba zrzutowa w CB

 

Będe bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie...

Link to post
Share on other sites

Tyle że nie chodzi mi o googlowe zdjęcia o zapierającej dech w piersiach rozdzielczości 200/150px ...

 

Temat przeglądałem, wręcz czytałem wnikliwie. A odpowiedzi jednoznacznej na moje pytanie nie ma. Widzę, że są osoby które dużo wiedzą i są w temacie. Dlatego pytam. Mogę ? ;-)

 

Chodzi mi raczej o konkretne odpowiedzi, bo pytałem konkretnie ... ten pas np. nie mam pojęcia czy takiego używali FR (teraz używa MSOB), to samo się tyczy tego plecaczka. Wiem, że FR go używało ale jak np dostałbym link do fotki gdzie jakiś operator MSOBu trzyma go na plecach moja radość nie znałaby granic.

Albo np.

'Nie nie, FR to i owszem używał TC 2002, ale już MSOB absolutnie' (czego sobie nie życze, ale to taki przykład)

 

Nie chcę męczyć, ale podzielcie się wiedzą

Link to post
Share on other sites

Nie dokonca Igor w momencie podchodzenia do tematu MARSOCa (czyli powstanie 1st-DET) czesc plutonow Force Reconu zostalo przeniesionych pod skrzydla dywizji zapewniajac dalekie rozpoznanie dla dywizji, jednakze nie pod nazwa Force Recon tylko DRP, sadze ze w momencie kiedy MARSOC juz stoi silnie na nogach, i aby nie konczyc z tradycjami jednostki Force plutony DRP zostaly przemianowane i szumnie reaktywowane jako Force Recon. Cos jak szumne powstanie polskiej piechoty morskiej ;-)

 

FR nigdy nie był częścią dywizyjnych Reconnaissance Battalion. Sam potwierdzasz, że nawet kiedy jakiaś część FR została podporządkowana dywizji to zmieniono jej nazwę. Poza tym okresy przejściowe i zmiany organizacyjne to zupełnie inna bajka. Druga sprawa - o ile mi wiadomo (choć mogę się mylić) DRP nie były częścią batalionów rozpoznawczych ale podlegały bezpośrednio pod dywizję - a ja jak może zauważyłeś odnosiłem się do batalionów rozpoznawczych i do faktu reaktywowania FR właśnie w ramach tych batalionów.

Edited by Igorek_SDS
Link to post
Share on other sites

FR podlegal MAGTF-owi i wykonywal zadania dowodcy MAGTFa, zas Recon Marines byli do dyspozycji dowodcy dywizji - masz racje Igor. Ja napisalem tylko co dzialo sie od momentu kiedy niejako zdezaktywowano FR do momentu kiedy znowu zostal reaktywowany jak napisales pod skrzydlami batalionu i jako czesc Recon Marines

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...