Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

A jak jest z RRV?Niewidzałem jej za zdjęciach Force Recon.Z wyglądu przypomina nieco Plate'a.Szukam jakiejś kamizelki w miarę "oryginalnej",niechce kolejnego Cirasa czy Plate Carriera 8)

 

PS. FR głównie ma wyposażenie w CB? Czy bywa też OD?

Edited by Brambi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakiego Plate'a przypomina bo trochę w temacie siedzę i nie mam pojęcia o czym mówisz?

 

Bo na pewno nie Plate Carriera żadnego... icon_surprised3.gif icon_surprised3.gif icon_surprised3.gif

 

madjong jak ja czytam twoje posty to przynajmniej się nie nudzę.

 

Plate carriea żadnego? no tak bo FR ( pwned) nie nosiło PC. nie było nawet pierwszej linii ;)

 

ehhhhh a ja myślałem, że to podforum jest dla osób które mają coś sensownego do powiedzenia, a nie ponabijanie sobie postów. Reprezentuj choć mały poziom wiedzy typu google.pl, a jeżeli jest za cięzko to przynajmniej nie odpalaj "Dodaj odpowiedź". Ja Cię proszę.

Link to post
Share on other sites

Akurat co ostatnio zauwarzylem to w MARSOCu tj niepisanego nastepce FR jest tendencja do noszenia PACAy + Platea Eagle'a zamiast CIRASow (oczywiscie nie twierdze ze Crirkow nie zakladaja)

Aha Brambi

 

PS. FR głównie ma wyposażenie w CB? Czy bywa też OD?

 

Do dzialan (znaczy sie cwiczen poki co) w terenie zalesionym uzywaly a MARSOC uzywa kamizelek zielonych, chodz CB tez sie zdarza.

A jak juz jestesmy przy oporzadzeniu do zielonej to przez dlugi okres czasu w FR krolowaly kamizelki HSGI Denali http://www.optactical.com/hsdenewve.html

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam, trochę odświeżę temat,

 

mam pytanie ze względu na to, że w mniejszym lub większym stopniu zamierzamy odwzorowywać FR.

Przede wszystkim:

 

czy FR używa TEGO oraz TEGO hydration packa ?

Bo nigdzie na zdjęciach nie znalazłem TEGO

 

kolejne pytanie, czy FR używa TYCH Bijans'ów i czy w ogole używają Bijans'ów ? (Czy tylko ALT - na fotach w necie nie widziałem Bijans'ów)

 

Napiszę tu przykładową (taką jaką ja planuję) kombinację umundurowania i wyposażenia a Wy, prosiłbym, piszcie czy takie kombinacje są w powszechnym użyciu FR, czy coś np nie pasuje itp itd.

 

A więc:

- mundur MCCUU woodland (mam)

- buty belleville 550 ST (FR używa 790tek? - wole 550siątki ze wzgledu na ich ciemniejszy kolor)

- nakolanniki/nałokietniki Bijan's w CB (ew Alta, jeśli FR nie używa Bijans'ów)(jakiego koloru ALT używa FR do marpatu ?)

- CIRAS LAND Pantac w CB + hydration pack Pantac w CB (to też zależy czego używa FR, którego z tych 3 wymienionych wyżej)

- rekawice pilotowe nomex (np. Hatch) w olivce

- ESS NVG profile w TANie (mam)

- MICH 2000 w olivce (ew w pokrowcu marpat)

 

Zdjęć w necie FR wyposażonego w taką konfigurację nigdzie nie widziałem, a wiem że tych itemów używają, stąd moje pytanie (bardzo mile widziane linki do fotek FR, a zwłaszcza w marpatach - tak, tak, SZUKAŁEM, wiele fot już widziałem, lecz nie w tej konfiguracji). Szukałem, nie znalazłem, a nawet, jeśli gdzieś w necie odpowiedz na ktores z moich pytan jest, mysle ze WMASG jest na tyle popularnym forum, że warto zamieścić tu odpowiedzi bo myślę, że wielu osobom przyda sie to o co tutaj zapytałem...

 

Proszę o wyrozumiałość i wiele sugestii...

 

Pozdrawiam, Kuba

Link to post
Share on other sites

Witam - mam krótkie pytanie - czy błędem będzie zakup Cirasa Land w oliwce i kompletu ładownic (proud + g&p) - niby pisaliście ze do ćwiczeń używali -praktyczniejsze to będzie do Marpata WD na polskie warunki niż CB - czy ta kolorystyka kamizelki była używana przez FR lub/i inne jednostki, czy raczej po prostu nie mieli "okazji" na zmianę kolory ze względu na to że biją się akurat głównie w warunkach pustynnych ?? ( albo ja o innych nie słyszałem na dniach w TV )

 

2 zagwostka buty - kolorystyka - jakich używają (lub prawdopodobnie by użyli jakby co do czego przyszło) do zielonej ?? chciałbym kupić kontrakt ale głownie są CB

Edited by janciownik
Link to post
Share on other sites

Na fotach FR widzimy pierwszy jak i drugi Camel, który podałeś.

FR = ALTY W CB

A nomexy napewno w Tanie będą poprawne, właśnie nie pamiętam czy zielone też....

co do Fot - zeskanuje specjalnie dla Ciebie 3 strony fot z artykułami nawet : ]

 

 

CB jest przepisowym kolorem USMC. Buty także mają w CB. Zauważ, że do UCP też się używa pustynnych butów, a nie tylko na "pustyni" się go używa.

I jeśli chcesz brać się za reko to niestety " co by było gdyby doszło do konfliktu, gdzie akurat wszędzie będzie las a ja się bym chciał na nim wzorować" - to troszkę bez sensu.

Nie uważam się za osobę, które wszystko wie na ten temat, ale tak to się przedstawia moim zdaniem.

Edited by Volt-220
Link to post
Share on other sites
CB jest przepisowym kolorem USMC. Buty także mają w CB. Zauważ, że do UCP też się używa pustynnych butów, a nie tylko na "pustyni" się go używa.

I jeśli chcesz brać się za reko to niestety " co by było gdyby doszło do konfliktu, gdzie akurat wszędzie będzie las a ja się bym chciał na nim wzorować" - to troszkę bez sensu.

Nie uważam się za osobę, które wszystko wie na ten temat, ale tak to się przedstawia moim zdaniem.

 

Sorry, ale nie skleiłem o co chodzi ;]

Mógłbyś troche jaśniej ?

 

Czekam na artykuł :-P

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
I jeśli chcesz brać się za reko to niestety " co by było gdyby doszło do konfliktu, gdzie akurat wszędzie będzie las a ja się bym chciał na nim wzorować" - to troszkę bez sensu.

Nie uważam się za osobę, które wszystko wie na ten temat, ale tak to się przedstawia moim zdaniem

 

No rozumiem ze lekko bez sensu stwierdziłem "co by było gdyby", ale pojawiło się stwierdzenie że używali na ćwiczeniach - stąd mój tok myslowy ;), i luźno myślałem czy odstąpienie od CB (który notabene po prostu mi się nie podoba) będzie bardzo "kuło" w oczy ludzi zorientowanych w temacie :)

 

ok - thx za odpowiedź - i sorki za OT

Link to post
Share on other sites

 

Zdjęć w necie FR wyposażonego w taką konfigurację nigdzie nie widziałem, a wiem że tych itemów używają, stąd moje pytanie (bardzo mile widziane linki do fotek FR, a zwłaszcza w marpatach - tak, tak, SZUKAŁEM, wiele fot już widziałem, lecz nie w tej konfiguracji).

 

I nie zobaczysz bo od 2003 roku Force Recon nie istniej. ehhhhhh chcecie cos robic a nawet nie macie o tym zielonego pojecia. Poczytajcie poszukajcie a pozniej zadawajcie jakies pytania

 

 

P.S. Volt na czym opierasz swoje wypowiedzi?

Ja widzialem kupe zdjec 2 kompani z irakowa ktorzy uzywali czarnych alt ktore byly pociagniete krylonem w cb jak i helm. Mieli ladownice w FG i czarne do aavek w woodlandzie uzywali cameli w CB. Typow hydrapackow widzialem multum,

Co do Twego twierdzenia ze CB jest przepisowym kolorem w USMC i w tym biegaja, powiedz mi czemu MARSOC wywodzacy sie z kompanii FR w terenie zalesionym do MCCU wciagaja chesty w OD.

 

Co do butow, sadzisz ze oni biegaja w tym co da im korpus? ze nie maja dostepu do internetu?

 

P.S.2 Dude Raczej nie uzywaja Binjanow bo sa chujowe. Cholernie grzeja nogi

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

Force Recon nie istnieje ? Czy co? Nie wiem czy zrozumiałem...

 

Chodzi właśnie o to, że szukałem, czytałem, ale nie znalazłem, a skoro Ty sie znasz, to proszę podziel się swoją wiedzą. Na tym forum chyba tego nie ma, a wielu na pewno sie przyda.

 

Nie wiem nawet w czym popełniłem błąd.

W końcu to forum, na forum sie dyskutuje. No nie ?

Link to post
Share on other sites

Byłem na wikipedii, niestety, nie każdy jest tak zajebisty w angielskim jak Ty, Foka.

 

Jak dla was, to chyba z forum najlepiej jakby nie korzystały 'lapsy' takie jak ja, tylko dać im 500 linków do anglojęzycznych stron o tematyce wojskowej plus dwa linki:

ling.pl i getionary.pl

 

"Róbcie co chcecie..."

Link to post
Share on other sites

To skasujmy ten temat, na co on komu.

 

Wymagacie żebym edytował wszystkie swoje posty i pozmieniał na czas przeszły:

używali (używa) ?

 

Mam rozumieć że skoro FR nie istnieje to fotek w różnej konfiguracji sprzętu nie będzie tak? Wykasowali je wszystkie z całego internetu, z chwilą zlikwidowania FR?

 

Dowiedziałem się że nie ma już FR i nagle przestało mnie interesować to czy taka konfiguracja istniała ?

 

 

A pytać o tresci zwiazane z FR moge pod warunkiem, że wiem że formacja ta została zlikwidowana w lutym 2006 roku.

 

:poddanie:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...