Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ubior Stalkera


Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gadanie o tym, że M16 nie pasuje do Stalkera jest równie trafne co pies dmuchający jeża.

 

To jakiś mit ciemnogrodzki! Stalker z założenia używa tego co zdobędzie, od flinty dziadunia po LAWa. Grunt to dobry background story dlaczego taka a nie inna broń.

 

IMO z M16 to fajnie by pasował stary dobry XM16E1 albo XM177E2. Powiedzieć, ze dziadek z wietnamu przywiózł jako pamiątkę i będzie git :P

Link to post
Share on other sites

To jakiś mit ciemnogrodzki! Stalker z założenia używa tego co zdobędzie, od flinty dziadunia po LAWa.

Taki stalker co ma LAWa to nie biega w kurteczce tylko w egzoszkielecie lub przynajmniej zaawansowanym technologicznie kombinezonie. Jak mówię, jak ktoś musi mieć "em" to tylko ZM LR-300, który i tak dziwnym trafem do gry trafił. Inne - niekoszerne i niech nikt kitu nie wciska.

Link to post
Share on other sites

Chcecie być koszernymi stalkerami?

 

Panowie, jazda do biblioteki po "Piknik na skraju drogi" Strugackich. Ale to migiem. Dowiecie się, że jedynym gnatem, jaki stalker zabierał do Strefy, był pistolet z jedną kulą. Dla siebie.

 

Za to zabierał pełne kieszenie muterek :-P

Link to post
Share on other sites
Gadanie o tym, że M16 nie pasuje do Stalkera jest równie trafne co pies dmuchający jeża.

 

To jakiś mit ciemnogrodzki! Stalker z założenia używa tego co zdobędzie, od flinty dziadunia po LAWa. Grunt to dobry background story dlaczego taka a nie inna broń.

 

IMO z M16 to fajnie by pasował stary dobry XM16E1 albo XM177E2. Powiedzieć, ze dziadek z wietnamu przywiózł jako pamiątkę i będzie git

 

Bo każdy radziecki chłop takowy trzyma w komórce pod podłogą.

Może i przywiózł z Wietnamu i KGB go nie złapałao. Tylko pytanie skąd do tego amunicję?

 

 

Kałach, Makarow, Stieczkin, nawet stary Mauser, ale nie M-16.

Link to post
Share on other sites

To skoro wszyscy patrzą na wizerunek Stalkera przez pryzmat gry (bo GNATY SĄ - JUPI!), nie zwracając uwagi na literacki pierwowzór to powiedz mi, skąd tam właśnie LR - 300, G36, L85, SIG?

 

A skoro ta broń jest na 5.56x45 to czemuż by broń z serii AR-15/M16 nie pasowała? A gdyby ktoś biegał z AK-102? Też by nie pasował, bo nie koszerny?

 

A o fenomenie zwanym "czarnym rynkiem" słyszeli?

 

Co to za handlarze, co nie mogą załatwić stalkerowi amunicji do jego gnata, czy to 9x19, czy 5.56x45, 5.45x39, czy nawet 7.62x39 czy 7.62x51?

 

Ubzduraliście sobie, ze Stalker to tylko AK, AK, AK i wóda. Koszerna broń.. Jak babunie kocham...

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Bo każdy radziecki chłop takowy trzyma w komórce pod podłogą.

Może i przywiózł z Wietnamu i KGB go nie złapałao. Tylko pytanie skąd do tego amunicję?

Kałach, Makarow, Stieczkin, nawet stary Mauser, ale nie M-16.

I ten argument miecie wszystko.

Tutaj raczej ktoś sobie ubzdurał, że M16 pasuje do stalkera.

A że w grze są LR-300, SIG-550, L85A2 i G36?

No cóż, jak widać, są koszerne ^^

Gdy jednak dobrze się przypatrzyć, żadnej z tej broni nie znajdziesz w rączkach kota w kurteczce, lecz już w rękach doświadczonych stalkerów z nierzadko wypasionymi kombinezonami i długim stażem.

Tak BTW, jest też wersja Stalkera wzorowana stricto na "Pikniku". Wyszła na Spectrum.

Link to post
Share on other sites

I dlatego się czepiłem ;)

 

Jeśli chcecie być koszerni kak atlicznyj stalkier, to jazda po Strugackich. Jeśli po prostu robicie sobie impresję na podstawie gry w modnym ostatnimi laty klimacie post-apo (Matko Amunicjo, ja ja tego nie trawię...) to aby to klimatycznie wyglądało, a przejdzie nawet MAG 7. Byle byście nie dorabiali do tego ideologii na siłę i nie jeździli po sobie w rytm "mój stalker jest bardziej stalkerzasty niż Twój stalker, bo stalker nie może mieć M16 / G36 / pryszczy na tyłku".

 

Stalkerstwo, riebiata, to nie zabawa w uber-pro-lans-Delta-Commando ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, patrząc na modyfikacje to sobie możecie. Niech ktoś zapoda ui_icon_equipment z vanilli (tj. niemodowanego stalka), to wtedy zobaczy co powinno być.

Bo do modyfikacji to ja sobie mogę wrzucić nawet zbroję średniowiecznego rycerza i lateksowy kostium do sado-maso... i co, uznacie to wtedy za koszerne? Z tego wynika, że tak.

Edit: Literówka.

Edited by 7.62
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...