Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ubior Stalkera


Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stalkerzy kojarzą Mi się z Ruskami lub Ukraińcami.Zwykle z maską przeciwgazową typu Słoń lub Avon S-10 Chodzą w starych,wytartych mundurach wojskowych,częściach pancerzy lub innych szmatach znalezionych w opuszczonych budynkach i połatanych przez siebie..Najczęściej są ubłoceni,brudni.Przedstawiani są z bronią rosyjską;AK47,PPSz(pepesza),strzelby i RKM-y ponieważ to używali przed zagładą i to zostało.Jako,że o amunicje ciężko zwykle woleli unikać walk.Polecam poczytać lub pograć w Metro 2033 :]

 

Kurtek,spodni,bluz,a nawet plecaków polecam szukać w Szmatolandach.Jest tego tam pełno i tanio. Może za jakiś czas skompletuje swój struj Stalkera i go zaprezentuje.

Link to post
Share on other sites

Avon to bardzo sowiecki sprzęt. AK47 też jakoś sobie nie wyobrażam w czasach 74 i AKM. RKMy - czyli że jakie karabiny (RPK i RPD?)? Bo u "Ruskiego" czy "Ukraińca" raczej ciężko byłoby o M249 (chyba, że dostał gratisem do Avona). Do pepeszy to na pewno ciężko by im było o amunicję, ale o AKowe 5.45 czy 7.62 niekoniecznie.

 

A w szmatolandach rzeczywiście, niezłe niebieskie woodlandy można wyrwać.

 

Ogółem Twój post nic nie wniósł do tematu, ale poprawiłeś humor czytającym. :)

Link to post
Share on other sites

Nie czytałem całego wątku, ale wszystkim, którzy znają tylko grę polecam książkę "Piknik na skraju drogi" według której zrobiono grę i film. Genialna literatura, choć ze strzelaniem nie ma wiele wspólnego.

 

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać, bo od kiedy ją przeczytałem dawno temu zostałem Stalkerem. :cool:

 

Zamiast niebieskiego woodlanda polecam koszerny rosyjski Tień, którego używa OMON.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ostatnio wspominając sobie imprezy stalkerowskie w Nysie i okolicach doszedłem do wniosku, że część graczy robi błąd odnośnie samego podejścia do swojego stroju. Oni robią coś na szybko z rzeczy, które akurat mieli w szafie. Robią strój DODATKOWO, jako przygodę na raz, bo ten larp dzieje się raz na pół roku.

I wyglądają jakby ktoś wyciął różne części garderoby z gazety i wkleił to wszystko na zdjęcie dresa.

Brak jest tutaj zgrania, przemyślenia tego wszystkiego. Tak jakby w Zonie był czynny ciucholand, z którego bierze się prawie nowe rzeczy.

O ile wiem, to w Zonie pralnia znajduje się w Prypeci i na dodatek jest od pewnego czasu nieczynna. Jeśli chodzi się rok po takim radioaktywnym wysypisku, między stertami zardzewiałych pojazdów, grzebie się w zwłokach pozostawionych przez mutanty, to czemu ekwipunek graczy jestjest czysta?

Sam używam wosku do drewna Liberon (w puszkach) dostępny w Leroy Merlin. Bierzecie puszkę typu ciemny dąb albo jeszcze lepszego mahoniu, pędzel i brudzicie!

Całość zaraz ładnie wam się ujednolici, uzyska nowe, ładne kontrasty, pokażecie, że jesteście w Zonie nie od dziś i do niejednego leża pijawek wleźliście.

Zróbcie parę dziur w swojej kamizelce. Dobry strój na stalkera to nie coś DODATKOWEGO. Musicie go przygotować i kolekcjonować tak jak zwój drogocenny amerykański szpej na zwykłe niedzielne strzelanki.

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Trochę odkopie temat:

 

Kilka fotek z moją wizja STALKER'a ;)

 

http://img805.imageshack.us/img805/9181/1002135.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/2880/1002133p.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/373/1002132r.jpg

 

 

 

Dużo jeszcze brakuje, zdaje sobie z tego sprawę, ale to dopiero początki "stalkerowania".

 

Pozdrawiam, G^.

Edited by Graven
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

<Temat "KOMBINEZON WSCHÓD SŁONCA STALKER" został dołączony do niniejszego.>

 

Witam wszystkich. mam w planach zrobienie kombinezonu jak w temacie;) Chętnie posłucham jak robicie swoje kombinezony (z jakich materiałów, na jakiej zasadzie, szyjecie sami czy u krawcowej?) dosłownie wszystko. Mam nadzieje że ułatwi to pracę i dla mnie i dla innych :icon_wink:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Baza kombinezonu: oliwkowy jednoczęściowy kombinezon, u mnie akurat czołgisty BW.

Łaty na kolanach i łokciach wycięte z pałatki, pod tymi na kolanach wsadzony kawałek karimaty dla amortyzacji przy klękaniu.

Klatochron: najczęściej jest wycięty z karimaty i oklejony materiałem (na pałatka). Pod pachami zapinany na fastexy.

Molle na brzuchu: taśmy z pasmanterii naszyte na pałatkę. Mocowanie różne: jedni przyszywają do kombinezonu na stałe, inni zaczepiają na rzep, ja akurat mam w nich zrobione shingle na magazynki i cały panel jest przypięty do klatochornu.

Dolna, tylna część pleców - u mnie zrobiona z pleców od kamizelki utg i połączona trokami z dolną częścią molle na brzucu. Można zawiesić małe cargo i manierkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...