Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mundur i oporządzenie dla kobiety


Recommended Posts

1. Gdzie można dostać mundury dla kobiet? mam problem z umundurowaniem żony, kupno repliki nie było żadnym problemem, problem jest teraz. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych rozmiarówek dla kobiet. Gdzie tego szukać?

2. Jaki byłby też najlepszy model oporządzenia. Myślałem o modyfikacji ALICE ale nie wiem czy nie będzie to wyrzutem kasy jak nic z tego nie wyjdzie.

Poradźcie coś bo nie wiem co mam z tym robić. Czy może ktoś wie jak ten problem rozwiązują strzelające panie?

Link to post
Share on other sites

Mysle na oporzadzeniem i zdecydowanie odpada jakakolwiek kaizelka zintegrowana, bo piersi Twojej zony zaczna w niedlugim czasie przypominac pizze... Przychodzi mi na mysl LBV - gorny pasek mozna spokojnie wcisnac pod biust. Ladownice sa praktycznie z boku i nie krepuja przy tym ruchow, a i "titsy" bujaja sie swobodnie.

 

Co do mundurow - rozmiarowka jest raczej uniwersalna dla wszystkich. No chyba ze wybrzydza ze bedize "wygladac jak w worku". Ale to jest wojna a nie pokaz mody ;-).

Link to post
Share on other sites

Co do oporządzenia, jedna koleżanka - co do której mam pewność, czego używa - nosi chestrig Arktis 1125 - nie bardzo wypchany.

Druga zastanawiała się nad chestem lub TAJ'em z Miwo, ale na razie sprawa zamarła.

Dwie kolejne mają zestawy pasoszelek - jedna Alice, druga S95 Bundeswehry - ale to akurat wynika z wymagań grup, do których należą. Jakkolwiek skarg nie słyszę.

 

Pytanie, ile i czego małżonka ma tam nosić.

 

Proponował bym rozważyć oporządzenie pasoszelkowe - dobrze dopasować pas, żeby układał się na biodrach, a szelki będą go zabezpieczać przed przesunięciem.

Czy będzie to S95, Alicja, PLCE, czy np. pas PT-4 Miwo - to już do Waszej decyzji. IMO pierwszym wartym wypróbowania jest PT-4, bo modułowy, wyściełany, i dostępny w szerokim wyborze kamuflaży (tylko te koszty... :( ).

 

Mundury - daj spokój, już ktoś przede mną pisał, że rozmiarówka ta sama - wzrost, obwód klaty z biustem włącznie, biodra, pas. Albo pogadaj z Miwo, uszyją na rozmiar :)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Enzig, mój Gosiak biega w tym czeście o którym pisał Errhille. Mundur ma zwykłego DPM`a kontraktowego, latała jeszcze w moim Patternie, ale jak sama stwierdziła chestrig jest dla niej dużo wygodniejszy. A mało ma wypchany, bo lata z haversackiem zapietym z tyłu na czeście.

Link to post
Share on other sites

To wielce pokrzepiające, że panowie tak sie znają na modzie damskiej :mrgreen: Tak jak Tuksiak i Errhile już pisali:

- DPM kontraktowy - męski, wygodny, można dopasować, chociaż krój zaiste mało kobiecy,

- chestrig Arktis - jak się dobrze pokombinuje z szelkami, to nie przeszkadza zupełnie, zero problemów z biustem (a płaska nie jestem), a do tego niesamowicie praktyczny - jest gdzie schować przybory do makijażu ;) No i jest jak przypiąć kaburę z USP :mrgreen:

- haversack - mieści się wszystko, co potrzeba ;)

U mnie z kolei największy problem jest z butami - wszystkie za duże :|.

 

EDYTA: Chestrig, haversack i koszula zakupione na allegro u ArtFox'a; Spodnie i smock w Vest.pl

Edited by gosiak
Link to post
Share on other sites

U mnie z kolei największy problem jest z butami - wszystkie za duże :|.

Buty Protektora (np. modele Commando i Grom) są robione od rozmiaru 36 w górę - to może być potencjalne rozwiązanie problemu drobnej kobiecej nóżki (napisał mężczyzna noszący buty rozmiar 38 - 39 i w związku z tym też mający często problem z zakupem butów).
Link to post
Share on other sites

Mundury BW we flecktarn szyte są w damskich krojach - myślę, że pośród ton sprowadzanych z Niemiec na handel, znajdzie się coś takiego (dla swojej narzeczonej znalazłem bez większych problemów spodnie, bluzę i kurtkę w damskim kroju) - wystarczy zapytać sprzedawcę handlującego mundurami we flecku na allegro, pewnie coś znajdzie.

 

Co do oporządzenia to chest-rig wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem - kobiety bywają zazwyczaj drobniejsze niż mężczyźni, a chest pozwala na łatwe dopasowanie do wąskiego tułowia (paski na plecach można skrócić zazwyczaj do zerowej długości - w przypadku miękkich kamizelek w klasycznym kroju, część plecowa ogranicza nam zakres regulacji).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zaden mundur i zadne oporzadzenie nie sa problemem. Kobiety i mezczyzni moga je nosic tak samo skutecznie (w przypadku oporzadzenia, bo jest regulowane) a w przypadku mundurow kobiety znajduja setki sposobow na lekkie ich przerobienie tak, zeby nie tylko dobrze im lezaly, ale tez podkreslaly co trzeba. Mialy na opracowanie tych sposobow tysiace lat, wiec po co w ogole ta dyskusja.

 

Mundur i oporzadzenie nie stanowia zadnych problemow dla kobiet chcacych sie bawic. No chyba, ze stanowia jedna z linii oporu przed przylaczeniem sie do hobby, co do ktorego nie jest sie przekonanym (przekonana).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moja tam jak wcześniej napisała, zasuwa w czeście arktisa cały czas, przymierzała moje PLCE, mówi, że jej nie leży. Wcześniej pisała o butach, Magnum Stealth II, jak na razie bardzo dobrze się sprawdzają. I numeracja była na małą nogę ;-).

EDYTA: Bym zapomniał, jak robiła prawko i do jeżdżenia teraz na moto, też ich używa, więc są katowane w różnych warunkach i dają radę.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...