Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Myk z czarnymi kulkami polega na używaniu ich razem z np. białymi.

 

2-3 czarne i jedna biała, albo na zmianę. Przy strzelaniu na duże dystanse na ostatnich nastu metrach zasięgu kulka traci większość ze swojej prędkości wylotowej. Zjawisko to pozwala naszemu celowi na tzw. matrixowanie :D

 

Jestem pewien, że nie raz próbowaliście strzelić na tyle wcześniej, aby kulka doleciała do celu akurat jak ten się wychyla.

 

Czarne kulki są niezauważalne a okazjonalne białe pozwalają na łatwe wzięcie poprawki na wiatr.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Lech

Takie tracer'y są dobre przy AEG na full auto, a nie przy replikach które przeładowuje się ręcznie.

 

@Mikadorus

Jasność lunety ma spore znaczenie ale i ta nie wiele da jeśli luneta ma wąski zakres głębi ostrości dla FA ustawionego na konkretną odległość. Kulka będzie widoczna wyraźnie przez chwilę w której będzie się znajdowała w GO, poza nim będzie rozmazana i ciężko dostrzegalna.

Link to post
Share on other sites

@Mikadorus i inni - to proszę polecić DOSTĘPNE oraz dobre kulki np 0,40 g.

Dzięki.

 

@Lech - absolutnie z tobą się nie zgodzę. Pisałem wyżej: zeszłego weekendu zabrałem ze sobą białe Rockets`y 0,36 oraz ?grafitowo-zielono-niebieskie? (przy innym oświetleniu inaczej wyglądają bo kolor nie jednolity tylko "kaszka" a-la metalic) MadBull`e 0,36. Waga niby ta sama, więc liczyłem ustawić na białych HU i postrzelać ciemnymi. I kicha. Ustawiony HU na 50 m dla białych niesie ciemne kulki całkiem inaczej. Myślę że w grę wchodzi też polerowanie = jak kulka ociera się o gumkę HU oraz o powietrze.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tylko tyle jesli chodzi o bbking waga O.45 - nie kupowac. Waga wynosi 0.43 wazona na dwoch roznych wagach a srednica jeszcze wieksza niz tych podrobek kalashy. Tez sie bujam ze zwrotem tzn czekam na kase za nie i za kalashnikovy. Jedyne bbkingi nadajace sie do strzelania po uprzednim przebraniu to 0.43 ktore w rzeczywistosci waza po 0.40

Link to post
Share on other sites

Jak u gloomera - taktyczni zwrócili na konto kasę za towar i przesyłki w obie strony. Gadałem wczoraj chwilę z serwisantem, obiekcje co do tych kulek zgłosiło wiele sklepów, głównie z zagranicy.

 

@Indywidualista

Nie ma obecnie w sprzedaży godnych polecenia kulek w wadze 0,40g. Chyba, że gdzieś wykopiesz piaskowe/pomarańczowe guardery.

 

A co do mieszania kolorów kulek... darujcie sobie, bo pomimo zdeklarowanej wagi i nawet w obrębie 1 firmy, kulki te, np. białe i czarne, będą miały różny stopień wypolerowania, więc hopek będzie je różnie kręcił.

Link to post
Share on other sites

Kasa taktycznie wróciła na konto, w sumie nie mogło by być inaczej ;)

 

@Mendi

A czy czasem rocketsy 0.43 nie są lżejsze niż być powinny?

 

@Indywidualista

Być może to kwestia gustu ale póki strzelasz bez lunety to strzelasz nie dalej niż na ~50m i potrzebujesz szybkich, widocznych i względnie stabilnych kulek niż ciężkich, powolnych i bardziej stabilnych na ~90m

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Zwrot dostałem :icon_smile:

A na taktycznym widze sa dostepne kalashnikovy ale te o wadze 0.4, ciekawe czy one byly w porzadku, jak dla mnie za lekkie wiec nawet sie do niech nie przymierzam

 

 

EDIT

A temat ceramików i innych niekonwencjonalnych zródeł kulek rozumeim obumarł, jednak znalazłem ciekawa stronke:

 

http://www.redhill-b...kty/kulki-z-pvc

 

Jest do wyboru mnóstwo różnych rodzajów kulek z roznych materiałów. Może tutaj po wyborze odpowiedniego materiału dało by się zejść z ceną ponizej tych 2zl/kulka...

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Odnośnie rakiet 0.43. Kupiłem niedawno, jakieś 2 tygodnie temu. Chyba nowa dostawa. Dokładnie dwie paczki. Umyłem w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń, potem wypłukałem i wysuszyłem. Kulki zrobiły się bardziej matowe z przebarwieniami czarnymi. Sporadycznie zacinały mi się w M14 z lufą KM Head. Natomiast dzisiaj stałem się posiadaczem PDI 6.01 i tutaj już żadna kulka nie chce przelecieć przez lufę. Z Guarderami 0.4 tymi piaskowymi sprzed roku nie mam najmniejszych problemów. Też umyte, itd.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Zejście poniżej 2zł za kulkę to nie problem, jakiś czas temu wygrzebałem coś takiego biała ceramika ~0.67g 5.953mm 38$/100szt w klasie G5 bodajże... co i tak wychodzi drożej niż ostra kulka wg. Mendiego :icon_smile:

 

Sprowadź, będę żywą tarczą w galaretce, czysty zysk to zbieranie tych kulasów.

 

Ceramika nadaje się tylko na strzelnice, przynajmniej do momentu w którym idziesz na manewry na 48h z jednym magiem i masz konkretne zadanie, jedno trafienie wyklucza z rozgrywki, a przeciwnik też mocno limitowaną amunicję.

 

@J. Walker - na PDI strzelałeś w wilgotnym środowisku? Balak chyba sprawdzał na promyku i suche się nie cięły.

 

BTW. u nas podziałało ucięcie kołnierza. Teraz nic się nie tnie.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Coś mi się w te historie o przebarwiajacych się i zacinajacych nowych wersjach rocketsow wierzyć nie chce... Co chwila ktoś na nie smęci a mam te kulki z obu serii sprawdzam każdy przypadek u siebie i jakoś dziwnym trafem się nic nie potwierdza... Ludzie ogarnięcia troche

Link to post
Share on other sites

Z względnie pewnego źródła kilka cenowo i ilościowo najlepszych ofert

http://www.ebay.pl/itm/370585804552

http://www.ebay.pl/itm/370585803935

http://www.ebay.pl/itm/121343263636

 

na aliexpress można i za 31$ wyrwać 100szt ale mało pewne źródło, kolejne to 37$ więc nie wiem czy warto bawić się w alie...

 

@Black

Nie wiem czy oglądałeś ale Fasola miał sporo farta ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Na PDI póki co tylko sprawdzałem czy kulka się przetoczy (a nie przetoczyła mi się żadna), jeszcze nie założyłem jej. Czekam za cylindrem odpowiednim :/ Natomiast tak z ciekawości sprawdziłem też rakiety platinum 0.25, te przetaczały się bez problemu, jednak ich nie myłem.

Na KM Head jak strzelałem było względnie sucho i słonecznie.

 

Z palca sobie tych przebarwień na rakietach nie wyssałem, a bardzo pozytywnie się nastawiłem do nich po testach Mendiego.

Jak będę miał chwilę, to sfotografuję je.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...