Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Do mnie dotarly te kulki szare 0.4 guarder. Ogolnie zgadzam sie co do oceny poprzednika, sa jasne, i powierzchnia lepsza niz 0.4 zolte. Dodam tylko to czego nie pisano, a mianowicie sa twardsze od zoltych ktore dalo sie nawet paznokciem zarysowac. Testy zrobie gdy otrzymam w koncu czesci od mancrafta do vsr-ki.

 

(@Filq chyba nawet wiesz ktora to bron i sam ocenisz wiarygodnosc wyniku).

 

<@AS333pl - kulki 0.43 od WE byly bardzo dobrze wykonane i dobrze lataly. Idac tym tokiem myslenia 0.4 szare tez powinny byc ok. Wez paczke tych i tych skoro i tak przesylka z wgc i podziel sie pozniej opinia ktore lepsze)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak tylko że z zagranicy to trochę wychodzi, a ja do bogatych nie należę.

Dlatego właśnie mam dylemat które kupić.

A nawet gdy się szarpnę na oba produkty, to później zostanę z paką gorszych kulek.

Których po opisaniu na forum jako kiepskie, nie sprzedam.

Link to post
Share on other sites

Panowie jakie macie propozycje na nie-czarne kulki 0,40/0,43, które doszłyby do mnie przed 28 kwietnia? Liczyłem na BBWarz z USA przed Majówką w Bornym Sulinowie, ale strasznie im się przeciąga z tematem a pomarańczowe Madbulle nagle wyszły z alledrogo.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Testowalem dzis 0.4 Guarderki szare. Pogoda wietrzna, ale w momencie gdy nie wialo, po odpowiednim ustawieniu hopka lecialy jak po sznureczku. Dystans na jaki strzelalem to mierzone ok 70 - 75 metrów - kominek na dachu, dalszego dystansu niestety nie mam. Test nie jest jednak wiargodny ze wzgledu wlasnie na pogodę, tylko momentami zdazalo sie ze nie wialo, a jak wialo to kulke łukiem zwiewalo mi na prawo. Porównywalnie do 0,4 guardera zoltymi ktorymi tez dzis strzelalem - nie widze roznicy w fazie lotu, natomiast jak wspominalem, powierzchnia kulek szarych wydaje sie byc lepsza, więc i wyniki moze nawet lepsze beda, gdyby ustawic tarcze i trafic na bezwietrzna pogode.

Link to post
Share on other sites

Żeby test był wiarygodny to potrzebne są zdjęcia z tarczą po strzelaniu kulkami starszymi które już znamy i szarymi guarderami. Dużo osób pisze ale rzadko widzę żeby ktoś się wysilił i wstawił konkrety widoczne na zdjęciach.

Czekamy na lepszą pogodę i powodzenia w testowaniu :).

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Ja strzelalem dzisiaj, bylo pochmurno. Strzelalem w drzewo czyli ciemne tło, nadal bylo je widac w lunecie. Dystans 80 wiekszych kroków (Tylko jak dla mnie to za lekkie i tak sa, wole 0.43 a najlepiej to zeby bylo 0.46 jakies, jak te 8 mm). Możesz smialo brac, nic lepszego na chwile obecna, dostepne bez sprowadzania z zagranicy nie dostaniesz raczej.

 

Jak znajde czas i trafie na odpowiednie warunki to wykonam test typowo tarczowy - mam resztke 0,4 zoltych guardera i porownam z tymi szarymi.

 

P.S pytanie do mancraftowców, na ile fps krecicie do kulek 0.4 a ile do 0.43 i jaki uzyskujecie zasieg calkowity bez loba ? :icon_biggrin:

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Zasieg calkowity przy dobrze skreconej replice i duzym cisnieniu to ponad 100m. Zalecana tylko do strzelania tarczowego, gdyz w lesie lub na polu airsoftowym ciezko o warunki zeby wykorzystac bezpiecznie taka energie.

 

Potwierdzam, kuleczki szare guardera 0.4 widac ladnie w lunecie na tle lasu.

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Czarne guardery 0.43 to lipa straszna, od samego patrzenia na ich powierzchnie odechciewa sie prostego lotu kulki. Te MB zielone wygladaja prawie identycznie jak WE zielone 0.43, też w taki zółtawy odcien wpadały, więc i materiały może ten sam. Celność bardzo elegancka, natomiast z ich widocznością było kiepsko - widać je było tylko na dość ciemnym tle, bądz bardzo jasnym. A z reguły tłem są liście, krzaki, więc ich wtedy nie dostrzegałem w lunecie.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj kupiłem w Cytadeli te kuleczki - sprzedawca informował ,że mają być dużo lepsze od guarderów poprzednich(mowa o 0,4g)

Po wyjęciu ze słoika wyglądają na nieco jaśniejsze.

Dobra nowina jest taka ,że po rozłupaniu trzech kulek w żądnej nie znalazłem ani jednego bąbelka :icon_smile:(w guarderach i madbulach starych serii są 3-4 duże bąbliska lub wiele malutkich- w zależności od partii)

Zła wiadomość jest taka ,że są o wiele bardziej (przynajmniej ten słoik) miękkie jak guardery i madbule 0,36g zielone (stara seria) zielonych nie ruszymy paznokciem, natomiast szare kingarmsy owszem i to bez kłopotu.

Sprawdziłem przed chwila jak się skubią żółte guardery 0,4g (stara seria) - żółte guardery 0,4 są twardsze od szarych kingarmsow 0,4 :(

Zaraz przystąpiłem do testowania kulek na okoliczność pokancerowania ich podczas przeładowywania w karabinie m24 classic army.

Na szczęście mimo dorabianej głowicy cylindra nie ma śladu na kulce od wpychania dyszą do komory.

Kulki sa niestety na tyle miękkie ,że gdy ładowałem kilka kulek bez wystrzału w komorę to na kulkach powstawały spłaszczenia od naciskających na siebie kolejnych kulek:(

Pomiary mikromierzem muszę powtórzyć - jedna obserwacja z kilku pomiarów jest taka ,że choćbym nie wiem jak delikatnie dokonywał pomiaru to robią się spłaszczenia na kulkach :(

Jutro lub w czwartek postrzelam na obwałowanej strzelnicy na Boernerowie oby pogoda dopisała i brak bąbelków górował nad miękkością kulek:)

Broń Boże nie wstrząsać słoikiem :icon_smile: - kiedyś tak zrobiłem z madbulami 0,36g zielonymi - efekt- połowa kulek ze spłaszczeniami- mimo to nieźle latały:)

Kulki w moim słoiku są bez spłaszczeń - z wierzchu tylko pooglądałem.

 

A i jeszcze pytanko bo nie zauważyłem aby ktoś sprawdzał bąblistość kulek szarych guarder 0,4 g - jak z tym jest w nowej serii?

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...