Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Mając bezpośrednie porównanie z Madbulami 0,36, czarnymi Guarderami 0,43 i szarymi 0,4:

- czarne guardery mają śliczną powierzchnię, wypolerowane, że mucha nie siada, ale po 50m fruwają u mnie jak chcą

- zielone madbulle są OK, ale tak miękkie, że nawet mój 3 letni syn je spłaszczał

- szare guardery póki co prowadzą w rankingu - widać je w lunecie i gołym okiem, tor lotu dużo lepszy niż czarne, ślicznie współpracują z HU w moim SWD-Sie 620fps. Bardzo przewidywalne zachowanie, żadnych dziwnych wariacji.

 

Paczka z szarakami szła w zwykłej kopercie, poczta na pewno jej nie oszczędzała. Żadnych spłaszczeń nie widać, chociaż powierzchnia nie jest tak błyszcząca jak w czarnych.

 

Zyskały nowego fana pod nieobecność pomarańczowych King Armsów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na bw6 zakupiliśmy słoik szarych madbulli 0,40g, wyszło coś 50zet. Same kulki wyglądem nie zachwycają, sporo mają niedoróbek i chropowatości. Niestety niedoróbki przełożyły się również na strzelanie - fakt widać je w lunecie, latają też znośnie w miarę, ale gorzej niż piaskowe/pomarańczowe z poprzednich serii MB i Guardera. Niestety jak dla mnie - qpa, co seria i zmiana koloru to gorzej...

Link to post
Share on other sites

Być może napisze jakąś bzdurę :icon_smile: ale spróbowałem dosłownie wywietrzyć kulki szare kingarms 0,4g (bo może nie wyschły na tym taiwanie:) i dlatego są aż tak miękkie ).

Po wietrzeniu mierzyłem je znów mikromierzem i nie powstawały juz przy pomiarach spłaszczenia jak przed wietrzeniem:).

Ciężko mi powiedzieć czy za drugim razem byłem bardziej wypoczęty i miałem większe czucie i delikatność czy kulki rzeczywiście stwardniały odrobinkę.

W niedzielę testowaliśmy je trochę z kumplem.

Kumpel ładował je szybkoładowarką do magazynka od SVD - odkształcenia od popychacza szybkoładowarki nie powstają.

Natomiast ja strzelałem z m24 CA i wystąpił pewien problem - gdy ładowałem do magazynków CA więcej jak 20 kul (jedna przynajmniej seria magazynków do m24 ca ma możliwość załadowania 50 kulek) to kulka znajdująca się niżej w dwurzędowym magazynku była kaleczona przez dyszę i uniemożliwiała ładowanie!!!

Powód- kulka jest tak miękka ,że prędzej się zrobi wcięcie na kulce jak da się wcisnąć do magazynka by umożliwić przejście dyszy.

Problem ten nie występował u mnie z żadnymi kulkami (guarder/madbull 036 stare , guarder 0,4g żółte.

Owszem może to być wina samej dyszy - ponieważ dorabiałem nową głowicę i sam robiłem poprawki dyszy by nie cięła kulek i być może trzeba jeszcze ciut ciut lepiej ją podszlifować by nie kaleczyła tych szarych drażetek.

Mam pewne spostrzeżenia na temat lotu kulki ale wiało z różnych kierunków i mocno i wolę się wstrzymać z opiniami jeszcze na chwilę - w każdym razie zacząłem oszczędzać żółte guardery:)

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Akurat nic nowego, Digicon także stosował domieszkowanie metalami niemagnetycznymi. Między innymi podobno dlatego musieli się zwinąć, utarczki z "zielonymi"

 

Z takim domieszkowaniem wiąże się nowy/stary problem, o którym już kiedyś wspominałem. Pomimo wizualnego braku pęcherzy będą występować kulki z środkiem ciężkości niepokrywającym się z ze środkiem bryły, źle wymieszana masa, niedostatecznie rozdrobnione domieszkowanie metaliczne. Co gorsza, domieszkowanie metalami magnetycznymi będzie potęgować ten efekt bo domieszkowanie będzie "spływać" w kierunku pola magnetycznego w procesie produkcji...

 

No i tylko patrzeć jak zaraz znowu zacznie się jojczenie że strzelamy 3mm kulkami stalowymi w plastikowym płaszczu... które mogły by nie być takie złe ;]

Link to post
Share on other sites

Czekam na głupi temat "czy mogę zainstalować magnes neodymowy do podkręcania kulek?".

 

Szkoda, że teraz te kulki takie miękkie. Przy "ostrej" głowicy potrafi dojść do sytuacji gdy głowica wbije się w kulkę ;/ i zasięg spada o kilkadziesiąt metrów. Nie, to nie żart... cofam cylinder by podkręcić HU w L96 a tutaj kulka wbita w głowice;/, masakra. NIGDY WCZEŚNIEJ TAK NIE BYŁO.

 

Nadzieja to teraz guardery... mają dojść jutro.

 

Nie jestem pewien ale może dzisiejsze kulki dla snajperów trzeba wypiec w piekarniku by były twarde? Ew. wysuszyć na słońcu.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Mikadorus

Są miękkie bo przesadzili z gęstością domieszkowania i wyrównali to gęstością osnowy, swoją drogą mogli by zostawić takie domieszkowanie jakie jest, chociaż prosi się o wymianę na niemagnetyczne, i dać standardową twardszą/gęstszą osnowę. Raczej nikt by nie pogardził kulkami 0.5 ;]

 

@Mendi

Znając życie to BB Warz, GFC, 5,95 i bóg wie kto jeszcze kto obiecywał ciężkie białe precyzyjne kulasy, ciągnie je z jednego faba, który coś zrobił na pokaz a masówka wyszła jak wyszła...

Masz może te nowe plastelinowe kulki? Zastanawia mnie czy są dużo bardziej plastyczne od DS...

Link to post
Share on other sites

Ja nadal czekam na te ciężkie, białe 5,95. Obiecali dostarczyć na testy i cisza...

Witamy Mendi. W tym miesiącu powinny być na miejscu. Wszystko trochę trwa tylko dlatego, że przechodzą one ostatnie testy w fabryce. Postawiliśmy na jakość w kolorze białym.. Więc jest na co czekać :icon_smile: Na pewno nie będą to kulki takie jak wszystkie inne jak zaznaczył przedmówca gdyż mamy wyłączność na amunicje, która robiona jest w Tajwanie.

 

Tak na marginesie.

 

Długo szukaliśmy materiału, który sprosta produkcji 0.36 i 0.40. Wszystko po to aby nie wyszedł "plastelinowy niewypał" a jakość jaką prezentujemy przy wagach 0.28 oraz 0.30.

Edited by bbs595
Link to post
Share on other sites

KA 0.4 doszły dzisiaj do Cytadeli ASG, nie miałem styczności z szarymi Guarderami, MB czy WE ale KA są miększe i bardziej kruche niż DS 0.36 czy 0.43. W środku brak pęcherzy i błyszczy się metaliczne domieszkowanie. Powierzchnia gładka, szara młotkowa, ulega pod mocnym naciskiem paznokcia ale nie jest to plastelina i raczej nie powinno być problemów z odkształcaniem przez dyszę. Kulki magnetyczne więc można zacząć budować Gauss Gun ;]

 

@bbs595

Wybacz moje nastawienie ale sporo słyszałem obietnic, niemało widziałem i dopóki nie pomacam/rozgryzę/rozgniotę to nie uwierzę.

Co nie znaczy że kciuków nie trzymam ;]

 

PS. Mam nadzieję że będziecie sprawdzać każdą przychodzącą serię, żeby nagle się nie okazało że pierwsza była cacy na pokaz a kolejne klejone z białego G jak to bywało w przeszłości u różnych marek.

 

 

Link to post
Share on other sites

@bbs595

Cos mi sie z pol roku temu obilo o uszy ze chcecie zrobic wage 0.42. Z postow powyzej wnioskuje ze max beda 0.4 ?

Zapowiada się na 0.36 oraz 0.40. Tak naprawdę niewielka różnica między 0.4 a 0.42 :icon_smile: Tak czy siak przy mocnej dobrze spasowanej klamce 100-120 metrów staję się realne.. Aktualnie na naszej testowej M4a1 KWA 540 fps mamy zasięg 90 metrów na naszych 0.30 :) Edited by bbs595
Link to post
Share on other sites

Chyba lobem ?

 

Lobem czy nie lobem, jak dostanę kulką 0.3g z takiej odległości to nie będę wiedział czy dostałem czy komar pierdnął. Już nie mówiąc o wpływie wiatru na kulkę 0.3g.

Edited by jano92
Link to post
Share on other sites

85-90 metrów to już górna granica... Albo poczujesz albo nie :) Nie jest to jednak strzał lobem. Jedna osoba ma 540 fps i karabin strzela na 70 metrów a drugiemu przy tej samej mocy 15-20 dalej. Kwestia spasowania repliki. Tak czy siak 0.3 g są za lekkie aby korzystać z uroków snajpera ;/ dlatego białe 0.40 dobrej jakości dały by dużo większe możliwości :) Właśnie będziemy zamawiać parę kg próbek, które rozdamy. Jeśli będą pozytywne opinie ZAMAWIAMY większą ilość.

Link to post
Share on other sites

Było by miło gdyby osoby które otrzymają od was próbki skrobnęły na forum jakieś opinie na ich temat bo mity o białych kuleczkach mi się osobiście troszkę przejadły a z wielką chęcią chciałbym usłyszeć od użytkowników czy naprawdę jest na co czekać :)

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka,że wszystkie marki wprowadzały kolorowe ciężkie kulki, których jakość była bardzo słaba. Nasza fabryka bardzo długo szukała materiału na białe 0.36 i 0.40 wysokiej jakości. Od jakiegoś czasu dostępne są 0.40 białe w Chińskich fabrykach ale ich jakość jest słaba jak całej reszty gramatur. Założymy temat jeśli otrzymamy próbna serię i zrobimy zapisy na testy próbek. Do zobaczenia!

Link to post
Share on other sites

Witam właśnie dostałem kuleczki szare guarder 0,4g z milcord.pl.

Są dużo twardsze od szarych 0,4g KA!

Są również twardsze troszkę od żółtych 0,4 guarder i zielonych 0,36 madbul/guarder(z 2013ego i 2012)

W środku brak bąbli a więc poprawa bo w starych żółtych czy zielonych były takie.

Kulki szare guarder 0,4g są jaśniejsze od kulek szarych 0,4 KA

Po transporcie pocztą nie ma spłaszczeń kulek(zapakowali dwa woreczki w pudełko kartonowe wypełnione folią bąbelkową)

Owszem jakieś tam nierówności widać czasem - ale mam nadzieję ,że to znacząco nie wpłynie na lot.

Pomiary mikromierzem(przebadałem na szybko z 10 kulek ) pokazują ,że są to kuleczki dokładniju wykonane od starych zielonych 0,36 i o,4g zółtych Guarer.

Większość z próby to 5,95> 5,96 jedna na 10 trafiła się 5,94 i również ich jajkowatość jest mniejsza jak starych serii - nowe szare są bardziej kulkowate - odchyły są bo musza być rzędu do 1/100mm

Guardery 0,4 szare są zatem ciutę mniejsze od 0,4 g szarych KA.

 

Do kolegi co tez miał problemy z zacinkami powodowanymi przez kulki 04,g KA szare -- sprawdź dyszę czy czasem jej przód nie jest spłaszczony(przez to zamiast "rozpychac" kulki w dwurzędowym magazynku pcha obie do przodu i kaleczy.

Przy twardszych idzie oki bo nie są takie miękkie jak szare draże KA - sprawdź też czy dzieje się to przy pełnym magazynkua przy np połowie już jest spoko(przyczyna oczywiście ta sama - kulki)

Warto jednak obejrzeć dyszę czy nie spłaszczone czoło i czy magazynek nie ma zrąbanych bocznych szczęk jak to się dzieje często w magazynkach do m24 ca:) bo może i twarde ci kaleczy ale nie zacina się.

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka,że wszystkie marki wprowadzały kolorowe ciężkie kulki, których jakość była bardzo słaba. Nasza fabryka bardzo długo szukała materiału na białe 0.36 i 0.40 wysokiej jakości. Od jakiegoś czasu dostępne są 0.40 białe w Chińskich fabrykach ale ich jakość jest słaba jak całej reszty gramatur. Założymy temat jeśli otrzymamy próbna serię i zrobimy zapisy na testy próbek. Do zobaczenia!

 

Chętnie przetestuję na mańku + pdi ;)

Link to post
Share on other sites

Nowy produkt przed wprowadzeniem należy dobrze przetestować. Najpierw przetestowane zostaną w fabryce następnie w Polsce przetestujemy je na lufie 5,98mm oraz kilku gumkach hop-up , a następnie zostaną przetestowane przez klientów. Niestety trochę to potrwa, ale chcemy wejść z dobrym jakościowo produktem.

 

Jeśli testy wypadna pozytywnie to wprowadzimy je do spredaży.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...