Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje rocketsy 0.43g otwarte 1,5 miesiąca temu też nie urosły, a były myte (oczywiście trzymane w zamkniętym opakowaniu). Warto zwrócić uwagę na to, że one na starcie są troszeczkę większe. Producent podaje 5.96mm i co ciekawe są 2 razy precyzyjniej wykonane. Zamiast standardowego ± 0.01mm producent podaje ± 0.005mm.

 

Sprawdziłem na wadze elektronicznej, ważącej ± 2g i niestety pokazała, że 200 kulek waży 82g, wiem że waga niedokładna, ale aż o 4g by się nie pomyliła ;/

Link to post
Share on other sites

Mam dla Was kilka fotek.

 

Madbulle 0.4 kupione w styczniu.

Myte i świeżo wycierane:

myte%2C%20%B6wie%BFo%20wytarte.JPG

 

Myte, wycierane i po strzelance tydzień temu w deszcz (trzymane w magazynkach):

myte%2C%20wytarte%2C%20tydzie%F1%20po%20strzelance%20w%20deszcz.JPG

 

Myte, niewycierane, trzymane w butelce:

http://www.imagic.pl..., w butelce.JPG

 

Myte, niewycierane, trzymane w otwartym pojemniku:

http://www.imagic.pl...m pojemniku.JPG

 

Jak widać na pierwszych zdjęciach - schodzi z nich skorupka wyglądająca jak osad. Nie wiem czy jest to wina wilgoci. Może to efekt ocierania się kulek w woreczku, szybkoładowarce i magazynkach.

Żadnej zacinki na nich nie miałem. Fajnie jakbyście zaobserwowali swoje kulki po strzelankach. Może to powoduje zacinki w kulkach o większej średnicy?

 

Dodaje też zdjęcia nowych madbulli i guarderów 0.4g:

Madbulle http://www.imagic.pl...ero otwarte.JPG

Guardery http://www.imagic.pl...ero otwarte.JPG

I madbulle i guardery są z dodatkiem metalu.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Promyk, a rasowa 6.01 to różnica. Kurde, dzisiaj zrobię zdjęcia tych kulek.

 

U mnie sprawa wygląda tak:

Kulki Rockets Platinum Series 0.43g zakupione 18.11.2014.

Komentarz: Kulki zostawiały osad, nie miały przebarwień, były błyszczące, śliskie.

 

Kulki Guarder 0.4g zakupione 16.03.2013.

Komentarz: Kulki raczej nie zostawiały osadu, nie miały przebarwień, były błyszczące, śliskie.

 

Kulki za jednym zamachem umyłem w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń PUR. Następnie je wypłukałem w zimnej wodzie, wysuszyłem do sucha suszarką.

Kulki Rockets 0.43g po umyciu stały się matowe z grafitowymi przebarwieniami.

Kulki Guarder 0.4g po umyciu stały się tylko bardziej matowe, jednak nie tak bardzo jak Rocketsy, minimalne i rzadkie przebarwienia.

 

Testowałem Rocketsy na poniższych konfiguracjach:

- M14 CYMA, lufa KM-HEAD 550mm, gumka niebieski Madbull, ~600 fps.

Komentarz: Średnio jedna zacinka na 10 strzałów. Tylko pojedyncze strzały, magazynek hi-cap.

 

- AS WAŁ LCT, lufa Prometheus przycięta przez serwis do 433mm, gumka niebieski Madbull, ~450 fps, rof ok 20k/s.

Komentarz: Brak zacinek, pojedynczy jak i ciągły ogień, magazynki mid-cap.

 

- Lufa PDI SUS304, 6.01mm, 420mm

Komentarz: Testowałem tylko, czy kulka przeleci przez lufę, żadna nie przeleciała.

 

Nadmienię, że z Guarderami nie mam najmniejszych problemów, tak samo na PDI.

Jak już strzelałem kulkami nie zacinającymi się w M14, to latały w miarę względnie, ale nie ustawiałem hopa ani nic. Do Wała były za ciężkie, ciężko cokolwiek stwierdzić.

 

Zdjęcia

 

Rocketsy po umyciu:

_DSC0061.jpg

 

_DSC0065.jpg

 

_DSC0066-2.jpg

 

Rocketsy w lufie PDI:

_DSC0072.jpg

 

_DSC0073.jpg

 

_DSC0076.jpg

 

Guardery 0.4g po umyciu:

_DSC0068.jpg

 

_DSC0069.jpg

Edited by anek
Link to post
Share on other sites

Ja poprosiłem o jakieś kulki testowe tych Rockets Platinum. Dzisiaj otrzymałem paczkę z tymi kulasami (0,36 i 0,40) i powiem tak - tragedia. Na promyku nie przechodzą tylko się blokują, włożyłem później do L96 i tak samo, aż się wystraszyłem, że coś się porozszczelnia, bo każda kulka się blokowała od razu przy gumce (nawet z odkręconym hop upem) i było takie stłumione pierdnięcie i powietrze, które gdzieś na boki się rozeszło.

Włożyłem następnie "żółtą" lufę czyli oryginalną z L96 i tak samo się zacinały.

Link to post
Share on other sites

Hmm, wywaliłem wczoraj z swd pod rząd 30 rocketsów 0,43g, z serii która miała pył. Nie myłem ich, jedynie w skarpetce wytarłem. Lufa pdi 6,01, latały dobrze, brak zacinek. Jakaś loteria z tymi kulasami... ciekawe co z kalashami wyjdzie.

 

@Skilrod

wypaśne foty, mam teraz kulki na tapetach :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Black93 czytałem, uwierz ;-) Za to gdybyś Ty czytał mojego posta, że to nie było "przed kupnem" tylko "przed wysłaniem gratisowych próbek" to też byś wiedział, że za to nie zapłaciłem.

A tak wracając, to próbowałeś może upchać te 0,36/0,40 do standardowej lufy? Bo one nawet tam nie wchodzą :-D

Link to post
Share on other sites

Black nie ma takich kulek. Co do kul to może to coś pokroju DD 0.43g. One też nie wchodzą w stocki.

 

Zauważyłem, że od pojawienia się białych kul wątek koncentruje się wokół problemów i zacinek... a nie jak wcześniej "które latają lepiej".

 

Mnie nie obchodzi, że kule o danym wagomiarze są do kitu ale o brak powtarzalności co do pudełek. Jedne serie są ok, inne do luftu.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No i właśnie tutaj jest problem z rakietami jak widać... Miał być cud miód i orzeszki, a się okazuję, że raz kupię dobre a raz do kitu. Kupiłem dwa opakowania, co nie było dość tanie... Kupować kolejne, żeby trafić te "dobre" niezbyt mi się uśmiecha. Wolę coś, co latać będzie przeciętnie (aktualne Guardery), niż coś, co mi zafunduje usterkę na kilkaset złotych nawet...

 

Mnie bardziej ciekawi dlaczego w KM mi się zacinały te kulki, a w Promyku nie...

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Posiedziałem chwilę z mikrometrem i kulkami przy stole i oto co wyszło. Pomiar losowo 20 sztuk.

 

Rockets 0, 43 pierwsza seria (srebrna naklejka z wagą kupione na początku listopada)

13 sztuk średnicy 5,94

3 sztuki średnicy 5, 93

4 sztuki średnicy 5, 92

Kulki dość łatwo wyslizgują sie spomiędzy palców

 

Rockets 0, 43 druga seria (biała naklejka z wagą kupione na początku grudnia ale otwarte przed chwilą)

1 sztuka o średnicy 6, 01

9 sztuk o średnicy 5, 98

9 sztuk o średnicy 5, 97

1 sztuka o średnicy 5, 96

Kulki dużo ciężej wyślizgują sie spomiędzy palców

 

DD 0, 4 kupione zaraz po opublikowaniu testu Mendiego

2 sztuki o średnicy 6, 06

2 sztuki o średnicy 6, 05

14 sztuk o średnicy 6, 04

2 sztuki o średnicy 6, 02

 

Dodatkowo zmierzyłem:

10 szarych Guarderów i wszystkie miały 5, 95

Kilka DD 0, 43 średnica od 6, 11 do 6, 18

Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie zmierzyłem DD zaraz po zakupie.

Mała ciekawostka, po zakupie DD 0,4 zapakowałem je do L96 z promykiem i postrzelałem trochę celem ustawienia HU. Po jakimś czasie od tej zabawy (jakieś 2-3 tygodnie, dokładnie nie pamiętam) doszły do mnie Rocketsy 0,43 więc oczywiście zabrałem replikę zapakowałem nowe kulki i oddałem kilka strzałów. Kulki potrzebowały podkręcenia HU jednak przed zmianami ustawienia zapakowałem do magazynka DD i tu :icon_eek2: kulki wykręcało w kosmos. Myślę, że to może być spowodowane minimalnym zwiększeniem średnicy kulki co zwiększyło dociśnięcie gumki i mocniejsze podkręcenie, ale wzrost był na tyle mały, że przechodziły przez promyka. Teraz po pomiarach trochę się obawiam przed puszczeniem ich przez promyka :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...